Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Największą wadą opon całorocznych jest szybkie kończenie się bieżnika(niewielkie przebiegi wytrzymują)-> więcej wad nie zauważyłem;) piszę o jakiś "normalnych" producentach a nie o wyrobach opono podobnych.

 

Moje obserwacje są takie -zimowe  Nokiany wytrzymały 90 tyś (połowa na przedniej osi) i można by na nich dalej śmigać bo bieżnik był na pierwszym znaku ale boki opony zaczęły "kruszeć", obecnie całoroczne koreanki Kumho na przedniej osi po 30 tyś nie wykazują nadmiernego zużycia. Mam wrażenie, że szybciej zużywały sie typowe letnie oponki niż te mieszanki letnio-zimowe vel całoroczne. Ale może mi sie tylko tak wydaje....

Edytowane przez rapid (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zimówka wystarczy i zawsze używam opon Dębica ale ostatnio aby nie przeklinać denerwuje mnie, że ciągle jak nie syn to córka kupią opony zimowe w Polsce (bo tata zawsze na zimówkach) a jak w upały jeżdżą do Polski to mi "serce" staje. Nawet nowa zimówka w upały potrafi "wystrzelić". Stąd sam zakładam im letnie. Teraz garaże pełne różnego rodzaju opon zimowych i letnich a ja na poważnie rozważam zrobić z tym porządek i czy aby nie wymienić wszystkie na całoroczne i głowa spokojna. Mam swoje zdanie na ten temat ale na poważnie chciałbym poznać wasze! Chyba zrobię tak, że kupie jeden zestaw opon Vredestein lub Goodyear ( bo Dębica nie robi w tym rozmiarze-205/55 R16 całorocznych ) , założę do Passata i faktycznie  przetestuje je jak się spiszą? Jak zda egzamin to "chwała" jak nie to wrócimy do schematu lato/zima. 

Znaczna część forumowiczów również ma po kilka holowników w domu i na pewno nie raz zastanawiali się nad takim problemem ciągłej zmiany opon a za pogodą nie nadążysz bo ja w maju w Szwajcarii koło St. Galen oszronione drogi miałem z rana. Dziękuje za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony całoroczne mogą być "bardziej zimowe" (czyli bieżnik zbliżony do zimówek) lub "bardziej letnie". Ja od ubiegłego sezonu w kamperze używam wielosezonowych i chociaż zimą sprawdzić się nie udało (brak zimy) to latem nawet w bardzo wysokich temperaturach jestem zadowolony. Ale wybierałem te "bardziej letnie" żeby bieżnik się nie skończył po dwóch sezonach, a jeżeli przetrwają (przy moich przebiegach 3-4 sezony) to będę zadowolony bo dotychczasowe letnie nie wyglądały źle po 7 latach, a to już wg mnie zdecydowanie zbyt stare opony dla kampera.

 

GoodYery vectory są "bardziej zimowe"

 

Wybrałem Hankooki RA10 :ok:  

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chyba zrobię tak, że kupie jeden zestaw opon Vredestein lub Goodyear ( bo Dębica nie robi w tym rozmiarze-205/55 R16 całorocznych ) ,

Helmut miałem okazję jeżdzić kilka miesięcy na Vredesteinach w tym rozmiarze zimą i nie spisywały się dobrze zwłaszcza na mokrym lub co gorsza śliskim asfalcie.Dlatego do swojego auta wybrałem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony całoroczne nie nadają się do jazdy po ubitym śniegu, błocie śniegowym itp.

To jakiś wytrych, by formalnie być OK w świetle przepisów ale praktyczne walory trakcyjne są żadne.

Miałem takie „markowe” cuda w dwóch samochodach, a po pierwszych śniegach zmieniłem na jednoznaczne „zimówki”.

Nawet przy małej prędkości może wynieść nas z zakrętu i jeżeli nie będzie czołówki, to uderzenie bokiem w krawężnik, ma fatalne skutki, choćby dla łożysk kół.

Jedyne sensowne rozwiązanie, to dwa komplety opon na felgach i ewentualna szybka zmiana własnymi siłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak kategorycznie do opon całorocznych nie podchodził ...

na wyjazd w Alpy bym ich nie założył ale  klimat mamy jaki mamy i jeśli zimy będą takie jak ostatnia to na spokojnie można "śmigać" .

technologia dzisiaj to nie ta co 5, 10 czy 15 lat tamu. testy ogólnodostępne (np. na stronie adac)

pokazują ze opony całoroczne z wyższej półki sprawują się "prawie" tak dobrze jak letnia latem i zimowe zimą.

inna sprawa to opłacalność bo te "z wyższej półki" potrafią kosztować jak koplet zimowych + letnich

wtedy oszczędzamy tylko (aż?) na zmianach 2x w roku...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia:

Miałem całoroczne z Mercu E-klase jeżdziło się super ... póki wszystko było super...

ostrzejsze hamowanie na ośnieżonej drodze, ciasny zakrę z wielką kałużą i leciałem

po miesiącu używania kupiłem zimówki i poszedłem dziadkowi podziękować, że mnie uczył bokami latać fiatem 125p

Od tego casu letnie na lato (205/55/16) zimówki na zimę (195/65/15)

+sprawne i nie wyeksploatowane amortyzatory

Opony i sprawne zawieszenie to Podstawa bezpieczeństwa - przydaje się średnio raz w roku ale wtedy ratuje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

generalnie tak, ale jak zagłębić sie w temat to nie jest juz tak czarno-biało.

jesli jeździsz duzo,w trasach, szybko i agresywnie, to oczywiscie opony całoroczne nie sa dla ciebie

ale jesli mieszkasz w duzym miescie (czeste odsnieżanie) i to np. na zach. Polski (słabsze zimy)

a do tego uwielbiasz eckodriving to takie opony w 100% zaspokoją twoje potrzeby ...

wiece generalnie nie skreślajmy opon całorocznych. na zach europy ludzie na takich jeżdzą i sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chociaż z drugiej strony, jeżeli ktoś mało jeździ do przysłowiowego kościoła to po co inwestować w dwa komplety opon? Ja akurat zawsze wymieniam gdy tylko pojawią się pierwsze przymrozki. Ostatnio udało mi się kupić w dobrej cenie opony z Motointegrator. Mają tam obecnie dobre ceny opon i punkty odbioru w właściwie każdym większym i mniejszym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całoroczne opony są całkowicie bezsensu. 

Po pierwsze jazda. Latem gorzej niż na letnich, zimą dużo gorzej niż na zimówkach. Jeśli ktoś chce jechać szybciej niż "kapelusznik do kościoła" to się ze mną musi zgodzić. 

Po drugie koszty. 

Na przejechanie 80 000 km potrzebuje po jednym komplecie lata i zimy. Używam 225/45/17. Pomijając chińczyki oraz najwyższą półkę, średnio za oponę muszę zapłacić 430 zł. 8 opon x 430 zł = 3440. Kupując opony całoroczne, muszę kupić dla przebiegu 80 tys. dwa komplety. Średnia cena to 550 zł. Mnożąc razy 8 wyjdzie mi 4400 zł. Różnica aż 960 zł.

Odejmując koszty przekładek i tak wyjdzie 600-700 zł na plus dla opcji lato/zima. Skoro mogę zaoszczędzić 600-700 zł, a do tego lepiej mi się jeździ i latem i zimą, to wybór jest oczywisty. A to że muszę raz czy dwa razy podjechać na 30 minutową wymiankę, problemu nie stanowi. 

 

Tak jakoś się dzieje że każdy zwolennik całorocznych mówi że kupuje tylko 4 zamiast 8. A jakoś nikt z nich nie ogarnia że tych całorocznych musi kupić jednak dwa komplety w tym samym czasie aby móc przejechać tyle co na lato/zima.

 

P.S. ktoś kto jeździ delikatniej może na lato/ zima przejechać nie 80 a 100 lub 120 tysięcy, ale sens obliczeń i tak się nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci opon (na razie rowerowych) już w tej chwili, żądają od producentów gumy jej gorszej jakości - wiadomo będziemy częściej je kupowali -  tylko patrzeć jak zrobią to samo z oponami samochodowymi.  I wtedy ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.