Skocz do zawartości

Droga do Grecji !!!


kacperek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Wybieram się do Grecji od połowy sierpnia - bardzo proszę o informacje na temat drogi tj. ceny paliw, opłaty za winiet  - autostrady. Jadę zestawem powyżej 3,5 T - nie wiem jakie opłaty są na węgrzech. Jak z przejściami granicznymi  _ Czy dużo stracę czasu. Z góry dziekuje za każdą informacje

 

Kacperek 1 :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!

Wybieram się do Grecji od połowy sierpnia - bardzo proszę o informacje na temat drogi tj. ceny paliw, opłaty za winiet  - autostrady. Jadę zestawem powyżej 3,5 T - nie wiem jakie opłaty są na węgrzech. Jak z przejściami granicznymi  _ Czy dużo stracę czasu. Z góry dziekuje za każdą informacje

 

Kacperek 1 :skromny:

A gdzie się wybierasz? Bo my też planujemy od połowy sierpnia, kierunek Chalkidiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sisar, w Salonikach było coś po 1,23 ale dziwnie nas w tamtą stronę poprowadziło (straszny tłok i podjazdy) a z powrotem jak by inne miasto (obwodnica chyba). Na Chalkidiki kupowaliśmy coś w podobnej cenie do Twojej.

AAA i bym zapomniał od Granicy na sam półwysep (trójząb Posejdona) darmowe autostrady (bramki świecą pustkami) okna rozkradzione..

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza droga do Grecji wyglądała mniej więcej tak http://goo.gl/maps/czaQj

W Słowacji i na Węgrzech ominęliśmy płatne drogi (uwaga na obwodnicę Swidnika – jest płatna, ale można ją ominąć jadąc przez miasto, z drogi 73 trzeba skręcić na Swidnik za czołgiem). Jechaliśmy zestawem poniżej 3,5t, więc w spawie winiet mam tylko takie informacje. Tygodniowa winieta w Rumuni kosztuje 3€, można ją kupić w budkach przy granicy, zarówno po stronie węgierskiej jak i rumuńskiej, jak się płaci w EURO to wyjdzie 5 zamiast 3. Winieta w Bułgarii to 5€, kupiliśmy ją na stacji Shella tuż za granicą, płaciliśmy kartą. Dunaj przejechaliśmy bez opłat tamą przed Drobetą. Na granicach bardzo krótkie formalności – tylko paszporty, nie było kolejek, ani dezynfekcji na granicy bułgarskiej. Drogi niezłe, najgorsze w Serbii, bo bardzo połatane, ale bez dziur i tłoku. Przy dojeździe do obwodnicy Sofii jest małe zamieszanie – ten węzeł drogowy jest przebudowywany, na szczęście dalej jedziemy nową autostradą,

post-12190-0-46051900-1407051256_thumb.jpg

a potem niezłą drogą krajową. Budowa autostrady jest kontynuowana od strony Kułaty i ten odcinek omijamy objazdem przez Petricz. W Grecji autostrada do Salonik i obwodnica jest bezpłatna, niestety remontowana. W Bułgarii zrobiliśmy mały skok w bok do Rylskiego Monastyru - warto. Spaliśmy tam na kempingu Zodiak.

post-12190-0-51038500-1407051379_thumb.jpg

ON w Serbii po  154 dinarów, w Bułgarii po 2,56lewa, w Grecji najczęściej kupowaliśmy powyżej 1,3€, choć widzieliśmy tańsze. Na greckich autostradach kwalifikowano nas najczęściej do II kategorii (wiwat niewiadówki), ale zdarzała się III i wtedy bolało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomadka czemu ty z łódzkiego pchałeś się na Barwinek?

Przyszły rok również Grecja ale niekoniecznie przez Serbie po całości... Droga przez Serbie dłuży się niemiłosiernie.

Czy ktoś był na Korfu jak najlepiej dojechać?

Rok 2015 czas zacząć delikatnie planować.

Ired masz jakieś wskazówki co do kempingów na wyspie?

Bardzo chętnie odwiedzimy podobne do campingu Myli Sykia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co nomadka napisali z jednym wyjątkiem. Przekraczaliśmy granicę SRB - BG  20 lipca i była dezynfekcja (nie szło ominąc bramek), a jeśli chodzi o winietę to własnie na shellu kobieta poinformowała ( z wielką łaską), że nie można za winietę płącić kartą i mam sobie iśc gdzie indziej. Na szczęście obok była stacja GAZPROM i tam z uśmiechem bez problemu zapłaciłem kartą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się wybierasz? Bo my też planujemy od połowy sierpnia, kierunek Chalkidiki

Wybieramy się na kamping arion miejscowość neos panteleimonas tj. około 100 km poniżej Saloniki w kierunku na Ateny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie:

Startuje w piątek 15-go do Grecji. na przejściu Węgry - Serbia w szegedzie planuję być około godziny 20 tej w piatek. Zastanawiam się czy wybrać przejście W szegedzie (ROSZKE) czy też pojechać na przejście TOMPA. jakie macie doświadczenie w tym zakresie. Co z kolejkami na przejściach?

 

 

Aktualne ceny autostrad w serbii :http://www.putevi-srbije.rs/pdf/cene_putarina_eng.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem 16 lipca przez Szeged i Węgrzy trzymali na przejściu (około północy straciłem 40 minut zanim odprawili), natomiast Serbowie od reki wpuszczali do siebie. Wracając 1 sierpnia około 4 rano kolejka aut była podobna w Szeged jak 16 lipca w kierunku Serbii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma reguły. Jak pojedziesz z cepką to zobaczysz ile " niemieckich i holenderskich Turków" będzie cię wyprzedzać. Ich nie da się nie zauważyć. Ale myślę że weekendy to tylko Tompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.