Skocz do zawartości

Zloty - i co dalej?


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do południa wolne , to poklikam :]

 

Chodzi o :biwak:   i :pub:    to tak jest nie dogodzi .

Tu rocznikowo się nie pogodzi.Seniorzy wolą :biwak:  ale są i tacy co na parkiecie :ok:

Juniorzy wymęczeni codzienną harówą, szukają odskoczni, :przytul:   :klotnia:    :jesc::pub: dodatkowo u Juniorów są :piaskownica:

Do pierwszaków trza wyjść pierwszemu, ciężko im się wbić w nasze towarzystwo.Rozmawiałem,wprowadzałem i sam to przeszłem w CT, mimo że paru znałem.

Pużniej te znajomośći  procentują w Kamperowaniu. :piwo:  :calus:  :kawa:  :gitara:   :drive: 

 

Odnośnie frekfencji w PL nie jest już tak kolorowo, praca, km dojazd, atrakcje, patrzą liczą, i wybierają.

 

Ostatnio też wróciłem  :drive:  w sobotę o 16g i.wybrałem się do Uniejowa, bo bliżej.bylem na 20god  :palacz:   

 

Dobrze że są chetni organizować zloty :brawo: i chwała im za to  :piwko: . To jest duże wezwanie w dzisiejszych czasach. :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a reszta dnia  :niewiem:

 

Każdy sobie rzepkę skrobie ..... tez nie dogodzisz wszystkim....  :oslabiony:  Ten chce zwiedzać, ten leżeć na leżaku. Tamten jeszcze nie doszedł do siebie po wczorajszym wieczorze....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sobie rzepkę skrobie ..... tez nie dogodzisz wszystkim....  :oslabiony:  Ten chce zwiedzać, ten leżeć na leżaku. Tamten jeszcze nie doszedł do siebie po wczorajszym wieczorze....  

Dlatego dajcie sobie spokój z szukaniem odpowiedzi, bo wiadomo, że gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Czytając ten temat zastanawiam się jak można w ogóle czegokolwiek od organizatora oczekiwać. Przecież on to robi społecznie, bezinteresownie. Poświęca czas i pewnie jakieś koszty ponosi. Jeżeli będzie tak łaskawy i zorganizuje jakieś atrakcje, zabawy i konkurs to będzie super. Może mi się spodobają i wezmę w nich udział, a jak nie to zamykam pysk i nie komentuje, że były słabe. Co do wieczornej integracji to przecież zawsze można się dogadać. Jednego wieczoru zrobić przegląd gitarzystów przy ognisku, drugiego wieczoru dicho z karaoke itp.

Przede wszystkim jednak nie rozumiem jak można mieć do kogoś pretensje, że zlot był nudny albo coś. Podobno tylko nudni ludzie się nudzą. Niestety w kontekście tej rozmowy widać naszą mentalność. Podane na tacy, najlepiej za darmo, a i tak źle. Niech każdy do takiego zlotu dorzuci coś od siebie, a z pewnością zbraknie czasu aby to w jeden weekend zrealizować.

 

Może nie wiele wnoszę do tematu ale przewrażliwiony jestem na takie pretensje do organizatorów, bo jako młody stażem karawanignowiec zorganizowałem w tym roku mini spot Niewiadówkomaniaków na majówkę. Cała organizacja sprowadzała się do zaklepania miejsca na kempingu i podaniu informacji o lokalnych atrakcjach i ciekawostkach żeby chętni mogli sobie zwiedzać. Wyszło jednak tak, że przez 4 dni się pięknie integrowaliśmy, dużo rozmawialiśmy, wędkowaliśmy, pływaliśmy kajakami itp. Tak była decyzja ogóły, nic na siłę. Szlak jasny jednak mnie trafił jak pierwszego wieczora jeden delikwent, którego jak z resztą wszystkich uczestników, poznałem kilka godzin wcześniej zaczął mięć do mnie pretensje, że ja to mam biznes na tym spocie, że ja mam układ z właścicielem itp. No rzesz k%$%@#wa, byłem na tym kempingu wcześniej raz czy dwa, zapłaciłem za pobyt jak wszyscy, nie wyciągałem gościa za rękaw z domu i siłą go do przyjazdu nie zmuszałem a i tak się debil przyczepił.  Miał szczęście, że potrafię w miarę panować nad swoimi emocjami, bo już chciałem iść po klucz i saperkę do przyczepy.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą są i tacy. :]   Mają bujną wyobraznie. :]

 

Ale on drugi raz już nie pojawi się na zlocie , :bzik:  będzie   mu nie-smacznie.

Większość jest zawsze zadowolona, i oczekuje na nastęmpne spotkanie. :bravo:

 

Jestem za organizowaniem Zlotów, Spotkań, itd. damy radę . :ok:  sam se gwożdzia do trumny nie przybiję.  :smirk: 

 

 

 

 

Trza korzystać z  :drive:   :przyczepa:  :przytul:  :sex:   :biwak:  :klotnia:   :gitara:  :jesc:   :pub:  :piwo:   wojenka się zbliża  :'(    

Edytowane przez comsio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tylko nudni ludzie się nudzą. 

 

 

O to to to !!!! Po raz kolejny wychodzi, że atmosfera spotu/zlotu, to przede wszystkim LUDZIE !!!!!! A nie jego Organizator !!!!! On może flaki wypruć a jak ktoś jest malkontentem to i tak znajdzie powód do narzekania.

 

Niemniej zaszczepiła mi się idea rajdu ale na to trzeba mieć więcej czasu .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu napisano nie dogodzi wszystkim ,jednak kilka spraw można podać jasno dotyczy to przede wszystkim cen , jest to proste dla wszystkich ale mało gdzie funkcjonuje pobyt - cepa+samoch 5 zł osoba 1 zł prąd 2 zł prysznice 10 zł proste jasne dla właściciela pola teraz imprezy zlot opłata obowiązkowa 20 zł od załogi cała reszta wycieczki ( np. autokar 300 zł podzielony na ilość chętnych ) masz chęć płacisz, nie nie płacisz .Co do samych zlotów wiem że ktoś się stara ale , piątek -sobota - niedziela prawie zawsze wielka pompa ( tańce - ognisko ) jest w piątek dla starych wyjadaczy ok ale ten co jest 1-2 raz zanim się rozłoży (piątek po pracy ) 18 - 20 przejdzie pozna co nieco jest już sporo późno . Sobotnia integracja po południu jest dla wszystkich . Ranne sobotnie wycieczki czy czas wolny tylko to przyspieszają . Następne co nurtuje to częsty brak na zlocie jasnej informacji u kogo i gdzie się dowiem jak to ma wyglądać czasowo i miejscowo ( i przestrzeganie czasu i miejsc ) informacji gdzie będzie ciszej ( w założeniu ) czyli dalej od miejsca imprezowania .( zdarzyło mi się że przyjechałem o 21 i rano musiałem się przenosić ) bo żadnego planu czysty żywioł .Ktoś kto to organizuje ma rozeznanie jak wygląda plac ile jest załóg z dziećmi czasami jaki wiek mają uczestnicy ( może warto zapytać w jakiej części placu chcesz być spokojniejszej czy głośniejszej ) . Itd. zwłaszcza jak ma to być DUŻY zlot . Teksty jak ci się nie podoba to nie przyjeżdżaj, nie siej fermentu nie przystoją w takim miejscu jak forum zwłaszcza z ust tych co są tu dłuuuugo i bywają często na takich zlotach .Zamiast pokazywać że zawsze i wszędzie jest SUPER ( bo tak nie jest ) karcić niezadowolenie -ZAPYTAJCIE co zmienić by było lepiej . Nawet najgłupszy pomysł może się okazać tym najlepszym . Nie każdy ma czas i chęć organizacji ale chce uczestniczyć ,co nie oznacza że chce być ubezwłasnowolniony i nie móc wyrazić swojego niezadowolenia ( miał być internet a nie było ,miała być kiełbasa a nie było bo  ognisko zaczęło się wcześniej i nie starczyło itd. ) NIE MA IMPREZ DOSKONAŁYCH zawsze można coś poprawić a żeby wiedzieć CO należy słuchać NIEZADOWOLONYCH . Było pytanie odpowiedziałem co moim zdaniem jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu napisano nie dogodzi wszystkim ,jednak kilka spraw można podać jasno dotyczy to przede wszystkim cen , jest to proste dla wszystkich ale mało gdzie funkcjonuje pobyt - cepa+samoch 5 zł osoba 1 zł prąd 2 zł prysznice 10 zł proste jasne dla właściciela pola teraz imprezy zlot opłata obowiązkowa 20 zł od załogi cała reszta wycieczki ( np. autokar 300 zł podzielony na ilość chętnych ) masz chęć płacisz, nie nie płacisz .

Tu się z Tobą nie zgodzę - nie zamówisz autokaru bez wcześniejszej zaliczki - kto ma na nią wyłożyć? Cena końcowa zależy od ilości osób w tym autokarze, jeżeli poprzedniego dnia będzie fajna impreza i zamiast zadeklarowanych 40 osób przyjdzie 15 to kto pokryje różnicę? Bywały takie przypadki i to jest właśnie jeden z problemów na który staramy się znaleźć rozwiązanie. 

Opłata zlotowa nigdy nie wyszła z fazy pomysłów, problemy jakie są to: kto miałby ją zbierać, na jakie konto, jak się rozliczyć i co z osobami, które zdecydowały się na przyjazd w ostatniej chwili lub musiały z przyjazdu zrezygnować. Wpłynie 100 wpłat na 20 zł a przyjedzie 140 załóg a wszystko będzie przygotowane na 100. Na takie właśnie problemy też chcemy znaleźć odpowiedzi.

 

Natomiast co do przejrzystości opłat - tu nigdy nie było problemów i oczywiście te sprawy w jasny i przejrzysty sposób były zawsze podawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę da się ograć. Nie wiem czy macie tu jakieś stowarzyszenie zarejestrowane ale takie stowarzyszenie może posiadać konto i sprawa zbiórki jest załatwiona. Przelewy dochodzą z konta na konto w ciągu kilku godzin więc osoby, które późno się zdecydują to nie problem. W informacji o imprezie można zawrzeć zapis, że zwroty dokonywane są na przykład do 7, 10 dni przed (zależnie ile czasu potrzeba na załatwienie spraw, które w tą opłatę wchodzą), później opłata przepada na rzecz stowarzyszenia (które za to opłaci koszty serwera czy inne swoje działania) lub będzie wykorzystana na pokrycie kosztów, które zgłoszenie tej osoby wygenerowało. W przypadku załóg które opłaty nie uiszczą to oczywiście ja bym ich z imprezy nie wyganiał ale muszą się z tym liczyć, że atrakcje są dla tych co zapłacili. Oczywiście opłatę zlotową to bym zrobił za wycieczki, gadżety itp. Nie wliczałbym w to żadnych kiełbasek na ognisko itp, bo nikt nie będzie siedział z toną kiełbasy i wydzielał zgodnie z listą komu się należy. Opłaty za pobyt, każdy powinien regulować na kempingu.

 

Oczywiście to wszystko wymaga sporej pracy więc nie ma co wymagać, że ktoś to weźmie na siebie. Ja osobiście bym się tego nie podjął przy tak dużej imprezie, bo to właściwie dyskwalifikuje jakąkolwiek przyjemność dla organizatora/ów z tego zlotu.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy macie tu jakieś stowarzyszenie zarejestrowane 

 

Jeszcze trochę, a będziemy wybierać Prezesa, Zarząd, Skarbnika itp.  :ee:

 

Forum, to po prostu grupa ludzi, których łączy wspólna pasja i zainteresowania i nikt tu żadnego Stowarzyszenia zakładał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTO MA WYŁOŻYĆ ? Organizator !!! nie czujesz się na siłach nie organizuj ! zbierasz kasę zaraz jak tylko delikwent się zamelduje a wyraził wcześniej chęć uczestnictwa .PANOWIE i PANIE  organizator przyjmuje na siebie obowiązek ! Podając plan zlotu ,musi go zrealizować ! Porównam to do zakupu cepy - jak będziesz się czuł gdy znalazłeś ofertę sprzedaży cepy (zlot ) organizujesz czas kasę poświęcasz się i jedziesz 400 km a tu okazuje się że ta cudowna cepa ( zlot ) to lipa miała ! być zadbana ,stała w hali u holendra nagle okazuje się że stoi na ugorze a w środku magazyn cebuli .Będziesz wściekły i będziesz chciał  zgłosić oszustwo ! organizator obiecuje warunki i oprawę ( jego rzecz czy na tym zarabia czy robi to w czynie społecznym ) i tak samo ja ( my ) wierzymy że przyjeżdżając będzie obiecany internet bo możemy połączyć pracę ,będzie ciepła woda ( podgrzewacze przepływowe ) i parę innych obiecanych spraw .Nie jest dziwne że czujemy się oszukani gdy takie coś się zdarza ( po wielu latach można znaleźć takie miejsca które to zapewnią ,czyli obiecane organizatorowi ciepła woda, prąd w odpowiedniej ilości itd. itp. )Jedno rozwiązanie nasuwa się samo skoro jest to zlot ogólnopolski bywa 70-150 cep czy nie warto zatrudnić fachowca !!!! Organizujesz wesele sam mało się bawisz a wiele pilnujesz - zlecasz organizację bawisz się i tylko płacisz .Lub ograniczmy liczbę atrakcji na rzecz JAKOŚCI -zlot dwa dni a tu autokar ,wyprawa statkiem zwiedzanie muzeum itd. itp. ja pewnie i większość bardziej bym sobie cenił poznanie nowych znajomych niż autokar i zwiedzanie w grupie 50 osób gdy przyjeżdża 150-200 .No jeszcze doczytałem FORUM się rozrosło i może warto pomyśleć o jakiejś formie konta na rzecz organizowanego zlotu .

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę, a będziemy wybierać Prezesa, Zarząd, Skarbnika itp.  :ee:

 

Forum, to po prostu grupa ludzi, których łączy wspólna pasja i zainteresowania i nikt tu żadnego Stowarzyszenia zakładał :)

 

Ja tylko zapytałem. Fanklub Niewiadówek ma stowarzyszenie i czasem to ułatwia sprawę. Oczywiście nie namawiam tylko podsyłam pomysł, bo podobno takich szukacie.

 

 

KTO MA WYŁOŻYĆ ? Organizator !!! nie czujesz się na siłach nie organizuj ! zbierasz kasę zaraz jak tylko delikwent się zamelduje a wyraził wcześniej chęć uczestnictwa .PANOWIE i PANIE  organizator przyjmuje na siebie obowiązek ! Podając plan zlotu ,musi go zrealizować ! Porównam to do zakupu cepy - jak będziesz się czuł gdy znalazłeś ofertę sprzedaży cepy (zlot ) organizujesz czas kasę poświęcasz się i jedziesz 400 km a tu okazuje się że ta cudowna cepa ( zlot ) to lipa miała ! być zadbana ,stała w hali u holendra nagle okazuje się że stoi na ugorze a w środku magazyn cebuli .Będziesz wściekły i będziesz chciał  zgłosić oszustwo ! organizator obiecuje warunki i oprawę ( jego rzecz czy na tym zarabia czy robi to w czynie społecznym ) i tak samo ja ( my ) wierzymy że przyjeżdżając będzie obiecany internet bo możemy połączyć pracę ,będzie ciepła woda ( podgrzewacze przepływowe ) i parę innych obiecanych spraw .Nie jest dziwne że czujemy się oszukani gdy takie coś się zdarza ( po wielu latach można znaleźć takie miejsca które to zapewnią ,czyli obiecane organizatorowi ciepła woda, prąd w odpowiedniej ilości itd. itp. )Jedno rozwiązanie nasuwa się samo skoro jest to zlot ogólnopolski bywa 70-150 cep czy nie warto zatrudnić fachowca !!!! Organizujesz wesele sam mało się bawisz a wiele pilnujesz - zlecasz organizację bawisz się i tylko płacisz .Lub ograniczmy liczbę atrakcji na rzecz JAKOŚCI -zlot dwa dni a tu autokar ,wyprawa statkiem zwiedzanie muzeum itd. itp. ja pewnie i większość bardziej bym sobie cenił poznanie nowych znajomych niż autokar i zwiedzanie w grupie 50 osób gdy przyjeżdża 150-200 .

 

Żartujesz prawda?

Może Ty leżysz na pieniądzach ale podejrzewam, że większość z różnych względów nie wyobraża sobie wykładanie po kilka stówek na atrakcje bez gwarancji, że wszystko się jej zwróci.

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksty jak ci się nie podoba to nie przyjeżdżaj, nie siej fermentu nie przystoją w takim miejscu jak forum zwłaszcza z ust tych co są tu dłuuuugo i bywają często na takich zlotach .Zamiast pokazywać że zawsze i wszędzie jest SUPER ( bo tak nie jest ) karcić niezadowolenie -ZAPYTAJCIE co zmienić by było lepiej.

Trochę się nie zgodzę. Z reguły narzekają ci, którzy są pierwszy raz i oni na następny zlot i tak nie pojadą. Na szczęście to garstka, ale słyszalna i często swoim narzekaniem sprawiają wrażenie, że wszystko było nie fajne. To ci, którym się wydaje, że za darmochę dostaną miejsce pięciogwiazdkowe. Na szczęście są nieliczni i jak powiedziałem znikają. Fakt, czasami nadaje weteran zlotowy, byli tacy co się obrażali i wyjeżdżali, tego nie mogę pojąć.

 

Na szczęście ktoś kto przyjedzie na swój pierwszy zlot jest zachwycony i łapie bakcyla karawaningu. Tych jest zdecydowana większość. Życie na zlotach nauczyło mnie, że kibelek w cepce mam na zlocie gotowy, prąd mam z solara i o zapasowej butli gazu nie zapominam. Wtedy zawsze mi się podoba.

 

Nie jestem zwolennikiem dyskotek zlotowych, dlatego nie biorę w nich udziału, ale też jak ktoś lubi pląsać nie mam mu tego za złe. Wkurza mnie natomiast jak ktoś przy gitarze wyciąga MP3, albo dyskutuje głośno i zawzięcie rozwalając wspólne śpiewanie. Słowo daję, że mało mnie obchodzi czyj mąż jest wspaniały i poświęca się dzieciom a czyj nie. Muzyczkę z płyty mogę puścić sobie w aucie.

 

Oczywiście, że na zlotach nie ma możliwości by dogodzić wszystkim. Z drugiej strony też nie ma kontroli nad tym kto przyjeżdża. Był zlot, gdzie świeżo wyremontowane łazienki ktoś pomalował kredkami. Organizatorzy myli ściany kilka godzin. Na następnym zlocie ktoś zastąpił kredki gównem i nie były to krasnale tylko zlotowicze. Dlatego na zlotach nic mnie już nie zdziwi.

 

Faktycznie trzeba wyłapywać fajne pomysły. Strefa dla rodziców z maluchami bardzo mi się podoba. Można to wprowadzić w następnych zlotach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was jest już po prostu za dużo. W takiej kupie ludzi ciężko wszystko upilnować, a i zwiększa się szansa na to, że pojawi się taki co tą kupą lubi się pobawić i wysmarować kibelek. Z drugiej strony prze tak licznych zlotach da się chyba styl imprezowania pogodzić, bo dla takiej ekipy to kemping musi być na prawdę duży. Na jednym końcu mogą bawić się ci co lubią gitarrę a na drugim ci co wolą Dodę Elektrodę i nie powinni sobie wchodzić w drogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.