Skocz do zawartości

Taki stolik weekendowy zrobiłem se!


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Oryginalny stół na wypasie mojego kampera z fabryki jest trochę duży i ciężki, podobnie meble stałe. (lite drewno bukowe)
Pomyślałem że zrobię sobie stolik lekki, mały i wystarczający.
Zamontowałem do ściany kampera uchwyty na stałe z rurkami po 30cm.
To daje mi możliwość przesuwania stołu i jego optymalne ustawienie nie jest już żadnym kłopotem.
Podparty na jednej regulowanej wysokością aluminiowej nodze jest bardzo stabilny.
Stoi twardo i sztywno - lepiej od oryginalnego czworonoga.
Jest łatwo składany/rozkładany i bardzo lekki.
Kolor amelinium dopasowałem do jego otoczenia a wymiar blatu dopasowałem do wymiarów skrytki dla niego przeznaczonej.
Poniżej fotki poglądowe i pomysł do skopiowania.

post-2083-0-46740000-1410107184_thumb.jpg

post-2083-0-08340900-1410107198_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, już u kogoś coś podobnego gdzieś widziałem. Osobiście trochę szkoda by mi było poszycia, żeby to przykręcać a do przyklejanego nie do końca mam zaufanie że nie odpadnie. Ale jak już pisałem pomysł i wykonanie fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Naprawdę długo się zastanawiałem z decyzją , czy warto się wkręcać w poszycie gdyż jestem fanatykiem oryginalności.

Kamper mój za kilka lat będzie miał tablicę auta zabytkowego a ten status obliguje do zachowania oryginalności w %.

Jednak nie żałuję bo przybyło mi z tym stołem dużo wygody, ale gdybym miał znacznie nowszego kampera, z pewnością ten pomysł by nie przeszedł, wymyśliłbym coś mniej destrukcyjnego.

Wypadałoby wspomnieć o kosztach.

Są znikome. Gość co mi kuchnię składał, wziął za blat czystą symbolikę, 20zł.

Uchwyty wykręciłem ze stołu oryginalnego - tamten jest "zakonserwowany"

Noga z regulacją pochodzi z jakiegoś odzysku, skracałem ją kilka cm zostawiając tolerancję do regulacji=poziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, już u kogoś coś podobnego gdzieś widziałem. Osobiście trochę szkoda by mi było poszycia, żeby to przykręcać a do przyklejanego nie do końca mam zaufanie że nie odpadnie. Ale jak już pisałem pomysł i wykonanie fajne

 

U mnie widziałeś i u Zbyszka :) Z zastosowaniem stołu z wyposażenia cepy, z doczepionym, pionowo regulowanym na wysokość prętem ze stelaża z przedsionka :) Stół lekki, mocowanie to zwykła rurka z instalacji wodnej, na trzech uchwytach. Działa elegancko :) I co ciekawe, przewiercone "na wylot" i nie cieknie ani nic z tych rzeczy. Próba mocowania bez przewiercania, zakończyła sie katastrofą na kempingu....  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie widziałeś i u Zbyszka :) Z zastosowaniem stołu z wyposażenia cepy, z doczepionym, pionowo regulowanym na wysokość prętem ze stelaża z przedsionka :) Stół lekki, mocowanie to zwykła rurka z instalacji wodnej, na trzech uchwytach. Działa elegancko :) I co ciekawe, przewiercone "na wylot" i nie cieknie ani nic z tych rzeczy. Próba mocowania bez przewiercania, zakończyła sie katastrofą na kempingu....  :oslabiony:

A jednak dobrze wiedziałem że gdzieś widziałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.