Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

@jacekzoo, a te opony w przyczepie czy holowniku?

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

To Ty mi wyliczałeś ile razy rusza się ręką przez całe życie przy manualnej skrzyni

No ja ;D
Sugerujesz, że powiniem iść do lekarza? ;D ;P

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle przebadani :) 

 

o holowniku mowa, w budzie póki co mam letnie. Ale do nastepnej którą poważnie rozważam, m.in. Ze względu na zimowe wyjazdy też założe całoroczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do całorocznych to one mają niewątpliwą zeletę w postaci dostosowania do naszych warunków. W Polsce chyba ponad 200 dni to dni gdzie są opady. Do tego mamy sytuację, że jednego dnia mamy +15, a następnego już przymrozki a nawet śnieg. Albo śnieg w kwietniu a nawet maju, gdzie już wszyscy zmienili na letnie.

Mając całoroczne przestałem się tym przejmować. Nie muszę planować zmiany opon. Nie muszę się zastanawiać co się dzieje z zimowymi gumami, kiedy w grudniu jest +15. Na nasz klimat całoroczne wg mnie są najlepszym wyjściem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie skomplikowany, ale trzeba się umówić, jechać, wynudzić się w warsztacie, generalnie 3 godziny w roku stracone na bezsensownej czynności. A że oponiarze mają tylko jedną rzecz do zrobienia to i to potrafią spieprzyć - w zeszłym roku mi założyli opony tyłem do kierunku jazdy i wszystko trwało 2 razy dłużej, bo musieli od nowa przekładać.

Jako krakowska kutwa nie mogę się zgodzić, że pieniądze są symboliczne, bo to ze 400zł w plecy rocznie (wymiana 16-tek na alusach z TPS + przechowywanie, a 17-tki jeszcze więcej!), co przez życie samochodu, powiedzmy 10 lat daje 4000zł. Czyli karawaningowe wakacje gdziekolwiek lubisz.

O kurczę a jak mam dwa auta to na wakacje za 5 lat już pojadę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić jeszcze 2 auta, wtedy pojedziesz już za 2,5 roku - opłaca się! ;P

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na powaznie.

Do tej pory tylko Jacek chyba opisał jak mu się sprawują całoroczne vederki.

Znam tez opinie kolegi, ma jakies caloroczne na DD. Powiedzial po terazniejszych pogodach (łódzkie) że tylko caloroczne i nic wiecej (jego pierwsze takie opony, wczesniej w Sceniku mial sezonowe).

 

Z pewnych powodów bardzo zaczynam się tematem interesować.

Myślę oczywiscie tylko o Polsce.

 

Są jeszcze inni użytkownicy takich opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim autku jeździłem na dębicach navigator 2 (budżetowe wielosezonowe). W nowym aucie ubrali mnie w dwa komplety lato/zima. Spodziewałem, się że się będzie lepiej jeździć. Ale tak nie jest: nie czuję różnicy, a mieszkam w mocno pofałdowanym terenie - koło domu mam podjazd o długości 2 kilometrów i przewyższeniu 150m. Jak sypnie w zimę to tam zdarza się, że się nie da normalnie podjechać. Tam gdzie auto się ślizgało na budżetowych całosezonowych -- ślizga się tez na podobno super wypasionych zimówkach z górnej półki GoodYear ultragrip 9.

IMHO to tylko strata czasu i pieniędzy na przekładki, w dodatku ryzyko uszkodzenia czujników TPMS przy każdej wymianie, a to koszt 800zł za komplet. Na Polskę najlepsze są wielosezonowe, zwłaszcza że śnieżnych i mroźnych dni jest tylko kilka, czasem kilkanaście dni w roku.

Jak zjadę te dwa komplety to wracam do wielosezonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strus251 napisał:

Są jeszcze inni użytkownicy takich opon?

Ja. Już drugi sezon używam tych samych opon co Jacek. Jeździłem nimi już w każdych warunkach pogodowych. Od -20 do +40. W śniegu w górach także. Złego słowa powiedzieć na te opony nie można. Na śniegu lepiej mi się jeździło, niż tym samym autem na budżetowych typowo zimowych Savach. Wiem jedno. Ja już nie wrócę do dwóch kompletów. W naszym klimacie nie ma to najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie do codziennej jazdy mam Kleber Quadraxer - będzie to już 3 zima. Auto służy mi na dojazdy do pracy - obszar podmiejski i miasto. Jakoś nigdy problemu z nimi nie było. Szczerze to nie widzę różnicy :smirk: w używaniu tego wielosezonu, a w oponach letnich/zimowych. Może dlatego że nie miałem sytuacji podbramkowej. 

Jedyny plus jaki widzę z posiadania opon letnich to nie tyranie alufelg po tej soli :mellow: tylko szkoda że auto przez te kilka miechów wygląda na "smutno mi boże". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic jeździł na GY 4sezon i było ok - szczególnie np na kempingu we wrześniu/październiku czy też w maju... stanowczo lepiej się zachowywały niż letnie na mokrej chłodnawej trawie...a w innych przypadkach niezbyt widziałem różnice w prowadzeniu...

Osiołek już 3 sezon robił na całorocznych Vredesteinach (starszy model - kierunkowe) i też bardzo OK.

Audi jeździ na sezonowych (lato/zima).

Nie widzę powodów by zimą nie jeździć na alu (aktualnie moje 5aut jeździ zimą na alufelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.