Skocz do zawartości

Co to za rodzaj zabezpieczenia? Gdzie kupić lub czym zastąpić?


sokes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety przed zimą czeka mnie konserwacja podłogi. Ponieważ przez jakiś czas podłoga nie była połączona ze ścianą przednią i część ruszała się z ramą odpadła konserwacja na połączeniu tych elementów. Czy ktoś może powiedzieć co to jest lub czym to zastąpić? Przegrzebałem forum jednak wszystkie porady czym konserwować sprowadzały się do farby lub bitexu ale to co jest u mnie wygląda trochę inaczej. Chodzi mi tylko o połączenia podłogi z bagażnikiem oraz podłogi ze ścianami bocznymi. Jest to grubo położony, całkiem twardy ale elastyczny preparat. Poniżej zdjęcia. Może ktoś podpowie jak to odnowić.

 

 

 

 

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sokes.

 

Pozwolisz, że sie podłączę bo w piątek stanąłem przed identycznym jak Twój problemem. W 2012 roku kleiłem w serwisie ściane przednią do podłogi jakimś puchnacym klejem ale jak widać puściła... Kupiłem blachy, solidne, kątowe i będę to w najbliższym czasie skręcał do kupy bo mocno się to trzęsie. Te ubytki to po paście uszczelniajaco-głuszacej i do tej pory nie udało mi się jej w jakimś sklepie namierzyć.

A ty jak poradziłeś sobie z tą ścianą?

 

Czy ktoś z szanownego grona miał taki problem? Przyłączam się również do prośby kolegi o komentarz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli spód nie jest mokry lub tłusty to dadzą rade preparaty tzw baranek

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=baranek+spray&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-4-mt-0718

Masa gumo podobna używana zazwyczaj do konserwacji podwozi i progów samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maiłem podobny problem, z doborem odpowiedniej konserwacji po naprawie, zastosowałem Dekaphon 9750 

http://forum.karawaning.pl/topic/15538-podłoga-problem-z-doborem-konserwacji/

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sokes.

 

Pozwolisz, że sie podłączę bo w piątek stanąłem przed identycznym jak Twój problemem. W 2012 roku kleiłem w serwisie ściane przednią do podłogi jakimś puchnacym klejem ale jak widać puściła... Kupiłem blachy, solidne, kątowe i będę to w najbliższym czasie skręcał do kupy bo mocno się to trzęsie. Te ubytki to po paście uszczelniajaco-głuszacej i do tej pory nie udało mi się jej w jakimś sklepie namierzyć.

A ty jak poradziłeś sobie z tą ścianą?

 

Czy ktoś z szanownego grona miał taki problem? Przyłączam się również do prośby kolegi o komentarz.

 

Pozdrawiam.

 

Ja mam taki układ przyczepy, że w przedniej części mam łóżko francuskie a obok toaletę. Pod łóżkiem sprawa była prosta. Podniosłem materac ze stelażem i na styku podłogi ze ścianą przednią na całej długości dałem kątownik (niestety nie miałem aluminiowego pod ręką a zwykły stalowy). W kątowniku nawiercone otwory co jakieś 10cm w otworach zrobiłem też takie zagłębienia na łebek śruby (podobno lepiej trzyma i się nie wyrabia). Następnie podparłem trochę lewarkiem od spodu podłogę i skręciłem wszystko na wkręty. Dzień później wyjechałem na urlop i zrobiłem 3000 km. Trzyma ale dla spokoju muszę jeszcze w toalecie wyjąc brodzik i wc żeby dołożyć kątownik także w tej części.

No i jeszcze te zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maiłem podobny problem, z doborem odpowiedniej konserwacji po naprawie, zastosowałem Dekaphon 9750 

http://forum.karawaning.pl/topic/15538-podłoga-problem-z-doborem-konserwacji/

Witam,

czytałem twój post ale wydaje mi się, że ten środek bardziej nadaje się na samą podłogę oraz jako podkład pod coś gęstego na te łączenia o których piszę.

Jeśli nie znajdę nic innego to oczyszczę wszystko, pomaluję Dekaphonem a na łączenia dam bitex lub jakieś APP 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na łaczenia podłogi w autach baranek natryskowy (nie spray) z pistoletu. W progi i elementy ktore są wodoczne parafine. Podjedz na lakiernie i zobacz jak wygląda baranek natryskowy przed malowaniem,szpachelką można go nakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga oczyszczona i pomalowana w całości Xylomalem. W przyszły weekend pomaluję pistoletem do baranka APP U200 łączenia płyt oraz wzdłuż ścian bocznych czyli w miejscu fabrycznych spoin i zamykam temat.

 

Commander, przy okazji oczyszczania podłogi z odpadającej masy uszczelniająco - wygłuszającej odkryłem jak jest łączona ściana przednia z podłogą. Skręcana jest ona od strony bakisty, pod spodem. Poniżej zdjęcie

 

post-16092-0-99389000-1408873555_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac i u Ciebie i u mnie jest ono niewystarczające. Mam już 4 kątowniki ocynkowane i 8 śrub z płaskim łbem. Brak tylko czasu albo pogody na leżenie pod budą... i tak na zmianę. Ciekawi mnie tylko co konkretnie powuduje oderwanie się ściany od pogłogi. Wibracje czy cięzar w bakiście z którym raczej nie przesadzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zrobiłem lepszych zdjęć w trakcie pracy ale u mnie wygląda to mniej więcej tak (zdjęcie w zdemontowanej toalecie, kątownik przykryty już kablami)

 

 

 

No i ja nie montowałem tego od spodu tylko od środka przyczepy, hmm, już sam nie wiem czy to dobrze ale się trzyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.