Skocz do zawartości

Dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim


strazak555

Rekomendowane odpowiedzi

strazak555

Ja nie mam nic zlego do powiedenia, wrecz przeciwnie

ale czy zona bedzie dobrze sie czula ze swoja niepelnosprawnosia w przyczepie?

Twoj plan zapowiada sie obieculaco ale zawsze jest to stara przczepa i ciasnota jak to w kampingu.

Ja mam niepelnosprawnego syna w prarawdzie umyslwo ale tez nie do konca mororycznie i jest roznie...

Moze jednak to nie dla Was??

W kazdym razie powodzenia i wszystkiego dobrego dla Was ale przemyslcie to jeszsze 

 

 

Pozdrawiamy goraco  :przytul:

   

 

Bez urazy ale moim zdaniem nie masz racji.Jeśli nie sprawdzą jak się będzie czuła-nie przekonają się.Ja też miałem obawy "jak to będzie...?"ale dzisiaj wiem ,że karawaning a szczególnie ludzie których poznałem i atmosfera spotkań karawaningowych, przywrócił mi sens życia po wypadku. Nauczył,że mimo niesprawności można czerpać radość z życia.

Co do przyczepy-to i tak spędza się w niej głownie noce więc ważne jest by dało się do niej wjechać-np.po najazdach ,przesiąść na łóżko,przebrać ,zadbać o higienę i wygodnie wyspać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez urazy ale moim zdaniem nie masz racji.Jeśli nie sprawdzą jak się będzie czuła-nie przekonają się.Ja też miałem obawy "jak to będzie...?"ale dzisiaj wiem ,że karawaning a szczególnie ludzie których poznałem i atmosfera spotkań karawaningowych, przywrócił mi sens życia po wypadku. Nauczył,że mimo niesprawności można czerpać radość z życia.

Co do przyczepy-to i tak spędza się w niej głownie noce więc ważne jest by dało się do niej wjechać-np.po najazdach ,przesiąść na łóżko,przebrać ,zadbać o higienę i wygodnie wyspać.

Nie mam urazy kolego  :)

Moze jako kobieta za bardzo sie przejmuje. Kazdy przypadek jest inny i wlasnie to mi przyszlo na mysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam urazy kolego  :)

Moze jako kobieta za bardzo sie przejmuje. Kazdy przypadek jest inny i wlasnie to mi przyszlo na mysl :)

Masz rację-każdy przypadek jest inny  :) .Zresztą  za mało wiemy o tym na ile żona strażaka jest w stanie mu ułatwić np.przesiadanie (na ile jest samodzielna-czy ręce,dłonie ma sprawne,bo od tego wiele zależy). Myślę , warto by było skontaktować się z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji-oni mają wzorce z krajów Skandynawskich i chętnie podpowiedzą zarówno osobom niepełnosprawnym jak i opiekunom jak radzić sobie w codziennych czynnościach życiowych na co zwracać uwagę by uzyskać jak największą samodzielność.Podziwiam strażaka za odwagę i  zapał.Zwykle to kobiety mają więcej serca i samozaparcia w opiekowaniu się swoją drugą połówką. :)

Ja kupiłem gotowe-szerokie drzwi i takie wstawiłem.

Poszukam zdjęć już po montażu i później wstawię.

post-10050-0-87131300-1403986114_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze przyczepa nie jest zbyt nowa i duza. Przyczepa bedzie tylko na dwie osoby i chodzi mi tylko o to ze by mozna bylo gdzies spokojnie sie przebrac, umyc i wyspac. Chcemy jeszcze troche swiata zobaczyc a osrodkow dla osob niepelnosprawnych jest jak na lekarstwo i to drogie. Wiec tylko przyczepa nas ratuje. Wiem ze bedzie ciasno ale nam to wystarczy, w koncy nie siedzi sie tam caly dzien. Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za rady, na pewno kilka razy wszystko przemysle. Nie jestem profesjonalista w tych sprawach ale mam nadzieja ze chociaz w jakims malym stopniu uda mi sie spelnic oczekiwania zony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem w trakcie robienia drzwi i chcialem sie pochwalic moimi wypocinami. Zostalo mi wszystko razem posklejac oraz wkrecic zamek ktory mial byc od newiadowki ale postanowilem zostawic ten od mojej cepki. Potem biore sie za oscieznice, tzn. Uciac ja w polowie szerokosci i wpasowac czesc ksztaltownika na odpowiednia szerokosc. No i montaz do cepki. Idzie mi to powoli ale

niestety czasu mi ciagle brakuje. Kupilem rowniez beczke 30l. na czysta wode oraz pompke zanurzeniowa o mocy 70W, wszystko bedzie montowane kolo butli gazowej z przodu na haku.

post-17032-0-56866000-1404395671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam inforamcji na temat osrodkow i pol kempingowych ktore sa przystosowane dla osob niepelnosprawnych na wozkach. Podjazdy na plaze, prysznice z mozliwoscia wjazdu z krzeslem prysznicowym itp. Najgorsze jest to ze przez telefon nie chca mowic calej prawdy, potem niemile zaskoczenie i problem. Ja dopiero zaczne jezdzic wiec narazie nie mam pojecia gdzie warto pojechac. Jesli ktos ma wiedze na ren remat to prosze o info. Podpowiem tylko ze ja z zona lubimy przebywac nad woda. Z gory wszystkim dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich i od razu przepraszam za tak długą przerwę. :( Niestety z powodu choroby żony brakuje mi czasu na wszystko.  Mam nadzieje że do lata 2016roku uda mi się skończyć cepkę którą remontuje. W tej chwili jestem w trakcie demontażu i wyczyszczeniu listew aluminiowych, wymiany podłogi przy drzwiach, zgniłych listew w przednim rogu, oraz uszczelnieniu za pomocą taśm butylowych które zakupiłem (wszystkie listwy na nowo uszczelniam). Potem na styropian i sklejka 3 mm. Daje kilka fotek z mojej pracy. Jestem lajkiem jeśli chodzi o remont cepek więc uwagi i podpowiedzi mile widziane. Wszystkich pozdrawiam i proszę o cierpliwość.post-17032-0-68043700-1444155745_thumb.jpgpost-17032-0-46473100-1444155790_thumb.jpgpost-17032-0-67020700-1444155812_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szukam inforamcji na temat osrodkow i pol kempingowych ktore sa przystosowane dla osob niepelnosprawnych na wozkach. Podjazdy na plaze, prysznice z mozliwoscia wjazdu z krzeslem prysznicowym itp. Najgorsze jest to ze przez telefon nie chca mowic calej prawdy, potem niemile zaskoczenie i problem. Ja dopiero zaczne jezdzic wiec narazie nie mam pojecia gdzie warto pojechac. Jesli ktos ma wiedze na ren remat to prosze o info. Podpowiem tylko ze ja z zona lubimy przebywac nad woda. Z gory wszystkim dziekuje.

Dźwirzyno kemping Biała Mewa

Całkiem osobne pomieszczenie przystosowane dla niepełnosprawnych.

Byłem, widziałem.

Duże a wręcz bardzo duże pomieszczenie z wc, prysznicem.

Niepełnosprawny dostaje na czas pobytu klucz do niego.

Na plaży dosyć dawno tam nie byłem , to i nie powiem jakie wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rzeczywwiście wątek ale przy liście kempingów by się przydał.

Od dziś będę zwracac uwagę na te kwestie i meldować koleżeństwu, jak coś znajdziemy.

Na ostatnim majowym zlocie były osoby na wózku i o kulach i to nie prawda, że to nie dla nich!

Powodzenia! trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć! Pozdrawiam wszystkich. Też przystosowałem swoją przyczepę na swoje  potrzeby. Zrobiłem podjazd, przerobiłem łazienkie tak by mógł wjechać na wózku. Jak ktoś chce to mogę wstawić fotki moich rozwiązań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć moja przyczepka to Chateau Cantara 908. Kupiłem ją 2 lata temu. Na zdjęciach widać stolik z prawej jest podnoszony do góry można go złożyć wtedy nie przeszkadza.Stolik jest zawiasem przykręcony do półki pod nim, jest to tak zrobione ze bym mógł pod niego normalnie wjechać. Do łazienki nie ma drzwi  jest zasłona. Pod zlewem w łazience nie ma nic mogę wtedy podjechać wózkiem pod niego. Przy drzwiach jest ''szyna'' na którą zakładam podjazd. Łóżko i stolik składa rozkłada się jak w normalnej przyczepce. Lodówka jest pod gazówką, Szafa jest przerobiona w celu zwiększenia troszkę łazienki. Inne to przerobiona  instalacja 12 v i 230 v jest kilka bezpieczników, zostały założone panele słoneczne,akumulator żelowy. Do wszystkiego jest dostęp w szafie (bezpieczników, akumulatora, centralki ad panelu).  

DSCI0073.JPG

DSCI0077.JPG

DSCI0078.JPG

IMG_20160514_154711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.