Skocz do zawartości

Przedsionek do Angielki-zakup


pawko40wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie jest takie .....

Jeśli ktoś ma dwie lewe ręce to podpięcie przyczepy na hak jest problemem .

Ja zawsze sam rozkładam przedsionek i nie zajmuje mi to więcej jak 15 min w tym spożycie 3 zimnych browarów.

 

To nie chodzi o lewe ręce tylko o to, że pawko40wawa kupił swoją pierwszą przyczepę i nie wie jeszcze czego tak naprawdę potrzebuje. Dlatego próbuję go uświadomić, że przedsionek nie jest koniecznością tylko opcją. I dobrze jest wpierw sprawdzić czy przedsionek jest mu tak naprawdę potrzebny. Czy będzie w jednym miejscu 2 tygodnie czy co dzień gdzieś indziej, albo na dziko. Ja mu nic nie narzucam, ale męczyłem się z przedsionkiem od niewiadówki, samo wypakowanie przedsionka z przyczepy, rozłożenie rurek i połapanie się która gdzie to już 5 min. A co jeśli trzeba go złożyć w czasie deszczu i jest przemoczony, później po powrocie do domu też go trzeba wywiesić i wysuszyć, żeby nie skisł. Nie chcę go zniechęcić, chcę mu dać prawdziwy obraz korzyści i minusów posiadania przedsionka.

 

A wracając do Ciebie to po trzech piwkach to ci się może wydawać, że minęło 15 min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem z Gór i po 10 piwku łapie się smaki. :slina:

Co opisujesz to faktycznie jest za pierwszym razem, później to rutyna i samo się robi.

Poza tym rozkładanie przedsionka jest przyjemnością, a dla niektórych karawaningowców prawdziwym rytuałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyczepy korzystam tylko stacjonarnie i zależy mi na przedsionku .Chciazby tylko wtedy gdy przychodzą deszczowe dni.

Przystawkę kupiłem razem z przyczepą i własnie wróciłem z 3tyg pobytu na mazurkach i na szcescie była super pogoda więc daliśmy rade.

Odpowiadajc na wczesniejsze zapytanie kolegi dlugość dachu u mnie to 510cm a całkowity obrys to 890cm


a swoją droga fakt mialem kiedyś wątpliwą przyjemność rozkladania przedsionka do starej n126 i bylo to nielada wyzwanie

bez zimnego piwa na obniżenie cisnienia cięzka sprawa do wykonania,a wielkim zakoczeniem dla mnie bylo to z jaką łatwością udalo mi się rozłożyć przystawkę do tej angielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też nie wyobrażam sobie jazdy gdzieś bez przedsionka mam 2 dzieci i każde miejsce się przyda rozłożenie przedsionka zajmuje mi ok 1 godz z przerwą na browara a przedsionek mam potężny bo ma 3,5m głebokości i naprawdę jest co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam w nowym sezonie 

odświeżam temat ponieważ w ubiegłym sezonie przemęczyłem się jakoś bez przedsionka 

ale decyzja zapadła ,dość męczarni ..potrzebuje dobrej jakości przedsionek do angieliki, długość dachu u mnie to 510cm a całkowity obrys to 890cm

Z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kupowałem u Pani Beatki  daszek przeciwsłoneczny,  doradzi Ci co i jak.  Musisz pamietac  ze angielki mają po drugiej stronie skos na przód przyczepy, w stosunku do kontynentalnych,  a ma to znaczenie.  Porównaj kontynentalną a angielkę.

Edytowane przez Spablo1
Ortografia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.