Skocz do zawartości
Helmut

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Łza Włóczynutka

@jacekzoo, a te opony w przyczepie czy holowniku?

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

To Ty mi wyliczałeś ile razy rusza się ręką przez całe życie przy manualnej skrzyni

No ja ;D
Sugerujesz, że powiniem iść do lekarza? ;D ;P

Edytowane przez Łza Włóczynutka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle przebadani :) 

o holowniku mowa, w budzie póki co mam letnie. Ale do nastepnej którą poważnie rozważam, m.in. Ze względu na zimowe wyjazdy też założe całoroczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Co do całorocznych to one mają niewątpliwą zeletę w postaci dostosowania do naszych warunków. W Polsce chyba ponad 200 dni to dni gdzie są opady. Do tego mamy sytuację, że jednego dnia mamy +15, a następnego już przymrozki a nawet śnieg. Albo śnieg w kwietniu a nawet maju, gdzie już wszyscy zmienili na letnie.

Mając całoroczne przestałem się tym przejmować. Nie muszę planować zmiany opon. Nie muszę się zastanawiać co się dzieje z zimowymi gumami, kiedy w grudniu jest +15. Na nasz klimat całoroczne wg mnie są najlepszym wyjściem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie skomplikowany, ale trzeba się umówić, jechać, wynudzić się w warsztacie, generalnie 3 godziny w roku stracone na bezsensownej czynności. A że oponiarze mają tylko jedną rzecz do zrobienia to i to potrafią spieprzyć - w zeszłym roku mi założyli opony tyłem do kierunku jazdy i wszystko trwało 2 razy dłużej, bo musieli od nowa przekładać.

Jako krakowska kutwa nie mogę się zgodzić, że pieniądze są symboliczne, bo to ze 400zł w plecy rocznie (wymiana 16-tek na alusach z TPS + przechowywanie, a 17-tki jeszcze więcej!), co przez życie samochodu, powiedzmy 10 lat daje 4000zł. Czyli karawaningowe wakacje gdziekolwiek lubisz.

O kurczę a jak mam dwa auta to na wakacje za 5 lat już pojadę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Możesz dokupić jeszcze 2 auta, wtedy pojedziesz już za 2,5 roku - opłaca się! ;P

Edytowane przez Łza Włóczynutka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Możesz dokupić jeszcze 2 auta, wtedy pojedziesz już za 2,5 roku - opłaca się! ;P
A jak kupi 10 to nawet pracować nie będzie musiał!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

No właśnie, przy 12 samochodach będzie miał 4000 na rękę miesięcznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi