Skocz do zawartości

Co to i do czego?


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może nasze krajowe-aluminiowe wejdą, gdyż są bardziej płaskie /ale szpilki na pewno/.

 

Więc idźmy za ciosem i pytanko część dalsza...

Rozpakowując parę woreczków /a jak wspomniałem w innym temacie, cepkę przyprowadziłem sam z Holandii-więc "nasi" jej jeszcze tak nie rozkradli/ napotkałem również takie gumki i "haczyk".

Przypuszczam iż haczyk jest  - pomocny do wyciągania śledzi i szpilek - jeśli się nie mylę???

A do czego i jakie mają zastosowanie te gumki z końcówkami plastikowymi???

Przyznaję i jest to w profilu, że miałem już 3 inne przyczepy, ale z tym się nie spotkałem. Jak się tego używa i gdzie?

 

post-9690-0-76277200-1409340378_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk do wyciągania śledzi - bardzo pomocne narzędzie ( pomaga też przy montażu trampoliny dla dzieciaków - naciąg sprężyn ), a te drugie cuda widzę pierwszy raz. Ja też mam worek takich cudów - większość nowe w woreczkach z cenami, kiedyś chyba wrzucę fotki z pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sywa, środkowa gumka jest od przedsionka ISABELLA (powinno być logo isabelli).Wersja w której fartuchy zawijamy do środka a na zewnątrz mamy paski dolne do naciągu, coś w tym stylu post-208-0-62254900-1409344802.png

i w ten własnie pasek podpinamy wspomnianą gumkępost-208-0-98332700-1409345310.png + śledz.

 

P.S. Gdyby Tobie te gumki nie pasowały do Twojego przedsionka i były dla Ciebie zbyteczne to proszę info na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Jutro /jeśli nie będzie padać/ to mam zamiar od rana jechać na działkę do szwagra i pierwszy raz rozwinąć przedsionek, sypialnie /pomieszczenie gospodarcze/, dywany i zobaczyć czego brakuje lub czego jest nad wyrost, bo dużo rzeczy mam jako pewnie zapasowych i to jeszcze z metkami, a po co tyle ze sobą targać?

Wim, że przedsionek ma 3 m głębokości , lecz na pewno nie jest to Izabella.

Natomiast na tych "naciągach" na małym mam napis "Campion." a na większym "Gerjak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Jutro /jeśli nie będzie padać/ to mam zamiar od rana jechać na działkę do szwagra i pierwszy raz rozwinąć przedsionek, sypialnie /pomieszczenie gospodarcze/, dywany i zobaczyć czego brakuje lub czego jest nad wyrost, bo dużo rzeczy mam jako pewnie zapasowych i to jeszcze z metkami, a po co tyle ze sobą targać?

Wim, że przedsionek ma 3 m głębokości , lecz na pewno nie jest to Izabella.

Natomiast na tych "naciągach" na małym mam napis "Campion." a na większym "Gerjak".

Gerjak używa takich samych naciągów jak Izabella i są to naciągi ścian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam następne pytanko - co to i do czego.

Przeglądając dalej przyczepkę, to nad szafkami /na półeczce/ znalazłem takie rurki - o długości 75cm, ok 10-12mm grubości, na końcach są gumki.

 

post-9690-0-58877400-1410620127_thumb.jpg          post-9690-0-60924600-1410620179_thumb.jpg

 

Oraz do czego mogę służyć te prowadnice /jeszcze nówki i nie porysowane/ też długość 75 cm. Na żadne okno nie pasują, a jedna wygląda jak rynienka. Mam tego po dwie sztuki.

 

post-9690-0-70449100-1410620259_thumb.jpg          post-9690-0-07532400-1410620310_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze , że nie spotkałem się z takimi rurkami , więc wymyślać nie będę choć pewne domysły mam .

Co do profilu białego już pewność mam 100% .

Jest to , jak wspomniałem , profil do połączeń kedra przedsionka  z kedrą daszku . W ten sposób powiększasz sobie kubaturę zadaszenia .

 

Tu masz trochę na ten temat - http://forum.karawaning.pl/topic/14070-zakup-daszku-do-przedsionka/?p=327884

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat co podałeś link.

Wydaje mi się że za bardzo to ja nie mam gdzie tzn. nie mam dodatkowej kedry na końcu przedsionka a prócz tego, to trochę za krótkie odcinki tych łączników. Ja mam prawie 5,5 metra długości /nie licząc do ziemi/. 

 

post-9690-0-72240900-1410627657.jpg

 

Co do tej drugiej listwy szarej, to zastanawiam się czy tego nie można zastosować na stelaż - rurki przedsionka i coś wsunąć później w profil.

Znalazłem u siebie również wieszaczki z kedrą takie jak tutaj /lecz bez tych rzepów/. Muszę zobaczyć czy kedra wejdzie w profil, może również będzie pasowało do jakiegoś organizera?

 

post-9690-0-82188500-1410627958_thumb.jpg

 

I tak wszystkiego już w tym roku nie sprawdzę, małżonka mnie poganiała gdy rozstawiałem profilaktycznie na działce przedsionki. Sypialni - gospodarczego też nie dopinałem do głównego przedsionka.

Natomiast mam dwa worki z rurkami aluminiowymi prawie nówki i nie wiem do czego lub od czego mogą one być. Może był jeszcze jakiś daszek lub przedsionek którego zabrano a zapomniano o rurkach. Rurki są jakby znakowane zieloną i niebieską taśmą /nie jest to izolacja/ i wygląda na fabryczne.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat /parę fotek jest nie aktywnych -bynajmniej u mnie/, ale ostatnie fotki pokazane jak przyszył tapicer gerde do przedsionka to widzę.

Wiem również że kupił po 35, a wcześniej były po 40, i że są po 2,50m.

Wątpię aby Holender "wymyślił" takie krótkie mocowanie przedsionka z daszkiem. Oni są perfekcyjni w karawaningu i takiej fuszerki by nie dali-nie robili aby nie stracić na kosztach /mam na myśli wiatr//a cepkę kupowałem od Holendra// /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.