Skocz do zawartości

Thetford - nieczynna spłuczka?


Rekomendowane odpowiedzi

1/ Przyczepa TEC 560 K1, 2006 rok produkcji.

2/ WC wygląda jak na foto.

3/ Jak to powinno działać? /a nie działa, więc polewam z butelki wodą z ,,płynem", a mogę i prysznicem/.

4/ Po co te ,,mierniki" /dla mnie to atrapy, bo nic się na nich nie zmienia/?

5/ Jak się takie WC obsługuje, gdzie zbiornik wody, gdzie wlewać płyny, itp.?

6/ Za pomoc z góry serdecznie dziękuję!

post-15667-0-49974800-1406610748_thumb.jpg

post-15667-0-12010800-1406610767_thumb.jpg

post-15667-0-04179300-1406610786_thumb.jpg

post-15667-0-42070300-1406610803_thumb.jpg

post-15667-0-42835800-1406610818_thumb.jpg

post-15667-0-62654500-1406610859_thumb.jpg

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://www.thetford.com/HOME/PARTS/PermanentToilets/C402CandC403LCassettePDF/tabid/569/Default.aspx

 

Przecież jest instrukcja na stronie producenta. Po co gdybasz ?

Dziękuję za zbyt wyczerpująca i konkretną odpowiedż w dodatku w tylu językach świata z wyjątkiem polskiego!

Ja pytałem po polsku i zadałem kilka konkretnych pytań i tylko o spłuczce. Jeśli Ktoś zna sie na tych sprawach i odpowie mi, serdecznie dziękuję.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zbyt wyczerpująca i konkretną odpowiedż w dodatku w tylu językach świata z wyjątkiem polskiego!

Ja pytałem po polsku i zadałem kilka konkretnych pytań i tylko o spłuczce. Jeśli Ktoś zna sie na tych sprawach i odpowie mi, serdecznie dziękuję.

Wszedłem na polską stronę. Instrukcja też jest po angielsku i innych cywilizowanych językach. Wniosek z tego taki, że jeżeli chcesz załatwiać się w ich toaletach musisz odbyć kurs językowy ;)

 

Oki pobieram tego pdf, wydrukuję i postaram się coś napisać za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-373-1406624825,42_thumb.jpg

 

A. Otwiera/zamyka toaletę

B. Spłuczka, po naciśnięciu elektryczna pompka spuszcza wodę

C. Wskaźnik zapełnienia zbiornika z brudami, kiedy świeci na czerwono zbiornik jest pełny. Po naciśnięciu spłukiwania pokazuje poziom płynu w spłuczce.

G. Blokada wsunięcia zbiornika.

H. Napełnianie wody do spłuczki.

M. Odpowtrzanie, naciskasz żeby nie chlapało przy opróżnianiu.

 

Reszta Cię nie insteresuje bo są to rączki lub automaty odpowietrzające toaletę lub otwierające otwór.

 

 

Zaraz reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wifus. Już wiele mi wyjaśniłeś lecz mój podstawowy teraz problem to tak jak w poście #1 napisałem:

 

3/ Jak to powinno działać? /a nie działa, więc polewam z butelki wodą z ,,płynem", a mogę i prysznicem/.

 

Po przekręceniu rączki A /Ty piszesz o naciśnięciu B ?/ klapka zbiornika się otwiera ale jest cisza i nie spłukuje.

Może tą rączkę trzeba jeszcze nacisnąć? Ale to teraz przyszło mi do głowy, sprawdzę jak ,,odwiedzę" cepkę.

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-373-1406627314,03_thumb.jpg

 

Przygotowanie toalety.

 

1. Otwórz drzwi.

2. Przekręć rurę zbiornika brudów, żeby wyjąć "lejek/miarkę"

3. Przekręć rurę napełniania górną, włóż lejek.

4. Napełnij czystą wodą, nie przekraczaj poziomu max.

5. Wyjmij lejek, schowaj go na swoim miejscu zbiornika z brudami.

6. Wyjmij zbiornik "brudny" zwalniając blokadę.

7. Wyjmij go do końca ciągnąc w swoim kierunku.

8. Postaw na ziemi wyprostuj rurę w górę.

9. Otwórz korek, wewnątrz jest podziałka. Odmierz miarkę niebieskiego płynu. Uzupełnij dwoma litrami czystej wody. Nigdy nie wlewaj od środka toalety chemii !!!

10. Wsuń zbiornik, delikatnie nie na silę.

11. Upewnij się, że kliknęło zabezpieczenie. Zamknij drzwi.

12. Naciśnij spłukiwanie. Otwórz toaletę przeciwnie do wskazówek zegara. Toaleta gotowa.

13. Po użyciu otwórz toaletę i spłukuj pulsacyjnie.

Dzięki Wifus. Już wiele mi wyjaśniłeś lecz mój podstawowy teraz problem to tak jak w poście #1 napisałem:

 

3/ Jak to powinno działać? /a nie działa, więc polewam z butelki wodą z ,,płynem", a mogę i prysznicem/.

 

Po przekręceniu rączki A /Ty piszesz o naciśnięciu B ?/ klapka zbiornika się otwiera ale jest cisza i nie spłukuje.

Może tą rączkę trzeba jeszcze nacisnąć? Ale to teraz przyszło mi do głowy, sprawdzę jak ,,odwiedzę" cepkę.

Sorki ale nie rozumiem :( punkt A działa ? Otwierasz i widzisz wnętrze zbiornika ?

 

Przechodzisz do punku B naciskasz osobny guzik i słyszysz pompkę ? Czy nie słyszysz pompki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, punkt A działa. Otwieram i widzę wnętrze zbiornika.

Jeśli punkt B to jest ta niebieska elipsa na foto z postu #1 to ja tego nie przyciskałem. Sprawdzę.

Dzięki, 2 godziny i jestem na właściwym tropie...

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp prac minimalny, ale jest!

Dotykam niebieską elipsę i zaświecają się diody tak jak na foto, tylko że nie spłukuje...?

Zbiornik do spłukiwania pełny, przynajmniej tak widzę jak odkręcam rurę górną na zewnątrz.

Bezpieczniki nie sygnalizują żeby któryś był przepalony a poza tym wszystko działa normalnie.

Nie wiem jak to WC otwierać /rozkręcić/ żeby dostać się do pompki, bo to pewnie ona albo połączenia są wadliwe.

post-15667-0-28251000-1407312204_thumb.jpg

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp prac minimalny, ale jest!

Dotykam niebieską elipsę i zaświecają się diody tak jak na foto, tylko że nie spłukuje...?

Zbiornik do spłukiwania pełny, przynajmniej tak widzę jak odkręcam rurę górną na zewnątrz.

Bezpieczniki nie sygnalizują żeby któryś był przepalony a poza tym wszystko działa normalnie.

Nie wiem jak to WC otwierać /rozkręcić/ żeby dostać się do pompki, bo to pewnie ona albo połączenia są wadliwe.

Do oceny czy jest woda w górnym zbiorniku nie jest korek. To syfon więc pod nim zawsze jest woda. Powinna być taka przeźroczyta rurka z prawej lub lewej strony jak otworzysz klapę serwisową. Ta rurka służy też do wylania wody na zimę. Pytanie czy słuchać pompę jak naciskasz guzik ? U mnie dostęp do pompki jest po wyrwaniu pojemnika na papier toaletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki Witus.

Dotarłem do pompki ale jak ona ma działać kiedy na przewodach z kostki /foto/ do pompki nie ma 12V /przyciskam i zaświecają się wskażniki /za to jest napięcie 12V na pozostałych 2 przewodach tej kostki. alej ,,ściana" nie wiem co robić, bo i dostęp do tego wszystkiego jest taki że tylko przeklinać producenta.

No i teraz jest pytanie jak spuszczać wodę ze spłuczki na zimę jak pompka nie działa?

A może ktoś ma kontakt do fachowca/firmy od tych spraw z Warszawy lub okolic.

post-15667-0-39997600-1409652134_thumb.jpg

post-15667-0-28325800-1409652386_thumb.jpg

post-15667-0-66332800-1409652607_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Witus.

Dotarłem do pompki ale jak ona ma działać kiedy na przewodach z kostki /foto/ do pompki nie ma 12V /przyciskam i zaświecają się wskażniki /za to jest napięcie 12V na pozostałych 2 przewodach tej kostki. alej ,,ściana" nie wiem co robić, bo i dostęp do tego wszystkiego jest taki że tylko przeklinać producenta.

No i teraz jest pytanie jak spuszczać wodę ze spłuczki na zimę jak pompka nie działa?

A może ktoś ma kontakt do fachowca/firmy od tych spraw z Warszawy lub okolic.

Na zimę spuszcza się tą rurką :)

 

post-373-1409656187,88_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.