Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Commander napisał:

Acha... wyniki są. To super. To proszę 5 kompletów.

Pamiętasz skandal chyba sprzed 3 lat ...kiedy się okazało że do testów dają co innego niż jest w sklepie ?

 

 

Pamiętam skandal i pamiętam wyniki testów  z przed paru lat.

Wiem też, że nigdy żadna zimówka od producentów Skandynawskich nie wygrała  testów, chociaż wyniki na śniegu i lodzie mają przeważnie dużo lepsze.

To jednak nie zmienia faktu, że opony całoroczne są coraz lepsze. A życie i tak zweryfikuje sytuację.

Biorąc na przykład sytuację targania budki po leśnych duktach czy rozmiękłej trawie to chętnie bym widział u siebie wielosezonówki.

Mimo to na razie nie zdecydował bym się na ich zakup. Ale za dwa - trzy lata może zmienię zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja jeżdżę od paru sezonów na oponach wielosezonowych z oznaczeniem m+s właśnie ze względu na przyczepność na mokrej trawie i błocie przy holowanie przyczepy. Zupełnie inna jazda.

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co gadać w kółko co lepsze a co gorsze...

Ostatnio jak byłem na spacerze z psem to z ciekawości zerkałem  na ogumienie zaparkowanych na osiedlu pojazdów. Raz 3 na 10 raz 4 na 10 miały sfatygowane letnie kapcie... Były też takie z zimowkami na przedniej osi.

I w takim razie o czym tu dyskutować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na holowniku mam całoroczne AT-ki  M+S.  Żonie też zmieniłem na całoroczne. Dwa lata temu w samochodach firmowych przeszliśmy na całoroczne. Pilnujemy głębokości bieżnika. Widać efekty finansowe.   Przy tak tłocznych drogach całoroczne opony sprawują się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na sezon zimowy musiałem kupić nowe opony. Obecne lato równiez ma już dość.

Auto od tego maja stało się tylko holownikiem do cepki + autem "weekendowym, do sklepu".

 

W związku z powyższym zakupilem wielosezon: Vederstein Qatrac 5 (jakos tak).

Załoze je na koniec wrzesnia i zobaczymy jak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie chce wymienić opony i się zastanawiam czy zimowe czy latnie kupić? Coraz częściej słyszę o wersji takiej że zimowe opony też się sprawdzają latem, dodatkowe przemawia ekonomia finansowa i wygoda w sezonie przejściowym (A u nas coraz częściej plus za dnia minus w nocy i z rana ). Chce wyjechać też zimą bo już byłem kilka razy w 2017 i 2018 a wiadomo że karawaning zimowy jest fajny a śniegowy jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, strus251 napisał:

Na sezon zimowy musiałem kupić nowe opony. Obecne lato równiez ma już dość.

Auto od tego maja stało się tylko holownikiem do cepki + autem "weekendowym, do sklepu".

 

W związku z powyższym zakupilem wielosezon: Vederstein Qatrac 5 (jakos tak).

Załoze je na koniec wrzesnia i zobaczymy jak będzie. 

Będziesz zadowolony, ja już innych gum nie kupie. Chyba że wyjdą quatrack 6:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, byry007 napisał:

W przyczepie chce wymienić opony i się zastanawiam czy zimowe czy latnie kupić? Coraz częściej słyszę o wersji takiej że zimowe opony też się sprawdzają latem, dodatkowe przemawia ekonomia finansowa i wygoda w sezonie przejściowym (A u nas coraz częściej plus za dnia minus w nocy i z rana ). Chce wyjechać też zimą bo już byłem kilka razy w 2017 i 2018 a wiadomo że karawaning zimowy jest fajny a śniegowy jeszcze bardziej.

Do budki mając w planach wyjazdy zimowe, brałbym dwa komplety. Autem jakoś tm można manewrować, operować gazem itd, czuć też co się dzieje. W budzie kompletnie wiemy jaką ma trakcję i bym nie zaryzykował.

Na szczęście nie mam z tym problemu jeżeli chodzi o zimę ;).

 

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Będziesz zadowolony, ja już innych gum nie kupie. Chyba że wyjdą quatrack 6:)

Między innymi Twoje posty miały wpływ na to jakie kupiłem ;). W razie "W" - twoja wina, twoja wina, twoja bardzo wielka wina ??;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu zalozylem wielosezonowe do budki. W testach na śniegu bardzo dobrze. Hamowanie dobrze, tego bałem się najbardziej. Stabilność poprzeczna super. 

Latem zero wyczuwalnej rożnicy względem letnich Semperitów. 

Opony to Matadory czyli w sumie niska półka. Do tej pory przejechane okolo 7000km i zero sladów zuzycia. Ja juz do sezonowych w przyczepie nie wroce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, strus251 napisał:

Do budki mając w planach wyjazdy zimowe, brałbym dwa komplety. Autem jakoś tm można manewrować, operować gazem itd, czuć też co się dzieje. W budzie kompletnie wiemy jaką ma trakcję i bym nie zaryzykował.

Na szczęście nie mam z tym problemu jeżeli chodzi o zimę ;).

 

Między innymi Twoje posty miały wpływ na to jakie kupiłem ;). W razie "W" - twoja wina, twoja wina, twoja bardzo wielka wina ??;)

 

Biere na klate :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.