Skocz do zawartości

wypadek z przyczepą kempingową


marcin777

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zawsze powtarzam, że prędkość równa ciężarówkowej jest optymalna i bezpieczna.

Co z tego że tedei ma za dużo pod maską skoro kierowca miał za mało pod sufitem.

Całe szczęście że bez ofiar - mam nadzieję.

.

Takie obrazki były już na forum, ale dobrze że zapodałeś, to orzeźwia świadomość, szczególnie teraz w pełni sezonu.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, zagadałem się z żoną na autostradzie i przy 120 zobaczyłem taki obrazek w lusterkach jak na filmie. Błyskawicznie oblał mnie pot - na szczeście delikatnie zdjąłem nogę z gazu. Na filmie próba hamowania skończyła się tak jak się skończyła. Z daleka od hamulaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 3-4 tyg temu jechałem trasa Wrocław - Gliwice ... mijałem "zestaw" który pomykał 130 ...

tak bardzo nie mogłem w to uwierzyć ze zwolniłem i jechałem jakieś 2-3 min za nim...

ale jechał prosto :)

może tak być że do prędkości doszły jakieś zawirowania powietrza pomiędzy tirami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako świeżak zapytam .. co mogło być przyczyną rozbujania przyczepy ??

Prędkość zestawu + turbulencja od ciężarówki - to ogromne masy powietrza.

Łatwo mi pisać, ale zamiast nacisnąć hamulec, w tym momencie powinien uciec na lewy pas, może by zestaw wyprowadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez raz odczulem bujanie przy mijaniu 2 TIRów na autostradzie przy predkosci 110 km/h. :zolta: na szczescie znalem zasade - gazu... i spokojnie dopiero pozniej zwolnilem... Nigdy wiecej już nie zgrzeszylem.... i nie polecam każdemu.


a dają coś takie owiewki na dach auta ? teoretycznie cepa powinna jechać w tunelu ...

Nie sądzę. Znaczenie na bujanie ma długość przyczepy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś pękła opona w niewiadówce... dałem gazu i się uratowałem. W tym roku na przeciwko mnie zobaczyłem dwa wyprzedzając się tiry. Droga bez pobocza. Odruchowo dałem w prawo, przeczepamzałapała pobocze i zaczęła ciągnąć do rowu. Też dałem gazu i lekko w lewo. Przyczepa wskoczyła na asfalt, zobaczyłem ją w lewym lusterku i na szczęście wtóciła na swój tor jazdy. Tiry się schowały i się udało... po przejechaniu ponad 550 km bym miał problemy 30 km od domu.

W takich przypadkach grunt to nie panikować. Lekko dodać gazu... raz się uda a raz nie. Teraz zastanawiam się na stabilizatorem. Ciekawe czy by bi łatwiej było wyprowadzić przyczepę w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie sądzę. Znaczenie na bujanie ma długość przyczepy....

... bo nie ma nic gorszego jak silny boczny podmuch.

.

Tak się jeszcze zastanawiam, przyjmując że budka ma extra dobre hamulce, krótko ostro nacisnąć hamulec w momencie przechodzenia budy ze strony na stronę, bezwładność spowoduje dość mocne uruchomienie hamulców przyczepy, czy to by nie pomogło wyprowadzić zestaw na prostą?

Bez treningu i królika doświadczalnego tego się nie dowiemy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj obawiam się że takie hamowanie zrobi jeszcze gorzej, buda wpadnie w poślizg i już jej nie uratujesz.

 

Jedyny skuteczny sposób to dodanie gazu. 

Coraz bliżej jestem inwestycji w stabilizator zamiast solara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.