Skocz do zawartości

Problem z piecem Trumatic SL3002


chiccoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z piecem Trumatic-a.

 

post-16178-0-12750400-1408289813_thumb.jpg

 

Polega on na tym że gdy odpalę piec wszystko działa dobrze i wzorowo, a jak puszczę pokrętło mocy grzania gaśnie od razu, oraz nie działa regulacja płomienia cały czas jedna wielkość płomyczka.

Pokrywa zdjęta i sprawca wygląda to tak:

post-16178-0-23677800-1408289459_thumb.jpg

 

post-16178-0-14229000-1408289536_thumb.jpg

 

post-16178-0-12594900-1408289681_thumb.jpg

 

 

 

Jest w nim bolec czarny który wchodzi i wychodzi ze środka tej brązowej obudowy.

Jak się dalej do tego zabrać?

Możliwa naprawa czy w tylko wymiana na nowy/używany?

 

 

 

 

Edytowane przez chiccoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pręt wygięty w haczyk? Psiknij lekuśko WD-40 na wejście pokrętła w zawór,lecz nie zalej :nono:,bo tylko pogorszysz :oslabiony:.Jak gaśnie może być problem z termoparą przy palniku (za daleko od żródła ognia) i dlatego gaśnie bo nie podtrzymuje zaworu elektrostatycznego :bzik:.

To samo w zeszłym tygodniu naprawiałem w lodówce u kol .Kornak-a,też mu gasło jak puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pręt wygięty w haczyk? Psiknij lekuśko WD-40 na wejście pokrętła w zawór,lecz nie zalej :nono:,bo tylko pogorszysz :oslabiony:.Jak gaśnie może być problem z termoparą przy palniku (za daleko od żródła ognia) i dlatego gaśnie bo nie podtrzymuje zaworu elektrostatycznego :bzik:.

To samo w zeszłym tygodniu naprawiałem w lodówce u kol .Kornak-a,też mu gasło jak puścił.

Ten pręt/drucik dotyka obudowy.

Psikałem WD-40 na górna cześć pokrętła i nic to nie dało :(

Jak zmniejszyć odległość od palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiccoo, nie baw się w Pomysłowego Dobromira, tylko podjedź do serwisu i będziesz miał problem z głowy. Dla własnego bezpieczeństwa i spokojnej głowy. Koszt nie jest wielki. Masz we Wrocławiu co najmniej dwie firmy, które to mogą załatwić.

EDIT: Jedna z tych firm specjalizuje się nawet w BUERSTNER'ach. Jeśli chcesz, podam ci namiary na PW.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozkręcić obudowę i włożyć tam gdzie być powinien

 

Rysunek nie jest doskonały bo tylko poglądowy- i lepiej mieć taki niż nic :) ale wydaje mi się że nr 11- drucik, trzeba gdzieś przykręcić do podstawy obudowy nr 10.

 

 

Masz we Wrocławiu co najmniej dwie firmy, które to mogą załatwić.

EDIT: Jedna z tych firm specjalizuje się nawet w BUERSTNER'ach. Jeśli chcesz, podam ci namiary na PW.

Z tego co już biegałem po Wrocku to znalazłem: Natchman-a i KENA i to chyba ona w buerstner-ach przoduje.

Jeśli jest coś jeszcze to podaj mi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.