Skocz do zawartości

Zatoka Kotorska, Półwysep Peljesac, Wysoa Korcula, Drvenik i okolice 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów!

 

Jest to mój pierwszy post aczkolwiek bacznie śledzę to cudowne forum czerpiąc z niego inspirację do kolejnych wypraw.

 

W tym roku wraz z dziewczyną wybraliśmy się ( z resztą po raz kolejny) na bałkany. Naszym celem była Czarnogóra oraz Chorwacja. Były również plany na Albanię ale kwestia finansowa (przy jedynie dwóch osobach na pokładzie) wzięła górę i podarowaliśmy sobię ten niewątpliwie ciekawy kraj w tym roku.

 

Co to Czarnogóry to dokładnie zwiedziliśmy Zatokę Kotorską wraz z jej wszystkimi Miastami, miasteczkami, mieścinami i wioseczkami. Był plan wybrania  się na kanion rzeki Tara, Durmitor ale w tym okresie ( 18.08-29.08) panowały w górach złe warunki atmosferyczne, padały obfite deszcze, występowały burze, gradobicia itp. Jednej nocy nawet burza z gradem zawitała na nasz kemping przy zatoce i na pamiątkę przywieźliśmy rozbitą szybę czołową w naszym busiku...

 

No cóż...ale Czarnogórskie, bezcenne widoki zrekompensowały wydatek poniesiony na naprawę szyby;)

 

Z Montenegro pojechaliśmy do Chorwacji na półwysep Peljesac, a tam na kemping w okolice miasteczka Orebic. Z tego oto miasteczka natomiast przy pomocy promu i dwóch kółek (w sumie czterech bo 2x2) zwiedziliśmy wyspę Korcula wzdłuż linii brzegowej.

 

Ostatnim przystankiem było kemping w okolicy masteczka Drvenik. Były plany na rowerowe zwiedzanie wyspy Hvar ale z braku czasu nie wybraliśmy się tam. Na rowerach przemierzaliśmy dróżki wzdłuż wybrzeża w kierunku Makarskiej zaglądając do wszystkich możliwych miejscowości;)

 

Polecam wszystkich, którzy choć trochę lubią rower zabieranie ze sobą tego środka lokomocji, przy jego pomocy można zobaczyć naprawdę ciekawe miejsca, w które auto nie zawsze mogłoby dotrzeć.

 

Nasz aktywny wypoczynek zaliczam do bardzo udanych!!

 

link do YouTube zawiera fotorelacje z wyprawy - miłego oglądania!!

 

 

pozdrawiamy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w tym okresie ( 18.08-29.08) panowały w górach złe warunki atmosferyczne, padały obfite deszcze, występowały burze, gradobicia ... Jednej nocy nawet burza z gradem zawitała na nasz kemping przy zatoce ...  < gdzie ?

 

... pojechaliśmy do Chorwacji na półwysep Peljesac, a tam na kemping w okolice miasteczka Orebic.  < gdzie ?

Z tego oto miasteczka natomiast przy pomocy promu i dwóch kółek (w sumie czterech bo 2x2) zwiedziliśmy wyspę Korcula wzdłuż linii brzegowej.

 

Polecam wszystkich, którzy choć trochę lubią rower zabieranie ze sobą tego środka lokomocji, przy jego pomocy można zobaczyć naprawdę ciekawe miejsca, w które auto nie zawsze mogłoby dotrzeć.  <  zerknij na miejsce widokowe punkt A ... dojazd rowerem

 

@lukasz351

Super platforma, punkt  (GPS w panelu)  widokowy   < na Orebić i Korćulę ... polecamy

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nasze ulewy HR 2014 r.

  < krople deszczu padały poziomo od strony morza

< lało w pionie jak z cebra  >

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku chorwackie wczasy można zaliczyć do mokrych :) Nam w Trogirze i Porecu dolało konkretnie. Poniżej filmik jak padało w Trogirze w nocy, na szczęście strat brak

 

Łukasz mógłbyś podać namiary na kempingi, szczególnie w Czarnogórze. Wybieram się tam od jakiegoś czasu i nie mogę dojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lukasz351    :bravo: :bravo: :bravo:  miło powspominać wszystkie te miejsca,chociaż na Korculi nie byliśmy,tylko tego lata jest opór deszczu-we Włoszech w okolicy Cortiny w górach padał śnieg.

 

powodzenia i polecam Albanię i to jak najszybciej.

 

Irek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nasz aktywny wypoczynek zaliczam do bardzo udanych!!

 

link do YouTube zawiera fotorelacje z wyprawy - miłego oglądania!! ....

 

 

 

To widać, słychać i czuć :) bardzo fajnie ująłeś Wasze wspomnienia  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  kempingi na których się zatrzymałem

 

1. Czarnogóra okolice miasta Bijela ( nazwy nie pamiętam) -cena 13euro za komplet 2 os. + multivan / dobę 

Jošice
Czarnogóra
GPS:  42.457211, 18.663408
 

2. Chorwacja okolice Orebic na półwyspie Peljesac - cena 130kun /doba

 

   Autocamp Trstenica i Apartmani Kate

   Šetalište Kneza Domagoja
   20250, Orebić
    Chorwacja

 

3. Chorwacja Okolice  Drvenik - cena 147kun/doba

 

   Auto kamp Uvala borova - Podaca
   CAMPESTER d.o.o.
   Lučica 23
   Podaca 21335 - Kapeč
   Hrvatska

 

Co do Czarnogóry to jadąc na rowerze od miejscowości Stoliv w stronę Kotoru widziałem przynajmniej jeden kemping na przyzwoitym poziomie.
Edytowane przez lukasz351 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepne środka przekazu :)

Imho czarnobiałe zdjęcia z takich wakacji, na dodatek z wami... sory ale mi się tylko z cmnetarzem kojarzą :/

Drugi problem, dajesz w tle muzykę a nigdzie nie ma info co to (pomijam że ten "remix" Akurat marny :P). Trzeba było coś co współgra ze zdęciami podłożyć. (dużo lepszy jest ten ostatni kawałek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepne środka przekazu :)

Imho czarnobiałe zdjęcia z takich wakacji, na dodatek z wami... sory ale mi się tylko z cmnetarzem kojarzą :/

Drugi problem, dajesz w tle muzykę a nigdzie nie ma info co to (pomijam że ten "remix" Akurat marny :P). Trzeba było coś co współgra ze zdęciami podłożyć. (dużo lepszy jest ten ostatni kawałek).

 

E tam, czarno-białe są trendy... popatrz na albumy ślubne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jošice  Czarnogóra

Co do Czarnogóry to jadąc na rowerze od miejscowości Stoliv w stronę Kotoru widziałem przynajmniej jeden kemping na przyzwoitym poziomie.

 

@lukasz351

Byliśmy na Autocampie Verige  <  zerknij >  punkt =  lokalizacja

Pozdrawiamy,

Ir & Ed 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.