Skocz do zawartości

Fajny kemping na Istrii


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale chciałbym polecić kemping o którym mało na forum się pisało a jest bardzo atrakcyjny.

Jesteśmy obecnie na Istrii, miasteczko Vrsar urocze, kemping Orsera położony w sąsiedztwie znanego molocha Valkanela.

Orsera jest stosunkowo małym kempingiem ale świetnie położonym i zorganizowanym.

Parcele w układzie kaskadowym zapewniają fajne widoki i wcale nie trzeba walczyć o miejsca przy wodzie.

Sporo małych dzikich wysepek których jako "lądowy dzikus" nie mogłem ich nie odwiedzić.

Mieliśmy tu być 5 dni a będziemy 21 bo jest po prostu fajnie, kameralnie bez uciążliwego hałasu.

Nie ma poczucia ścisku, nikt nikomu po głowie nie chodzi jest sporo miejsca, cienia i cena 32eu 2 osoby/kamper/parcela/doba.

Media bez limitu.

Kilka fotek dla poglądu, mam jeszcze ogromną panoramę zrobioną właśnie z jednej z wysp, ale jej rozmiar nie jest możliwy do zamieszczenia .

 

Zajmuję miejsce (kamper widoczny) w tańszym sektorze "na 1 piętrze" z walorami tych droższych, nieco zatłoczonych :) Widok na morze 24/h

post-2083-0-76808000-1404291488_thumb.jpg

 

Fragment Vrsar z punktu widokowego

post-2083-0-37182200-1404291493_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie właśnie z tego miejsca.

post-2083-0-61035600-1404291496_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiamy szczególnie naszego forumowego  Kolegę Wojteczek z małżonką, których mieliśmy przyjemność tutaj poznać.

Do tego dołączam podziękowania za pomocny kamień, za wzorcową Rakiję Medica, za sympatyczne rozmowy, za wszelką pomoc, za "wprowadzenie" nas w tajniki Waszego ponad 20 letniego doświadczenia z Chorwacją.

post-2083-0-75191900-1404291525_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Wojt Ewa

Ładnie tam macie, dziękujemy za opis+foto.

Życzymy dużo słońca na każdy dzień.

Pozdrwiamy,

Ir & Ed

PS

Polecamy wycieczkę na wyspy marszałka < zerknij

Jaka cena benzyny na pompie ?

W ubiegłym roku benzyna 95 < była to najniższa spotkana cena

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrsar piękny i mało popularny - stąd jego czar :) Byliśmy na Valkaneli lat temu kilka - moloch ale do przeżycia. Orsera - nie pamiętam ale coś mi chodzi po głowie... i nie jest to bynajmniej forma życia  :]  :]  :]  Rok po naszym pobycie na Valkaneli, w trakcie pobytu na Amarinie, dowiedzieliśmy się od sąsiadów Austriaków, że Valkanela nie cieszy się dobrą opinią. Ponoć kradną...  :niewiem:

 

Może proponowany przez Was kemping, jest alternatywą, dla owianej złą sławą Valkaneli  :hmm:

 

Tak, czy siak, miłego pobytu i pozdrawiamy z deszczowego Bielska-Białej.

 

PS. Polecamy wycieczkę do Jaskini Baredina: http://www.baredine.com/  Powinni mieć ulotki na recepcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

PS

Polecamy wycieczkę na wyspy marszałka < zerknij

Jaka cena benzyny na pompie ?

W ubiegłym roku benzyna 95 < była to najniższa spotkana cena

Właśnie o rezydencjach Tito opowiadali Wojtecz'ki i również polecali.

Ceny paliw w tej okolicy w zależności co kto preferuje:

Pb 95 - 11,18

Pb 100 - 11,82

Diesel - 10,32

Diesel Premium - 10,42

Wino białe wytrawne 12Kn/L w dyskoncie

Wino czerwone półsłodkie 15Kn/L w dyskoncie

Rakija biała "power" 60Kn/L

Rakija Medica normal 80Kn/L (mniam!!!)

Vrsar piękny i mało popularny - stąd jego czar

...

Może proponowany przez Was kemping, jest alternatywą, dla owianej złą sławą Valkaneli  :hmm:

...

Coś w tym jest, najfajniejsze to, że całe miasteczko można obejść i poznać każdy zakamarek starych uliczek.

.

O kurcze... o sławie Valkaneli nie słyszałem, ale szukając kempingu, na rekonesans Valkaneli nas nie wpuścili bez zastawu paszportowego.

Tutaj gdzie jestem na Orsera od wczoraj (1 lipca - sezon?) regularnie po kempingu chodzi patrol ochrony - co prawda jeden młody człowiek ale jest widoczny.

.

W okolicy jest mnóstwo atrakcji, nie ma sposobu by wszytko ogarnąć na jeden raz - to będzie motywacją by tu wrócić.

Jak mówili Wojteczki, przez 20 lat nadal nie znają Chorwacji do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze... o sławie Valkaneli nie słyszałem, ale szukając kempingu, na rekonesans Valkaneli nas nie wpuścili bez zastawu paszportowego.

 

Myślę, że chodzi tu o Słoweńców (na nich konkretnie wskazywali, rzeczeni Austriacy), którzy mają tam "wbite" na stałe cepy.....  :hmm:

 

 

 regularnie po kempingu chodzi patrol ochrony - co prawda jeden młody człowiek ale jest widoczny.

 

Już tu kiedyś na tym Forum o tym zdarzeniu pisałem.

 

Dwa lata temu, na Bielej Uvali, (chyba to było tam...) pomimo widoczności ochroniarza, który nawet miał swoje krzesełko koło płota, zakosili nam sprzed przyczep hamak.... Przypadek chciał, że jeden z naszych, ówczesnych sześciolatków, zauważył ten hamak, niesiony pod pachą, przez jakąś panią. Prywatne śledztwo ujawniło, że hamak zakosiła obsługa kempingu.... i cóż tu więcej dodać.... pani na recepcji powiedziała, że trzeba uważać bo jest sezon i tu jest kilka tysięcy ludzi w ośrodku... ręce opadają....  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliw w tej okolicy w zależności co kto preferuje:

Pb 95 - 11,18HRK

@WojtEwa

Bardzo dziękujemy za info o cenie paliwa.

Już za parę dni, za dni parę ...  jedziemy ' Pod niebo Chorwacji '

 

Pb 95 - 11,18 HRK / litr

 

1 Croatian kuna = 0.131757761 Euros

11,18 x 0.131757761 =  1,473051 euros

Wracając z Włoch płaciliśmy w Austrii 1,359 euro < zerknij, post #37

 

To już 3-ci rok z rzędu jak paliwo w A jest tańsze niż w HR

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

1 euro = 4,1435 PLN

4,1435 x 1,473051 = 6,1035868 PLN / litr w HR

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii przy autostradzie paliwo kupowałem po 1,55 E (Diesel normal) ale tylko tyle by dojechać do Słowenii i tu już było po 1,35 E

Zatankowałem do pełna i na tym paliwie z powrotem dojadę do granicy SLO/A i ponownie się zatankuję.

Wczoraj na spacerze tu we Vrsar zerknąłem na cennik i nieco cena spadła.

.

Jaki rejon macie zamiar odwiedzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zjechać z autostrady i jest jak w Słowenii lub taniej

 

Dokładnie tak. Potrafi być o 20 centów taniej  :look:  Jak sie kończy paliwo - szukać pierwszego zjazdu i pierwszej miejscowości poza autostradą. Sprawdzone wielokrotnie  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Potrafi być o 20 centów taniej :look: Jak sie kończy paliwo - szukać pierwszego zjazdu i pierwszej miejscowości poza autostradą. Sprawdzone wielokrotnie :ok:

Z tym szukaniem oszczędności trzeba uważać. Raz zatankowałem trochę ON na tej stacji na Plejesacu, z której dzwoniłem. Na szczęście nie działał tam terminal platniczy więc kupiłem max 20 l. Dziwnie mi pracował silnik, miałem pełne gacie czy wrócimy do Polski. Dotankowanie do pełna na autostradzie rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Cyryl ma swoje Metody.

Już za parę, dni za dni parę .... jedziemy 'Pod niebo Chorwacji'

 

Już dziś wiemy gdzie będziemy tankować paliwo na trasie.

 

A B C  < zapraszamy i polecamy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Na drodze nawigacja GPS prowadzi nas od stacji do stacji jak po szynach.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, takie wieści to tylko na naszym forum :)

.

Wracając do tematu, zapodam jeszcze zdjęcia plaż.

Na dzikich wysepkach można praktycznie połamać nogi. Są tylko miejscami dostępne, mało kto tam plażuje.

post-2083-0-75809100-1404575396_thumb.jpg

 

 

 

Są też i przyjazne plaże oraz betonowe co nie powinno nikogo dziwić.

post-2083-0-37604300-1404575422_thumb.jpg

.

.

 

.

.

Nie wiem czemu te zdjęcia tak coś rozmywa, w oryginale są ostre jak żyleta, widać na nich pojedyncze kampery i budki na kempingu ale na tych fociach cosik nie bardzo.

W lewej części zdjęcia kemping, w prawej miasteczko Vrsar.

Dojście do centrum z kempingu 10 minut spokojnym spacerkiem lub 3 minuty jak idę po paliwo :)

 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii przy autostradzie paliwo kupowałem po 1,55 E (Diesel normal) ale tylko tyle by dojechać do Słowenii i tu już było po 1,35 E

Zatankowałem do pełna i na tym paliwie z powrotem dojadę do granicy SLO/A i ponownie się zatankuję.

Wczoraj na spacerze tu we Vrsar zerknąłem na cennik i nieco cena spadła.

.

Jaki rejon macie zamiar odwiedzić?

@WojtEwa

Zatankowałem do pełna i na tym paliwie z powrotem

dojadę do granicy [ SLO/A ] ? i ponownie się zatankuję.  < gdzie ?

przejścia drogowe SLO / A

  • Korensko sedlo - Wurenzpass
  • Karavanke - Karawankentunnel
  • Ljubelj - Loibltunnel
  • Jezersko - Seebergsattel
  • Holmec - Grablach
  • Vič - Lavamünd
  • Radlje - Radlpass
  • Jurij - Langegg
  • Šentilj-stari MMP - Spielfeld-BS
  • Šentilj-novi-avtocesta - Spielfeld-AB
  • Trate - Mureck
  • Gornja Radgona - Bad Radkersburg
  • Gederovci - Sicheldorf
  • Kuzma - Bonisdorf
  • Mežica - Raunjak czynne od 8 do 19; dla obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii
  • Libeliče - Leifling czynne od 8 do 19; dla obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii
  • Sveti Duh na Ostrem vrhu - Grosswalz czynne od 7 do 20, w okresie od 1 listopada do 31 marca czynne w poniedziałki, środy, piątki i niedziele od 8 do 17; dla obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii
  • Pavličevo sedlo - Paulitschsattel czynne w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca od 8 do 19, w okresie od 1 lipca do 15 września od 7 do 22, w okresie od 16 września do 2 listopada od 7 do 19, od 3 listopada do 31 marca zamknięte; dla obywateli państw UE, EOG i Szwajcarii

Dla odmiany sugerujemy powrót=przejazd

dogami lokalnymi przez SLO (bez winiety) & Włochy  < tak kilka razy wracaliśmy z Istrii

Tak wracaliśmy miesiąc temu drogą SS13 przez Udine < naniesione P to mini parkingi (przybliż) ,

polecamy widoki superrr ... r,   post # 37 & 43 < zapraszamy

Jaki rejon macie zamiar odwiedzić?

... poniżej Zadaru

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie Karawanken tunel przejeżdżaliśmy, ale nie wykluczam powrotnej trasy "na deser".

Te mini parkingi to jakieś punkty widokowe?

.

Edit: Już dostrzegłem te miejsca :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.