Skocz do zawartości

Grecja przez Węgry > 3,5T


Tkaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wybieramy się w tym roku do Grecji i planuję podróż przez Węgry (z noclegiem). Niestety zestaw mam >3,5T - czy istnieje jakaś bezpłatna trasa  czy myszę wykupić winektę B2 a jej koszt niemały bo około 420 zł/miesiąc?

 

Czy możecie polecić jakiś fajny kemping przy tej trasie?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez jeżdżę przez Węgry zestawem powyżej 3,5t i jeśli nic się nie zmieniło to obowiązuje winieta podstawowa (płacimy tyko za holownik do 3,5t)

Podczas podróży do Grecji optymalnym miejscem postojowym jest kemping z basenami w Kiskunmajsie obok Szegedu. Najlepiej dojechać tam koło południa, do wieczora można popływać na basenach, a o 6 rano jechać na przejście graniczne bez kolejek w Tampie.

My nocujemy na tym kempingu już teraz w Boże Ciało, a w piątek na granicę z Serbią i do Turcji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MAM TEN SAM PROBLEM CO KOLEDZY .ALE Z INFORMACJI UZYSKANYCH W AMBASADZIE WEGIER DLA ZESTAWU POWYZEJ 3,5T OBOWIAZUJE KATEGORIA B2 NA AUTOSTRADACH I POZOSTALYCH DROGACH .TAK ZE NIE MA MOZLIWOSCI OMINIECIA ODCINKOW PLATNYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NA WEGRZECH WAZNA JEST MASA CHOLOWNIKA A NIE ZESTAWU.OBOWIAZUJE NAS OPLATA W KATEGORI D1 /MASA HOLOWNIKA DO 3.5T/.TAKIE INFORMACJE UZYSKALEM PODCZAS KUPNA WINIETY W 2 PUNKTACH NA PRZEJSCIACH GRANICZNYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małymi przygodami udało sie dojechać na Halkidiki. Słowację przejechałem bez winetki, węgry na D1 bo gość na stacji nic nie wiedział.

 

No ale czeka mnie jeszcze powrót. Węgry mam na miesiąc więc bez problemu ale zastanawiam się co do Słowacji - ma może ktoś z was trasę bez opłat bo jak jechałem w tą stronę to na pewno wbiłem się na krótki platny odcinek. Czy jak mam zestaw powyżej 3,5t to mam opłaty tak jak do 3,5t tzn. te same płatne odcinki czy obowiązuje mnie coś więcej tzn. więcej płatnych odcinków. Wjazd do Polski planuję w Korbielowie.

 

Ps.

 

Coś dziwna ta pogoda w Grecji - wieje, pada a temperatura nie przekracza 28 st. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dojechaliście na Chalkidiki??

zabraliśmy pogodę z Chalkidiki ze sobą..

Pisz o przygodach i którędy jechaliśmy,

My wróciliśmy i było niesamowicie upalnie aż nie do zniesienia momentami.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przygody to jak zwykle problem z oponami tym razem na Węgrzech przy granicy z Serbią. Na zjeździe z autostrady wybuchła jedna opona. Nauczony doświadczeniem z lat poprzednich zabrałem podnośnik uniwersalny i porządny klucz do kół. No ale niestety pół soboty zjeździłem w poszukiwaniu opon ale się wreszcie udało i zakupiłem 2 szt. nowiutkich matadorów 185R14C za trochę ponad 600 zł:-) - .

W Grecji jesteśmy w Kalamatisi na kempingu Thalatta Camp.

Na szczęście dziś powrót słońca i upałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przygody to jak zwykle problem z oponami tym razem na Węgrzech przy granicy z Serbią. Na zjeździe z autostrady wybuchła jedna opona. Nauczony doświadczeniem z lat poprzednich zabrałem podnośnik uniwersalny i porządny klucz do kół. No ale niestety pół soboty zjeździłem w poszukiwaniu opon ale się wreszcie udało i zakupiłem 2 szt. nowiutkich matadorów 185R14C za trochę ponad 600 zł:-) - .

W Grecji jesteśmy w Kalamatisi na kempingu Thalatta Camp.

Na szczęście dziś powrót słońca i upałów.

Co to znaczy jak zwykle ? Zwykle opony nie wybuchają. Sprawdzałeś co spowodowało te wybuchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w PL ale ja mieszkając w UK wykupiłem ubezpieczenie 1200 zł na rok, gdzie ubezpieczyciel w całej Europie zapewnia dopłaty do części/robocizny 4 X 2500 zł w rocznym ubezpieczeniu. Co do opon... to kiedyś wiele lat jeżdżąc z lawetą widziałem dużo takich przypadków gdzie opony eksplodowały,  ale głownie wynikało to ze złego stanu opon - zbyt stara sparciała guma. Nie wierzę, że dobrze dobrana opona (nie demobil 15 letni) i nie przeciążona ot tak wybucha... bzdura i ściema !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina ustalona już dawno... moje zaniedbania. Zawsze mówię sobie, że po powrocie wymienię a teraz da radę. 3 lata temu padły dwie opony w aucie, dwa lata temu w przyczepce a teraz w następnej przyczepce. Oponki wyglądały na dobre ale długo przyczepka stała no i chyba nośność nie taka była no i po przejechanik 800 km po prostu pękła. A no i ciśnienie było za małe 3 bary a na przyczepce mam napis 4,5 bara ale niestety nie mogłem więcej napompować bo to były opony z osobówki. Teraz mam z dostawczaka o zwiększonej wytrzymałości i prawidłowym ciśnieniu i zupełnie się inaczej prowadzi.

 

Ale wracając do tematu ma ktoś może info o drogach bezpłatnych po Słowacji dla zestawów powyżej 3,5t... dokładnie od przejścia granicznego Sahy do Korbielowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ

 

POLECAM OPONY KUMHO O PODWYZSZONEJ LADOWNOSCI BODAJZE O INDEKSIE 109.SMIGAM NA NICH JUZ 3 SEZON I SA W PORZADKU,WCZESNIEJSZE MONTOWANE FABRYCZNIE WYSTRZELILY , A WIDZE ZE MASZ CIUT MNIEJSZA/LZEJSZA/ PRZYCZEPE OD MOICH TAK NAPEWNO BEDA DOBRE.

NA SLOWACJI KUPUJESZ 2 WINIETY NA UTO I PRZYCZEPE,WEGRY KAT. D1 /LICZY SIE MASA HOLOWNIKA NIE ZESTAWU.

 

A CO DO GRECJI POLECAM MORZE JONSKIE,TROSZKE DALEJ ALE DUZO LADNIEJ I LEPEIEJ.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat. W tym roku jadę do Grecji z nowym holownikiem (Toyota Sienna DMC 2580) plus przyczepa DMC 1140 więc zestaw wg dokumentów mam 3720 kg. W Polsce "radośnie" łapię się na Viatoll, natomiast jak się sprawy mają na tych odcinkach:

1. Czechy - trasa e75 od Cieszyna do Cadca (trasa na Żylinę)

2. Słowacja - trasa e75 od Cadca do Żyliny potem autostrada do Bratysławy

3. Węgry - trasa e60 autostrada z Bratysławy do Budapesztu, potem z Budapesztu do Horgos e75

4. Serbia - trasa e75 od Suboticy do Preszewa (przejście z Macedonią)

5. Macedonia - trasa e75 od Preszewa do Evzonoi (Grecja)

Wcześniej mój zestaw był mniejszy niż 3500 kg a teraz nie wiem, czy standardowe winiety wystarczą czy też nie. Jeśli macie wiedzę w tym temacie to proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.