Skocz do zawartości

wymiana amortyzatorów ALKO


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam otworów w wahaczach w osi Al-Ko w swojej budzie.

Żeby zamontowac amorki trzeba kupić dedykowane do takiego zestawu obejmy na wahacz które kończą się ramieniem pod dół amorka. W ramie będa otwory na bank. Tak więc montaż jest więcej niż bezproblemowy.

W wolnej chwili coś postaram się podlinkować. Z tego co pamiętam to cena jest symboliczna - kilkadziesiąt złociszy za parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozumiem, dzięki bardzo za odpowiedź. W takim razie muszę dobrze rozważyć zakup.

 

Przypomniałem sobie, gdzie widziałem informację o możliwości zamontowania amortyzatorów:

http://goliat.com.pl/os-niehamowana-przyczepy-knott-vg7-750kg,3,5298,736

Mimo wszystko warto to jednak potwierdzić, ponieważ z tego typu opisami różnie bywa.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam otworów w wahaczach w osi Al-Ko w swojej budzie.

Żeby zamontowac amorki trzeba kupić dedykowane do takiego zestawu obejmy na wahacz które kończą się ramieniem pod dół amorka. W ramie będa otwory na bank. Tak więc montaż jest więcej niż bezproblemowy.

W wolnej chwili coś postaram się podlinkować. Z tego co pamiętam to cena jest symboliczna - kilkadziesiąt złociszy za parę.

To akurat nie problem kupić obejmy, lepiej wydać na obejmy niż ingerować np w wahacz. Jak będziesz miał chwilę to wrzuć foty jeśli możesz.

Przypomniałem sobie, gdzie widziałem informację o możliwości zamontowania amortyzatorów:

http://goliat.com.pl/os-niehamowana-przyczepy-knott-vg7-750kg,3,5298,736

Mimo wszystko warto to jednak potwierdzić, ponieważ z tego typu opisami różnie bywa.

:hmm:

Knotta również rozważałem, ale przystałem przy osi AL-KO, także z nią bede próbował montaż amortyzatorów, a mam na to czas do przyszłego sezonu minimum :)

 

Pozdr ArroW!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś i przystosowanie wahaczy do montażu amortyzatorów to jedna sprawa, a druga, to te same problemy, jeśli chodzi o ramę.
Przypuszczam, że rama Twojej przyczepy nie jest do tego dostosowana, więc warto też i nad tym się wcześniej zastanowić.
Nawiercenie jakichś otworów ot, tak sobie, to czasem zły pomysł. Mogą być potrzebne jakieś wzmocnienia lub dodatkowe uchwyty, trzeba wybrać konkretny typ amortyzatora, trzeba znać dokładne parametry / wymiary zawieszenia w chwili max ugięcia i poz. swobodnej itd. itp. Montując nieodpowiednio, można czasem zrobić sobie więcej szkód, niż pożytku ...
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś i przystosowanie wahaczy do montażu amortyzatorów to jedna sprawa, a druga, to te same problemy, jeśli chodzi o ramę.

Przypuszczam, że rama Twojej przyczepy nie jest do tego dostosowana, więc warto też i nad tym się wcześniej zastanowić.

Nawiercenie jakichś otworów ot, tak sobie, to czasem zły pomysł. Mogą być potrzebne jakieś wzmocnienia lub dodatkowe uchwyty, trzeba wybrać konkretny typ amortyzatora, trzeba znać dokładne parametry / wymiary zawieszenia w chwili max ugięcia i poz. swobodnej itd. itp. Montując nieodpowiednio, można czasem zrobić sobie więcej szkód, niż pożytku ...

IMHO

Moja rama jest odbudowana na nowo, co nie zmienia faktu, że wyliczenia i spostrzeżenia odnośnie zawiszenia są bardzo cenna uwagą. Na ta chwilę zamówię ramę, a po testach zobaczę czy aż tak bardzo będzie trzeba dokładać amortyzatory.

 

Pozdr ArroW!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.