Skocz do zawartości

Pomoc w zidentyfikowaniu podwozia.


ligot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Na wstępie chciałbym napisać, że w temacie przyczep campingowych jestem kompletnie zielony. Dlatego zwracam się do Państwa z pomocą w celu ustalenie z jakiej przyczepy może pochodzić to podwozie. Potrzebuję zrobić dość nietypową przyczepę i jest mi to niezbędne. Mam nadzieję, że możecie mi pomóc.


 


1000x901c_podwozie-do-budowy-przyczepki-


 


1000x901c_podwozie-do-budowy-przyczepki-


 


 


 


Serdecznie pozdrawiam


Michał 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Akurat musiałby tą ramę przerobić trochę, żeby straciła cechy produkcji masowej.

Czyli robisz "wałek" ? bo cechy produkcji masowej to min. numer ramy ...

Na końcu pod tym wszystkim podpisujesz się razem z diagnostą i rzeczoznawcą aby uzyskać dowód rejestracyjny - piękny jest ten świat prawda ?

 

IMO cały ten post powinien wylądować w koszu na śmieci

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyta tylko z czego pochodzi rama a wy juz o czyms innym. Temat SAMów to inna bajka :P

Tak masz racje, zapytał od jakiej jest przyczepy podwozie. Po czym dostaje wskazówki jak "takie coś" można zalegalizować.

Czy tego typu tematy chcemy mieć na tym forum ?

 

Skoro tak to może ktoś napisze nam krok po kroku jak to należy zrobić, ot takiego manuala i najlepiej ze zdjeciami co należy usunąć z ramy a co dorobić. Zdjęcie pani z okienka ,która to wydaje nam nowy DR a w tle uradowaną facjatę właściciela przyczepy.A na końcu koniecznie edytowany post po jakimś czasie w którym mamy zdjęcie paczki zaadresowanej do ZK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli robisz "wałek" ? bo cechy produkcji masowej to min. numer ramy ...

 

Głodnemu chleb na myśli jak widzę... Głównym założeniem pojazdu typu SAM jest w tym wypadku samodzielnie wykonana rama. Tyle tylko, że nigdzie nie jest napisane, że do budowy SAMa nie można wykorzystać części ram z innych pojazdów czy przebudować istniejącej ramy. Wtedy traci ona cechy produktu masowego i staje się pojazdem jednostkowym typu SAM, któremu na wniosek producenta czy osoby się za niego podającej nadaje się nowy VIN. I nie jest istotne czy przedtem to był kamping, gołębnik czy regał. A to, że kiedyś to była przyczepa fabryczna z własnym VIN przestaje mieć znaczenie w momencie trwałej ingerencji w 'ewidencjonowaną' część, bo zgodnie z prawem traci wtedy jakiekolwiek dopuszczenia. Inną kwestią jest wypełnienie oświadczenia, że było się właścicielem materiałów użytych do budowy. Więc jeśli kolega ma choćby kwit z punktu skupu złomu świadczący o zakupie złomu użytkowego 100kg czy to w postaci ramy przyczepy czy fragmentu rusztowania to ma pełne prawo robić z tego pojazd typu SAM i ewentualne pole numerowe rusztowania mało go w tym wypadku obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras - czy ty lubisz siać ferment? Przyjrzałeś się wątkowi? O ramę zapytał kolega ligot - pierwszy i jedyny post jak do tej pory. Odpowiedział mu o przeróbce kolega Kazik80 - bardzo skrótowo. A z Twoich postów można już wyczytać, że zakładamy organizację przestępczą kradnącą i przerabiającą przyczepy na skalę masową. Powoli, na razie tylko rozpoznajemy możliwości. Składki będą później!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras - czy ty lubisz siać ferment? Przyjrzałeś się wątkowi? O ramę zapytał kolega ligot - pierwszy i jedyny post jak do tej pory. Odpowiedział mu o przeróbce kolega Kazik80 - bardzo skrótowo. A z Twoich postów można już wyczytać, że zakładamy organizację przestępczą kradnącą i przerabiającą przyczepy na skalę masową. Powoli, na razie tylko rozpoznajemy możliwości. Składki będą później!

 

Drogi Michale !

Mam wrażenie ,ze jestem na forum na którym każdy z nas ma prawo napisać co akurat o tym myśli.

Ty masz inne zdanie a ktoś jeszcze inne ok ,ja to szanuje. Ale nigdy i do nikogo nie napisałbym ,że sieje ferment.

Za dużo widziałem przyczep które to w dziwny sposób są zarejestrowane na "SAM-a" . W większości przypadków były to prawie nowe przyczepy!! towarowe jak również kempingowe znanych nam marek.

Rejestracja tzw. SAM już się prawie skończyła ale jak wiadomo Polak potrafi...

 

W tym wątku z mojej strony to wszystko czyli EOT.

 

Michał mam nadzieje ,że jeszcze będziemy mieli okazje porozmawiać w innym temacie w którym będziemy mieli takie samo zdanie. Czego Tobie i sobie życzę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.