Skocz do zawartości

Okazywanie DR na bramkach


old

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak się złożyło, że w tym roku podróżowałem z przyczepą A4. Na bramkach poboru opłat zaskoczyła mnie prośba o okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu i przyczepy. Oczywiście domyśliłem się w jakim celu ale grzecznie zapytałem właśnie w jakim celu mam okazać ww dokumenty. Pani z okienka nie wyjaśniła dlaczego więc ja na to, że nie okaże ponieważ nie posiada takich uprawnień aby mnie kontrolować, jedynie policja, inspekcja drogowa i chyba straż miejska. I tak stoję, a kobita swoje. W końcu odpuściła i przyznała, że chodzi o tonaż zestawu - ja na to, że się domyślam ale nie wiem dlaczego robi z tego taką tajemnice i dodaje, że powinno jej wystarczyć moje oświadczenie, że mój zestaw nie przekracza 3.5T, a jak ma wątpliwości niech przywoła inspekcję, policję lub niech zamontują na bramkach wagi. Zjeździłem wiele krajów gdzie są bramki i nigdzie nie kazali mi okazywać DR! Nie wiem jak jest na pozostałych A w Polsce ale na A4 tak się dzieje.

Edytowane przez old (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To wszystko zależy od właściciela autostrady, na A4 jest to samo :no:

Tomek na A4 płacisz tyle samo za samochód osobowy,co za zestaw  do 3,5 tony-do Wrocławia 16,2 zł,

a na A1 za zestaw do 3,5 tony -tyle  samo co za Tira chyba 72 zł,a sam samochód  osobowy niecałe 30 zł i tu jest ta dysproporcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Andrzej dokładnie tak jak piszesz jest na A4 do Krakowa, czyli x2 za zestaw niezależnie od wagi. 

 

Pisz precyzyjnie, bo nie sposób zrozumieć o jaki odcinek Ci dokładnie chodzi.

Może masz na myśli od Katowic do Krakowa A4? Tego odcinka nie znam, tzn nie jechałem tamtędy z przyczepą.

Natomiast od Wrocławia do Katowic A4 jeżeli nie przekraczasz 3,5T jedziesz za stawkę jak osobowym.

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak się złożyło, że w tym roku podróżowałem z przyczepą A4. Na bramkach poboru opłat zaskoczyła mnie prośba o okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu i przyczepy. Oczywiście domyśliłem się w jakim celu ale grzecznie zapytałem właśnie w jakim celu mam okazać ww dokumenty. Pani z okienka nie wyjaśniła dlaczego więc ja na to, że nie okaże ponieważ nie posiada takich uprawnień aby mnie kontrolować, jedynie policja, inspekcja drogowa i chyba straż miejska. I tak stoję, a kobita swoje. W końcu odpuściła i przyznała, że chodzi o tonaż zestawu - ja na to, że się domyślam ale nie wiem dlaczego robi z tego taką tajemnice i dodaje, że powinno jej wystarczyć moje oświadczenie, że mój zestaw nie przekracza 3.5T, a jak ma wątpliwości niech przywoła inspekcję, policję lub niech zamontują na bramkach wagi. Zjeździłem wiele krajów gdzie są bramki i nigdzie nie kazali mi okazywać DR! Nie wiem jak jest na pozostałych A w Polsce ale na A4 tak się dzieje.

Ja akurat często pokonuje ten odcinek [Katowice-Wrocław] i powiem Ci, że trafiłeś na 'babę'. W większości wystarczy oświadczenie właśnie.

Niemniej, ja nie mam problemów z pokazywaniem, gdyż mnie bardziej zależy na czasie przejazdu niż na pacyfikowaniu obsługi bramek ale pewnie masz rację co do okazywania :]

A z drugiej strony lepiej, żeby ITD nie musiało sprawdzać naszych zestawów, więc może następnym razem odpuścić i pokazać :pupa:

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz precyzyjnie, bo nie sposób zrozumieć to co napisałeś wyżej.

Jest coś takiego jak google i tam masz wszystko precyzyjnie i zrozumiale napisane.

http://www.autostrada-a4.pl/45/58

 

Dodam jeszcze aby moja wypowiedź była precyzyjna i zrozumiała że na A4 z Mysłowic( a nie z Katowic)  do Krakowa

nie ma znaczenia ile waży zestaw, czyli auto + przyczepa.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak google i tam masz wszystko precyzyjnie i zrozumiale napisane.

http://www.autostrada-a4.pl/45/58

 

Dodam jeszcze aby moja wypowiedź była precyzyjna i zrozumiała że na A4 z Mysłowic( a nie z Katowic)  do Krakowa

nie ma znaczenia ile waży zestaw, czyli auto + przyczepa.

Popatrz na precyzję w swoim poście nr 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.