Skocz do zawartości

mocowanie telewizora we wnęce barku oraz antena dvbt


Giersza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem telewizor 18,5 cala z zasilaniem 12V/230V i systemem VISA 100x100 do zamocowania. Dedykowanym miejscem montażu w mojej cepce 2008 (modelowy 2009) jest wnęka barku obrotowego. Zastanawiam się jednak jak wykonać mocowanie, gdyż tylna ścianka, na której mógłby zwisnąć tv ma po drugiej stronie lustro… Czy i jakiej długości wkręty można użyć do zamocowania uchwytu VESA w tym miejscu?

Druga sprawa, czy zewnętrzne gniazdo typu multi 12V/230V TV sat/Tv naziemna jest przystosowane do podłączenia w to miejsce zewnętrznej anteny DVBT i wówczas mogę spodziewać się sygnały z tej anteny w szafce barku TV gdzie wyprowadzony jest przewód antenowy?

Na dachu mam antenę TV SAT i początkowo nie chciałbym jej ruszać tylko dołożyć doraźnie drugą antenę ale nie wiem jak ją podłączyć najprościej.

Pozdrawiam

Giersza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

powiem małżonce: "..przecież lustro już było pęknięte, nie widziałaś…?"  ...

A Ty łobuziak jesteś...

Jak lustro Ci pęknie to powiem Twojej małżonce jak było naprawdę . O! :)

.

Lustro może być przyklejona na taśmie  dwustronnie lepiącej.

Delikatnie z lekkim naprężeniem odklejaj ale nie napieraj od narożników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lustro może być przyklejona na taśmie  dwustronnie lepiącej.

Delikatnie z lekkim naprężeniem odklejaj ale nie napieraj od narożników.

 

 

 

Jeżeli tak jest mocowane, lepiej przeciąć taśmę naciągniętą żyłką (lub drucikiem) przeciągniętą za lustrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zawisł, okazało się, że ścianka pomiędzy wnęką a lustrem ma grubość okolo 10mm więc miżna zastosować klasyczne wkręty fo przykręcania mocowania i bez demontażu lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zawisł, okazało się, że ścianka pomiędzy wnęką a lustrem ma grubość okolo 10mm więc miżna zastosować klasyczne wkręty fo przykręcania mocowania i bez demontażu lustra.

 

O podpieraniu TV w czasie jazdy, to ważna uwaga.

 

Mimo wszystko, bardzo wątpię w utrzymanie się w czasie jazdy telewizora (3 - 4 kg.), będącego na uchwycie, który jest zamontowany jedynie przy pomocy kilku wkrętów do drewna o h ok. 8 mm.

Szczerze mówiąc, to nawet w domu (warunki stacjonarne) bałbym się umocować uchwyt w taki sposób.

W tak cienkiej płycie / sklejce i przy tak krótkich wkrętach, to nie może być trwałe mocowanie.

Moim zdaniem, powinny być śruby na wylot, z ewentualnie wpuszczonymi nakrętkami i dużej średnicy podkładkami (sklejka meblowa przyczep jest wyjątkowo lekka i przy tym bardzo miękka, poddaje się nawet pod naciskiem paznokcia).

Jeśli nakrętki przeszkadzają, to dla lustra można podłożyć jakieś dystanse, ale mocowanie uchwytu dla TV ma być pewne. Jeśli nie można zastosować nakrętek samohamownych, to należy je po dokręceniu zabezpieczyć przed samoczynnym odkręcaniem, chociażby odrobiną elastycznego kleju (np. butapren).

IMHO

 

P.S.

Mam w podobnym miejscu mocowany TV, ale uchwyt jest na dwóch "potężnych" śrubach (potężnych w porównaniu do malutkich wkrętów), a śruby są oczywiście przez całą grubość płyty, przykręcone tak, jak opisałem. TV jeździ już tak dłuższy czas i nie mam obaw, że coś mu się stanie. Raz nawet zapomniałem go złożyć (przysunąć do jazdy) i przejechał tak ponad 500 km. bez jakichkolwiek skutków ubocznych, zarówno dla siebie, jaki całego mocowania.

 

Telewizor przed jazdą, zawsze przysuwam do ściany i zabezpieczam w tej pozycji mocując z uchwytem taśmą z klamrą zaciskową :

 

post-8228-0-57031800-1406481360_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A co myślicie o zakupieniu takiego uchwytu i przykręceniu go do dolnej płyty tego schowka na TV, uchwyt powinien spokojnie się zmieścić we wnęcę i dać możliwość swobodnego obracania telewizora w każdą stronę. 

http://allegro.pl/biurkowy-obrotowy-uchwyt-monitora-lcd-led-17-27-fs-i5992895788.html

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zakupieniu takiego uchwytu i przykręceniu go do dolnej płyty tego schowka na TV, uchwyt powinien spokojnie się zmieścić we wnęcę i dać możliwość swobodnego obracania telewizora w każdą stronę. 

http://allegro.pl/biurkowy-obrotowy-uchwyt-monitora-lcd-led-17-27-fs-i5992895788.html

 

Nie wiem czy uchwyt będzie dobry czy nie ale właśnie chyba rozwiązałeś mój problem z miejscem na tv :yes:

Dla mnie szafka jest za wysoko i nie ogląda się komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny uchwyt tyle że mój miał jedno ramię a nie dwa zamontowałem go pod półka u góry przez płytę na wylot. Dno półki zmodyfikowanym wzmocniłem z obu stron alucbondem ( to płyta aluminium/pcv/aluminium powlekana lakierniczo). Alucobond dociolem na wymiar na styk dlatego wyglądało to jak rozwiązanie fabryczne. Jedyny problem stanowiły widoczne łebki z śrub zamkowych w środku mebla, nie było to jakoś strasznie widoczne ale mnie denerwowało więc w tym miejscu nad telewizorem w meblu postanowiłem zainstalować radio (wcześniej radia nie miałem w kampingu) generalnie wyszło fajnie. Zapodał bym fotę ale buda zmieniła właściciela na koniec poprzedniego sezonu. Dodam tylko że rozwiązanie się sprawdziło i nie musiałem jakoś extra zabezpieczać tv przed jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego pod szafką chcesz montować? 

Szafkę mam otwieraną roletą tylko z przodu.

Denerwuje mnie, że muszę przekręcać telewizor gdy chce go oglądać ja na podkowie i z powrotem jak chcą oglądać dzieciaki.

Poza tym, nie lubię oglądać z zadartą głową do góry.

Tylko czy znajdę taki uchwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.