Skocz do zawartości

przyczepa kempingowa a podłączenie do zewnętrznej kanalizacji


bastard

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, raczej taka toaleta przyczepowa, to się nie nadaje. Widziałem takie rozwiązania, jak ktoś trzyma przyczepkę na stałe na działce

Tam były jednak kibelki domowe, bo musi być syfon  W takiej domowej toalecie, ciśnienie dla spłukiwania można uzyskać np. dolnopłukiem, ale i tak cepkę podłącza się wtedy do normalnej instalacji wody jeśli masz podłączać pod kanalizację.

Tak mi się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę że jest możliwość podłączenia odpływu z toalety tylko trzeba by było redukcję dorobić waż elastyczny wielkość wejścia do zbiornika dolnego i co dalej, gdzie sie podłączyć? Hmm

Przecież wąż puścisz na dziko w las :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie jak zamiast do zbiornika od razu w trawę i to przy samym wejściu do cepy .WSTYD że takie pytania padają :wrrr: zapomniałem dodać że chodzi o odprowadzanie w las .

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wstyd ??? Z czego wnioskujesz że bastrad chce w las wylewać ?

A wracając do meritum - cygańskie przyczepy z Francji mają często po instalowane normalne kible lub możesz pokombinować z instalacją jachtową -> duży zbiornik na fekalia i pompa rozbrabniająca z odpływem. Generalnie straszna rzeźba i w związku z tym skuteczność i sprawność pomysłu "taka sobie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o pomysłodawcę lecz o sam pomysł . Gdzie możesz się podłączyć do kanalizy ???  nawet na polach gdzie taka możliwość istnieje dotyczy to wody . Wiem wynoszenie tego co się narobiło, nie należy do przyjemności, ale co tam zróbmy sobie większą rurkę i wykopmy sobie dołek - następny wpadnie w szambo ,sama przyjemność . Podobne zachowanie widziałem na mazurach gdzie dobijesz na nocleg to strach wyjść na ląd by nie wdepnąć w g... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to się da tylko wtedy przyczepa straci ubikację przenośną.

Montujesz zwykłą muszlę klozetową w wyjściem w "podłogę" - są takie, do tego doprowadzasz wodę z sieci (nawet tylko do tej muszli). Wiercisz otwór w podłodze i podłączasz rurą elastyczną-kanalizacyjną do zrobionego przyłącza szamba/kanalizy.

Przy takim rozwiązaniu masz normalny kibelek przez który nic nie zalatuje z kanalizy a gdybyś kiedyś chciał nią wyjechać to cepkę odłączasz, otwór od zewnątrz w podłodze zaślepiasz jakąś szmatą czy coś i jedziesz na kemping i korzystasz z WC na kempingu. 

Tylko to w wariancie podłączenia wody użytkowej tylko do tej muszli a nie przeróbki w całej cepce. Tą sobie możesz zostawić karawaningową z np. automatycznie uzupełniającym się pojemnikiem na wodę czystą z sieci miejskiej. 

To tak w skrócie myślowym ale chyba załapiesz o co mi chodzi i jak to zrobić (np. wodę z sieci doprowadzić z weża ogrodowego podłączanego do cepki na szybko złączkę ogrodową). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Widzę że temat zamarł na 6 lat prawie, a dziwne, bo mając właśnie kawałek własnego terenu na wakacje, uzbrojonego w media (w tym szambo) można spokojnie podłączyć się na stałe do kanalizy. Jestem właśnie na etapie rozpracowywania najlepszego sposobu podłączenia przyczepy do zewnętrznego odpływu szamba, ale bez rezygnacji z mobilności i kasety Thetforda.

Przyczepa na działce będzie stała okazyjnie, najdłużej pewnie 2-3 tyg w wakacje. Poza tym moze weekend.

CHcę podłączyć się pod rurę, która biegnie do szamba na działce i zrobić odprowadzenie z toalety i z instalacji szarej wody.

W sieci mozna kupić  adapter do toalet Thetford: https://camping-megastore.gr/en/water--gas/sanitary--porta-potti/accessories/direct-connection-p-10976.html

W Polsce sprzedają w sklepie klaja, niestety nie widzę do mojego modelu Thetforda C2. I tak cena jest dość kosmiczna bo krzyczą za takie urządzenie 1200pln.

Mając adapter, reszta jest już raczej prosta. DZiura w podłodze (ew. kolano 90 stopni i wyjście przez drzwiczki na zewnątrz przyczepy) i potem jakiś syfon pod przyczepą i wejście w odpływ do szamba rurą  Fi100.

Opcja 'po polsku' lub majsterkowiczowska:  myślałem o kupieniu drugiej toalety (wkładu) Thetford C2 (nawet z odzysku) i przerobieniu go na 'przelotowy', zachowując opcję zasuwki / zamykacza. Problemem może być kwestia uszczelnienia na wylocie. Jeszcze nie wiem jak to zrobić.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ruszyłem w temacie podłączenia przyczepy na działce. Póki co na razie w kwestii uzbrojenia działki - jest już woda miejska, prąd i ujście do szamba (podwójne, duży wlew pod toaletę i mniejszy do podłączenia rury z szarą wodą spod przyczepy).

TAk tak, jednak zrezygnowałem z zamiany kasety na to ustrojstwo w poście pierwszym. Nie dość że cena wysoka, to przede wszystkim nie pasuje do układu podwozia przyczepy, bo ujście w dół pod przyczepę rurą Fi110 wychodzi akurat na stalowej ramie. Więc odpada. Musiałbym kombinować z kolankami itp...

A tu rzeczywiście dochodzi problem spłuczki i ciśnienia spuszczanej wody, mogłoby nie wystarczyć.

TAk więc szarą wodę podłączę bezpośrednio pod kanalizację i do szamba, a kasetę z toalety będę opróżniał ręcznie. Mam tylko 2m do pokonania z  kasetą, więc da radę raz na 3 dni.

Planuję też instalację gniazda z reduktorem do podłączenia wody miejskiej, wymianę instalacji wodnej w przyczepie (wszystkie rurki) i montaż Trumy 14 litrów elektrycznej.

DO tego może jeszcze zewnętrzne gniazdo wody do podłączenia zewnętrznego prysznica. Pewnie się przyda.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.