Skocz do zawartości

Co to i do czego?


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz OK. Myślałem , że negujesz wspomniane wcześniej połączenie .

Zakładając , że masz komplet tych profili to szczerze pisząc trudno zobaczyć ze zdjęcia z postu nr 11 do czego one mogą być .

Są tylko 2 profile , więc można tylko gdybać . Na żywo pewnie byśmy coś wyczaili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tymi białymi profilami połączysz  przedsionek z dostawką ( tą gospodarczą ). Są dwa rodzaje połączeń, albo połączenie takim profilem, albo łączenie suwakiem , zamiast ściany wpinasz dostawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe ale chyba te 2x75 cm to zbyt krótkie odcinki jak na to połączenie . Zwróć uwagę , że bok przedsionka ma jakieś 2,30 cm . Dostawka ma chyba w tym przypadku trochę więcej niż te (razem 1,5 metra) . Nie widać całego boku i nie wiemy gdzie ta dostawka się kończy przy przyczepie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi białymi profilami połączysz  przedsionek z dostawką ( tą gospodarczą ). Są dwa rodzaje połączeń, albo połączenie takim profilem, albo łączenie suwakiem , zamiast ściany wpinasz dostawkę.

 

Jest to możliwe ale chyba te 2x75 cm to zbyt krótkie odcinki jak na to połączenie . Zwróć uwagę , że bok przedsionka ma jakieś 2,30 cm . Dostawka ma chyba w tym przypadku trochę więcej niż te (razem 1,5 metra) . Nie widać całego boku i nie wiemy gdzie ta dostawka się kończy przy przyczepie .

 

Nie czytaliście, albo ja nie wpisałem, przedsionek ma 3m głębokości./czyli bok przedsionka/.

Dostawka Panowie też ma prawie 3m  /no może minus 30cm/.

Na fotce, choć jest ona mała, to widać iż jest porządnie naciągnięta, więc na pewno nie będą do tego te listwy /białe/ na dwie kerdy.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to jest radziecka wersja zderzacza hadronów. Nie majstrował bym przy tym, tylko po cichutku podrzucił do śmietnika sąsiedniej wspólnoty :(

Toś chłopie doradził .

 

sywa , miałem jednak rację , że te łączniki będą zbyt krótkie na dostawkę . Podając te wartości tylko mnie w tym utwierdziłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie znów weszła ponowna /a raczej nowa/ myśl....

Mój przedsionek ma tzw. dwie kerdy obok siebie.

Jedna gruba która wchodzi w prowadnicę na przyczepie i tuż obok jest dodatkowa cieńsza plastikowa. Może na tej dodatkowej ktoś sobie ją przywieszał i dopiero do niej wieszał jakiś organizer?

Co prawda, to ta dodatkowa kerda plastikowa pasuje do mocowań /a też mam ich pełno i parę dodatkowych z metkami/ które dolegają tylko do boku-poszycia cepki i nie potrzeba tych uchwytów przykręcanych na stałe.

Muszę jeszcze sprawdzić tę szarą listwę. Może ta strona która wygląda jak rynienka, można wsadzić do normalnej prowadnicy aluminiowej - na zasadzie wsadź i przekręć do oporu w górę /np. na zewnątrz przyczepy/ pozostanie nam wtedy tylko prowadnica na coś z kerdą.....


Może to co znalazłeś to nie jest część użytkowa, tylko odpad który pozostał po przycięciu zakupionej długiej listwy na potrzebną długość ?

 

Nie ma nigdzie indziej takich listew. Jak wspomniałem nie ma na nich żadnych otarć ani zadrapań. Może była kupiona na zaś? a może komuś coś nie dopasowało, Albo były montowane wewnątrz przedsionka.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga kedra jest do adapterów , które integrują przyczepę z rurkami .

Teraz chyba nie dojdziemy czy profile były dokupione dodatkowo do np. organizerów lub jest ich do mocowania czegoś za mało .

Być może przy pełnym rozłożeniu przedsionka i dostawki to wyjdzie .

 

Mi chodzi po głowie taka rzecz . W dostawce boki masz zasłaniane ale to widoczne okno ma tylko folię (mleczną) . Może te profile są (były) wykorzystywane do zamontowania jakichś zasłon od wewnątrz .

Czy w tym oknie jest od środka jakaś kedra ?

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi po głowie taka rzecz . W dostawce boki masz zasłaniane ale to widoczne okno ma tylko folię (mleczną) . Może te profile są (były) wykorzystywane do zamontowania jakichś zasłon od wewnątrz .

Czy w tym oknie jest od środka jakaś kedra ?

 

 

Tutaj mnie zaskoczyłeś, ale jak pisałem wyżej dostawki nie rozkładałem i nie dopinałem - ale też będę brał to pod uwagę.

Jak widać, na tej małej fotce, to przystawka ma po prawo dwa niby okna i może ta szerokość tych białych profili pasować.

Dlatego też mogą one wyglądać na nówki, gdyż są wewnątrz. /przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni tekst, gdyż w między czasie edytowałem i minęło się w czasie/.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYWA , szary profil jest potrzebny aby inaczej zamontowaqć ścianę przednią a dokładnie wejscie.

Zakładając takie profile masz możliwość przesunięcia wejscia do przedsionka.

Fotka poniżej pokazuje jak to ma wyglądać

post-208-0-96511200-1410723772_thumb.png

 

Biały profil zakładasz do fartucha dolnego na wysokości koła a z drugiej strony wsuwasz

osłonę na koło którą to z kolei zatrzaskami mocujesz do budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYWA , szary profil jest potrzebny aby inaczej zamontowaqć ścianę przednią a dokładnie wejscie.

Zakładając takie profile masz możliwość przesunięcia wejscia do przedsionka.

Fotka poniżej pokazuje jak to ma wyglądać

 

Biały profil zakładasz do fartucha dolnego na wysokości koła a z drugiej strony wsuwasz

osłonę na koło którą to z kolei zatrzaskami mocujesz do budy.

 

Nie mam takiego przedsionka, a raczej - nie widziałem abym miał taką wąską jedną ściankę. Mam tylko 4 ściany /boki i 2 przody.

 

Co do białych profili, leż może mają takie zastosowanie, lecz nie mam zatrzasków na budzie /z żadnej strony/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego przedsionka, a raczej - nie widziałem abym miał taką wąską jedną ściankę. Mam tylko 4 ściany /boki i 2 przody.

 

Co do białych profili, leż może mają takie zastosowanie, lecz nie mam zatrzasków na budzie /z żadnej strony/.

Masz racje ,zapomniałem dopisać ,że do takiej aranżacji wejscia potrzebna jest dodatkowa ścianka.

Mam takie coś i przyznam się ,że jeszcze tego w ten sposób nie montowałem .Mimo że przedsion ma głebokość 3,5m to masz mniej o 1 metr mniej w przedsionku a to już prawie klaustrofobia :)

To może jak nie masz zatrzasków to ten mniejszy fartuch co zakrywa koło wsuwasz w kedre przy błotniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam krótszego o 1m niż Ty, lecz tylko 0.5. Ty masz jak piszesz 3,5m a ja 3m. Prócz tego, ja mam chyba o 1m dłuższą budę. A co mają powiedzieć Ci co mają przedsionek 2,40?

Z drugiej strony, taki przedsionek 3,5m i jego metalowy stelaż - bo rurek aluminiowych nie dają /tylko dodatkowe na wzmocnienie/ ma swoją WAGĘ. Stelaż dźwigałem, to wiem, a Pudzianem nie jestem.

Mam wąski a zarazem długi fartuch do zasłaniania koła, które wsuwam w profile aluminiowe które są zamontowane nad kołem.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.