Skocz do zawartości

materac na wymiar


Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałbym się podzielić z wami namiarami na firme która za naprawdę nieduże pieniądze zrobiła mi na wymiar materac do cepki.

cały "wic" polegał na tym ze materac miał być bardzo nieforemny - jedna ława 140cm długości , środkiem skos, 2ga ława 130cm a do tego w przekroju poziomym ostatnie 30cm na całej szerokości musiało być ścięte pod kątek ok 40%.

 

to nie jest reklama !! ... po prostu ja zmarnowałem ok miesiąca na poszukiwanie takiej firmy

wiec może ktoś kto będzie miał podobny problem oszczędzi sobie czasu.

:)

firma mebe-max z Bralina (ok 70km od Wrocka w stronę warszawy) - sprzedają też materace na aledrogo :)

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo ciekawa informacja  :ok:

Moim zdaniem, wielu osobom może się przydać.

Chodzi chyba jednak o firmę: PPUH MAX s.c. Sebastian Pauś, Agnieszka Pauś, czyli  "meblemax".

 

Cicik, przydałyby się jeszcze jakieś fotki, ew. informacje, jakiego typu były to materace (pianka, sprężynowe, z pokrowcem itd.).

Ciekawe, czy wspomniana firma może wykonać dobry materac sprężynowy w/g wysłanego do nich szablonu i wymiarów, np. taki ze ściętym narożnikiem :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer jak zwykle precyzyjnie dokładny :) - tak, o tą firmę chodzi.

P.Sebastian mówił ze sporadycznie zdarza mu się zrobić materace do przyczep (zazwyczaj długość 190cm) ale też do domków holenderskich czy kabin tir`ów.

chociaż po rozmowie ze mną trochę się nakręcił na nowy segment rynku :)

co do mojego materaca - ja ze wzg. kosztowych - ale też skomplikowania geometrycznego - chciałem zwykły z pianki. chciałem t25 -10cm ale po rozmowie mam t30 i 12 cm. (coś ze wzg. na parowanie , wydalanie płynów podczas snu :) i skraplanie na spodzie materaca ... czarna magia ;-)

załączam poglądowe zdjęcie rozłożonego jednego oryginalnego materaca gdzie widać to ścięcie na końcu, no i zdjęcie całego nowego "z góry"

 

 

 

 

 

post-14520-0-80873500-1404843662_thumb.jpg

post-14520-0-18171000-1404843717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,z zamówieniem materaca sprężynowego na wymiar nie powinno być problemu.Pewnie będzie drożej ale pewnie taniej niż od producenta przyczepy.

Tu masz link :

http://materace-sklep.pl/art,22,106,materace-o-wymiarach-niestandardowych.html

 

P.S kilka lat wstecz zamwialiśmy nawet kosze wiklinowe na wymiar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, dzięki :ok:

Myślę, ze takie informacje są bardzo przydatne.

Póki co, mam materac w nienagannym stanie, ale wiadomo - może się to kiedyś zmienić, a wtedy dobrze wiedzieć, gdzie się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firm jest wiele, ja dałem namiary na taką co podejmuje się "ciężkich" tematów i roi to w miarę tanio.

przed nimi rozmawiałem - żeby nie skłamać - ze 5-6 firmami i albo cena była zaporowa, albo od razu odmowa.

dlatego rzuciłem temat na forum :)

oczywiście nie uważam ze to jedyni na świcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeżeli ktoś z okolicy Legionowa, Radzymina itp. potrzebuje materac na wymiar to polecam targ w Legionowie, w ciągu 1 tygodnia zrobią solidny, wygodny firmowy (NewYorker) materac na zadany wymiar. Cena wyjściowa za materac sprężynowy do HOBBY wymiar 130x194cm 750zł, przy odbiorze osobistym z targu można coś utargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zamówiłem od sprzedawcy z allegro materace (sama gąbka) w sumie o wymiarach 182x200x12cm T30- po przeczytaniu wątku. Wg mnie T30 jest za twardy- pomimo, że ja właśnie lubię bardziej twarde, niż miękkie materace...

Zapłaciłem z przesyłką 325zł, to dużo?

Teraz muszę zbałamucić teściową, żeby to obszyła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W tym roku kupiłem następną przyczepę Hobby Excellent. Ma już swoje latka i razem z żoną postanowiliśmy zmienić i zainwestować w nowy materac. Stary był zniszczony tak pokrowiec jak i sam materac.

Za pomocą naszego forum i innych stron zaczęliśmy szukać wykonawcy i bardzo dużo zakładów, nawet i niemieckich nie odpowiadało lub dawało informacje że nie są w stanie wykonać nam tego materaca. W załączniku wymiary i przykładowe zdjęcie. Odezwały się dwie firmy, jedna to http://tapicerskie.com.pl/, FABRYKA MATERACY BARTOSZ NOWAK UL. SZYMANOWSKIEGO 23 33-300 NOWY SĄCZ oferująca nam materac wykonany z pianki t30 15 cm + pokrowiec a aloesami o wysokiej gramaturze 680 m2 wykończona olejkiem aloesowym.Koszt materaca to 850 zł koszt kuriera ok 100 zł.

 

Jeszcze jedną osobą która zaoferowała nam wykonanie to; Aleksander Szyjanowski <aleksanderphu@gmail.com> materac o wysokości 12 cm. (blat z pianki T3042 8 cm.) - cena 560 za m2 = 1400,00 netto.

Jeśli chciałby Pan materac o wysokości 14 cm. (blat z pianki T3042 10 cm.) - cena 627 za m2 = 1567,50 netto.
Oprócz pianki w skład obu materacy wchodzi: Thermoflex - dzianina 3D, która powoduje że pod materacem nie kondensuje się wilgoć, Drywave - dzianina 3D, która reguluje temperaturę i poprawia komfort spania i Tkanina materacowa antyalergiczna podszyta owatą.
 
Ze względów finansowych i opinii klientów o zakładzie w Nowym Sączu wybraliśmy zakład pana Bartosza Nowaka. Wysłałem mu stary oryginalny pokrowiec ze starego i na tej podstawie został uszyty nowy materac i pokrowiec który ma w sobie wkładki z aloesu. Szczegóły dotyczące tej rośliny i jej zastosowaniu; http://pieknydom.pinger.pl/m/22052310
Po 10 dniach materac dotarł, pięknie zapakowany. Materac rzeczywiście pięknie wykonany, z bardzo pięknymi przeszyciami i o odpowiedniej twardości. w tej chwili materac jest jeszcze zapakowany ale po rozłożeniu go w przyczepie zrobię zdjęcie i podeślę.
 
Nadmienię tylko że dla nas materac jest bardzo ważny gdyż korzystamy z niego w każdy weekend i urlop od maja do października. gdyż przyczepka stoi na Warmii od majówki do końca grzybobrania.
 
Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłego spania.

post-513-0-61315000-1456819635_thumb.jpg

post-513-0-67859200-1456819668_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janpol w Orzeszu 43-180 Orzesze; Cynkowa 2a. Kupowaliśmy u nich materac do domu, bo tym się przede wszystkim zajmują, ale z głupia frant wpytałem, czy robiliby na wymiar do przyczepki. Pani stwierdziła, że nie widzi żadnego problemu. Nawet zasugerowała mi konkretną piankę, którą by sugerowała do przyczepy. Mają dość szeroką ofertę materacy, ale sugerują wypróbowanie u siebie różnych rozwiązań i wybranie tego, na którym się najlepiej leży. Jednak ze sprzedażą internetową może być pewien problem. Myślę, że trzeba by spróbować. Mają na pewno szeroką sieć dystrybucji - dostępna na ich stronie: http://janpol.pl/pl/firma.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Prosił bym o radę:
Chciałbym zamówić materace na wymiar do naszego minicamperka. (dotychczas korzystaliśmy ze materaców gąbkowych o standardowych wymiarach i ponieważ w jednym miejscu były za szerokie musialiśmy je mocno upychać i podwijać. W drugum zaś miejscu ich brakowało.. i była dziura. Postanowiłem dokupić pasujące.

Jaka pianka jest lepsza na materac? Z początku chciałem zapytać o różnice pomiędzy T35 A HR35, ale widzę, że w wątku przewija się jeszcze temat pianki T30. Czym różnią sie T35 od HR35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Poradnik:

 

http://odnawialnia.pl/2016/07/jak-wybrac-pianke-tapicerska-poradnik.html

 

- Hr -pianka wysokoelastyczna

Dla siebie zamówiłam T- 30 jakieś pół roku temu i okazały się niesłychanie twarde- pode mną się nie ugięły -wstałam połamana, choć pod naciskiem dłoni wydawały się podejrzanie miękkie. Jednak rozłożenie ciężaru ciała na płasko powoduje ,że pianka reaguje inaczej. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.