Skocz do zawartości

Miejscówka dla wędkarza z cepką


Gitner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam fajnych miejscówek dla wędkujących, gdzie można stanąć przy brzegu cepką i obserwować spławik czy szczytówkę. Mogą być wody PZW jak i prywatne, ale za złowione ryby płacić nie chciałbym, przeważnie wypuszczam. Interesują mnie wyjazdy weekendowe. Nie zależy mi na campach, ale bezpieczeństwo też ważna rzecz. Nie chciałbym oganiać się od miejscowych winiaczy. Może macie sprawdzone wody? Chętnie wybrałbym się z kimś kto jeździ na takie wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może być jeszcze Okunin. To z drugiej strony Nowego Dworu Mazowieckiego, droga na Wieliszew/Nieporent. Za nowy Dworem skręt w lewo za sklepem spożywczo/wędkarskim a dalej pierwasza w prawo. Droga z płyt betonowych przechodzi w mineralną. Mijamy stawik (tam też wędkują) i mamy wał z przejazdem. Z ryb głównie leszcz, płoć. Można pochodzić ze spinerem - są główki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam fajnych miejscówek dla wędkujących, gdzie można stanąć przy brzegu cepką i obserwować spławik czy szczytówkę. Mogą być wody PZW jak i prywatne, ale za złowione ryby płacić nie chciałbym, przeważnie wypuszczam. Interesują mnie wyjazdy weekendowe. Nie zależy mi na campach, ale bezpieczeństwo też ważna rzecz. Nie chciałbym oganiać się od miejscowych winiaczy. Może macie sprawdzone wody? Chętnie wybrałbym się z kimś kto jeździ na takie wypady.

http://camping.ucoz.pl/ tam możesz łowić rybki do woli za 5zł na dobę i wypuszczać co nie chcesz wziąć okolica super co prawda na sanitariaty nie licz ale do wędkowania raj    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak kolega wyżej napisał - Rafa pod Kamieńczykiem (rzeka Bug), ale jeszcze bardziej polecam Płudy (nie ma ich na mapach, choć znaki stoją).

Skręcając z asfaltowej drogi Nadkole-Kamieńczyk w drogę leśną prowadzącą do Rafy jedziemy cały czas prosto. Znak pokaże "Rafa w lewo", a my cały czas prosto i dojedziemy do fajnej krainy działek zwanej Płudami.

 

Praktycznie zawsze nad wodą stoją 1-4 przyczepy. Latem są też namioty. Wędkarze przyjeżdżają głównie z Warszawy na kilkudniowe zasiadki. 

 

Bezpieczeństwo jest na bardzo wysokim poziomie! Nie ma nikogo poza wędkarzami, a po kilku razach zaczniesz rozpoznawać ich z twarzy (od kilku lat ci sami ludzie).

Spokojnie możesz pozostawić nad wodą cały sprzęt i iśc do cepki spać. Nigdy nie miałem żadnych przykrych przygód, ani nie słyszałem aby ktoś miał.

 

Towarzystwo pijące, ale z kulturą i po cichu. Dość sporo żon z zapałem wędkarskim.

 

 

Ryby w dzień:

Białego robaka nikt nie wrzuca bo krąpie nie dadzą Ci żyć.....

Na czerwonego i kukurydze ciekawe płocie i leszcze.

Na żywca szczupaki w okolicach 50cm i takie same sandacze.

 

Ryby w nocy:

Na żywca takie szczupaki i sandacze jak w dzień

Na wątrobę sumy, również w okolicach 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mamy Piątek, jutro Wszystkich Świetych, a na Pludach stoja już dwie cepki..... :)

Jedna ekipa już wędkuje (nie wiem od kiedy jest)

Druga ekipa właśnie się rozkłada

 

Byłeś już tam? Czy jeszcze nie dotarłeś?

 

Jeszcze nie dotarłem, to plany na przyszły sezon, bo ten już z przymusu zakończony, za dużo pracy mam. Jak będę się wybierał dam znać, chętnie spotkam się w większym gronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.