Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

nie planuj opon na długi czas. Teraz co byś nie kupił to za 3 lub max 4 sezony na szrot. A przy przebiegach po 30.000 rocznie to co 2 sezony wszystko do wymiany na nowe :)

Nie wiem dlaczego tak sądzisz, w poprzednim aucie miałem średniej półki dunlopy, bluresponce. Zrobiłem na nich coś 70kkm na przodzie i 90kkm na tyle. Aż sam byłem ździwiony.

 

Może przesadziłem, w cytrynce zajeździłbym letnie i wymienił później na nowe a zimówki do końca by oblatały. Bo jednak na letnich troche więcej się lata jak na zimówkach.

 

 

Taki plan, może się okazać że masz racje i za 3 lata oba komplety na śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bo jednak na letnich troche więcej się lata jak na zimówkach.

 

 

 

A ja mam odwrotnie  :miga:  Ale to głównie przez motocykl  :]  Inaczej byłby pewnie remis.

To kolejny przykład, że każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak sądzisz, w poprzednim aucie miałem średniej półki dunlopy, bluresponce. Zrobiłem na nich coś 70kkm na przodzie i 90kkm na tyle. Aż sam byłem ździwiony.

 

Może przesadziłem, w cytrynce zajeździłbym letnie i wymienił później na nowe a zimówki do końca by oblatały. Bo jednak na letnich troche więcej się lata jak na zimówkach.

 

 

Taki plan, może się okazać że masz racje i za 3 lata oba komplety na śmietnik

pewnie dlatego, że na liczniku 93000km  i 5 lat od wyjazdu z fabryki. W 2016 kupowałem 8 nowych opon. Opony michelin fabryczne po 800zł sztuka. pewnie chodzi o moją technikę jazdy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu nie chodzi o chińczyki, kormorany są eu

Poza tym, wszędzie piszą że typowe zimówki wygrywają jedynie w kopnym śniegu, reszta to albo podobnie do całorocznych albo gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena boli, ale zakładając że moje sprzedam będzie bardziej znośnie.

 

Przy opcji całorocznych innych nie biorę pod uwagę, jeszcze w miarę sà vredesteiny quadrak 5 ale są ,,raptem,, 200zł tańsze na komplecie od miśków. To już wolę miśki

teraz widzę że zapodałeś te Michelin CrossClimate kumpel je ma i bardzo chwali, to mam info z pierwszej ręki

tylko ta cena :hmm:

A mogę mieć prośbę żebyś zapytał jak z głośnością? Nie tarabanią jak zimówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vredestein Quatrac 5. Już dwa sezony. Zaraz będzie druga ich zima. Wybierałem między nimi a Cross Climate. Wziąłem Vredestein bo były dostępne i trochę tańsze. Z montażem i rabatem wyszło mnie chyba 400 zł taniej. Ale mniejsza z tym. Dziś wiem jedno, że do dwóch kompletów juz nie wrócę. Nie ma to najmniejszego sensu. Na całorocznych jeździ mi się bardzo dobrze, zarówno zimą jak i latem. Rok temu w górach, i to w normalnym śniegu spisywały się bardzo dobrze. Nawet dużo lepiej niż moje poprzednie budżetowe zimówki Sava.

 

Plusem całorocznej jest też lepsze dopasowanie do naszego klimatu. U nas jednego dnia możesz mieć +15 a drugiego -3. Różnice temperatur u nas potrafią być bardzo duże. Nikt jeżdżący na 2 kompletach nie jest w stanie dopasować opon do pogody. W naszym klimacie powiedzenie, że zima zaskoczyła kierowców/drogowców jest idealne :-) Dlatego całoroczne się wg mnie będą lepiej sprawdzać.

 

Mówisz, że Cross Climate są drogie. Owszem. Ale bierz poprawke, że musisz zaraz kupić komplet zimowych, a dobre zimowe wcale dużo tańsze nie będą. Do tego jak sprzedaż swój obecny komplet. A spokojnie odzyskasz 2/3 ceny nowych to rachunek za całoroczne nie robi się jakiś ogromny. Oczywiście na całorocznych nie pojeździsz tyle co na 2 kompletach. To oczywiste. Dlatego jak dużo jeździsz, a wg mnie dużo to musisz liczyć komplet na 50k km max. Ale realnie zakładam, że będzie to mniej niż więcej.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jakbyś chciał wiedzieć to Ty sprowadzasz mnie na złą drogę :bzik: namówiłeś mnie na cytrynę, przez Ciebie rozważam całoroczne :) coś czuję że na tym stanie.

 

Zwłaszcza że w różnych warunkach wypadają lepiej jak przyzwoicie

 

https://youtu.be/zNuqGUgbcIk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany pierdylion razy na różnych forach, testach, blogach itp ale problem bo nie ma jednoznacznej opinii.

 

... i to się zgadza ;)

http://forum.karawaning.pl/topic/17005-opony-ca%C5%82oroczne-co-o-tym-s%C4%85dzicie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.