Skocz do zawartości

Prąd i jego magazynowanie, ładowanie akumulatorów ...


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wcześniej pisałem, w moim samochodzie na pinie Nr 9 jest bezpiecznik 20A, napięcie jest stałe (+)po podpięciu przyczepy działa światło, pompki i lodówka( bez włączonego zapłonu). Sprawdziłem aby być pewnym.

 

Wojteksw proponuję Ci sprawdzić czy jest na 10 pin-ie prąd po zapłonie i tam przełożyć kabel od lodówki.

Tak jak wcześniej pisali lodówka szybko wysysa prąd z aku dlatego powinna być pod osobnym kabelkiem tylko w trakcie ładowania aku.

Na postoju albo gaz albo 230V.

:hehe:

 

10 pin mam wolny. Lodówka u mnie nie korzysta z 12V, jeżdżę zawsze na gazie a na postoju jest na 230V. Tak jest już 30 lat i tak zostanie. Raz tylko jechałem na 12V i miałem problemy z akumulatorem, fakt to było bardzo dawno temu, jak były akumulatory spod lady. Akumulatory były stare i robiło się z dwóch jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 645
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kupiłem hobby prestige 560 2005r. (moja pierwsza przyczepa) i z wstępnych ustaleń wynika, że ta przyczepa nie jest do tego przystosowana. W jaki sposób to najlepiej zrobić? Bez prądu wczasie jazdy i postojów cieńko widzę korzystanie z zapasów żywności zabranej z domu. :hehe:

 

[ Dodano: Nie 02 Maj, 2010 14:30 ]

... acha, jeszcze dodam, że w aucie mam wyprowadzone gniazdo 13pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem hobby prestige 560 2005r. (moja pierwsza przyczepa) i z wstępnych ustaleń wynika, że ta przyczepa nie jest do tego przystosowana. W jaki sposób to najlepiej zrobić? Bez prądu wczasie jazdy i postojów cieńko widzę korzystanie z zapasów żywności zabranej z domu. :hehe:

 

[ Dodano: Nie 02 Maj, 2010 14:30 ]

... acha, jeszcze dodam, że w aucie mam wyprowadzone gniazdo 13pin

 

2005r. to już powinno być w przyczepie 13pin wtyczka. Jeżeli producent przyczepy dopuszcza ( np. Knaus) lodówka w czasie jazdy może być zasilana gazem.

Ja tak korzystam już wiele lat, w kilku przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma lub miał rozwiązanie tego typu:UPS takiego jak w biurach,postawić go w budce aby mieć zasilanie 220 V na pare godzinek.

Mam dość duży zasilacz ,do podłączenia szeregowo z drugim.Tylko musze już akumulatorki wymienić.Jeden wcześniej jak miałem to po wymianie aku sprzedałem.

 

[ Dodano: Nie 02 Maj, 2010 22:35 ]

Mam sprzęt marki POWERWARE model PW5119 na wyjściu ma moc 2250 W.

Może to jest rozwiązanie dobre "na dziko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma lub miał rozwiązanie tego typu:UPS takiego jak w biurach,postawić go w budce aby mieć zasilanie 220 V na pare godzinek.

 

parę godzinek to Ci raczej ten ups nie podziała, proponował bym dołożenie instalacji na 12V lub przerobienie istniejącej jeżeli chodzi o oświetlenie, lodówka tylko na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę mam na 7pin ale kabli więcej - chyba handlarz, który ją przywiózł z Angli, uprościł sobie temat, bo kabel jest mufowany (ale przecież są przejściówki). Rzeczywiście, zanim będę próbował innych rozwiązań poproszę elektryka o zamontowanie wtyczki na 13 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mogę tego tematu znaleźć przez wyszukiwarkę.

Kupiłem angielkę, w której nie ma zasilacza /prostownika 220V na 12V. Jest w niej akumulator żelowy. Zastanawiam się czy jako trafo można by było wykorzystać zasilacz do komputera?Czy taki zasilacz jest stabilizowany ?W jaki sposób podpiąćgo do instalacji?

Nie mogę tego tematu znaleźć przez wyszukiwarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

prosze o poradę,

jaka może być przyczyna samoczynnego wyładowywania sie aku żelowego podłączonego do baterii słonecznej?

przez kilka tygodni aku normalnie używany ( pompka, światło ) ładowany jest z baterii słonecznej i zachowuje maksymalną moc czyli ok 14 Volt i 60 Ah

i nadchodzi moment, że gdy nic nie pobiera prądu i wszystkie odbiorniki odłączone nagle wyładowuje się poniżej 6 Volt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem ale z zwyklym aku jest powiedzmy przez tydzien ok a jednego dnia napiecie spada do 7 v i trzeba go prostownikiem ladowac i jakis czas znowu jest dobrze. mimo tego ze ladowanie jego jest na bieżąco z instalacji auta. mowa tu o dodatkowym aku do lodowki / oswietlenia / webasta w t4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą jeżeli chodzi o akumulatory, ale wydaje mi się że trzeba będzie powoli przygotować się na ich wymianę, ale mówię nie jestem znawcą i dobrze było by się poradzić fachowca, np. zabrać te aku do elektryka samochodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.