Skocz do zawartości

Kamperem do cetrum Berlina-NIET


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy w dobrym kąciku to piszę, ale ostatnio zobaczyłem w TV,

że bez kolejnej nalepki ( gratulacje dla pomysłodawców ), nie wjedziemy do centrum np. Berlina

i chyba kilku - na razie - innych ciekawych miast w Europie.

 

Chodzi o to, że auta bez spełniania normy Euro- ileśtam, takiej nalepki nawet za pieniądze nie dostaną.

Biorąc pod uwagę, że rozmyślałem kiedyś o kupnie kampera, który raczej nowy to by nie był,

po tym reportażu mi przeszło.

 

Przyczepa forever.

 

A pamiętać należy, że te ileśtam, to sie często zmienia, zaraz starsze, gut zustand kampery Germanie będą za darmo oddawali, tylko gdzie nimi jechać ?

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie Berlin potem będą inne miasta :klotnia:.

 

Specjalne naklejki będzie można dostać w Niemczech na stacjach diagnostycznych i w warsztatach samochodowych (raczej pewnie za darmo ich dawać nie będą) i informować one będą jak czyste spaliny ma samochód.

 

Na razie za brak posiadania takich nalepek mandatów nie będzie tylko upomnienia. Oczywiście nalepki dotyczą wszystkich!!! Nawet auta nie zarejestrowane w Niemczech chcące wjechać do Berlina muszą je posiadać :klotnia:. Pomyśleć że to ludzie ludziom zgotowali ten los :klotnia::]:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gazetą wyborczą: http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4802340.html

 

Od wczoraj centrum Berlina, a także Hanoweru i Kolonii jest tzw. zieloną strefą ekologiczną. Wszystkie wjeżdżające samochody muszą mieć plakietkę, która kosztuje 5 euro. Problem w tym, że właściciel samochodu wyprodukowanego przed 1996 r. takiej plakietki nie dostanie. I to najbardziej oburza przygranicznych Polaków.

 

Od wejścia do UE w 2004 r. rzuciliśmy się na tanie, sprowadzane z Niemiec używane auta, co roku w Polsce przybywa setek tysięcy 10-letnich i starszych volkswagenów, BMW czy mercedesów. Teraz wiele tych samochodów jest za starych, by wjechać do centrum Berlina, Kolonii czy Hanoweru, a wkrótce prawdopodobnie i do kolejnych miast za Odrą.

 

Z tego, że strefa uderzy w Polaków, zdają sobie sprawę władze Berlina. Na stronie internetowej magistratu można przeczytać informację o nowych zasadach po polsku (www.berlin.de/umweltzone). Wynika z niej, że z każdym rokiem będzie gorzej. Od 2010 r. plakietkę i zarazem prawo wjazdu do centrum Berlina dostaną tylko samochody wyprodukowane po 2006 r. (albo po 2001 r., ale z filtrem).

 

Jednak to, co tak wzburza wielu polskich kierowców, staje się powoli europejskim trendem. W zeszłym roku strefę identyczną jak berlińska wprowadził Madryt, gdzie władze chcą w ten sposób chronić zabytki. Władze Bawarii planują do 2020 r. całkowicie zakazać sprzedaży pojazdów z silnikiem spalinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie tylko w Polsce są Brygady Mądrych.

 

Przyjdzie działkę kupić....

To pomału szykujcie forum działkowców, tylko gdzie będziemy zloty robili...

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie działkę kupić....

To pomału szykujcie forum działkowców, tylko gdzie będziemy zloty robili...

 

Jacek.

 

raz u jednego , raz u drugiego...gadac bedziemy o tym jak to ...na. zasadziłem kwiaty a mi uschły , albo dostały tam czegoś i nima ich juz heheeh

 

...jak sie chcieli włamac do domku i ukraść własnej roboty wiśniówkę..ale miałes takie zabezpieczenia ze nie dali ardy.. pozniej spałes na działce zeby nie wrócili....hehehe a na wszelki wypadek wiśniówe wypiłeś ....hehehehe

 

no jacek wiesz gadac bedziemy o zyciu działkowca... :klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek z tymi zielonymi to jest jak z arbuzem: zieloni na zewnątrz a czerwoni w środku :klotnia::klotnia::klotnia::].

 

Z całego zabiegu pewnie cieszą się wypożyczalnie kamperów gdzie sprzęt na bieżąco jest wymieniany i mają max 3 letnie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tez ciekawe, czy jak pożyczę kampera w PL. to już będzie miał tę nalepkę, czy będę musiał w Berlinie , Hanowerze i Kolonii po pół dnia tracić, albo metrem dawać ?

 

Swoja drogą to niedługo może szyby zabraknąć, same nalepki...Obłęd jakiś ?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l co się czepiasz Berlina? Przecież my jedziemy do Nieborowa a latem na Litwę. O ile dobrze pamętam - na Litwie nalepek nie ma a na Nieborów ktoś z forumowiczów je przygotowuje. Sami z radością się oblepiamy a Berlin nam w tym tylko pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tez ciekawe, czy jak pożyczę kampera w PL. to już będzie miał tę nalepkę, czy będę musiał w Berlinie , Hanowerze i Kolonii po pół dnia tracić, albo metrem dawać ?

 

Swoja drogą to niedługo może szyby zabraknąć, same nalepki...Obłęd jakiś ?

 

J.

 

Jacek jak już będziesz produkował naklejki na zlot to zrób też naklejki Berlińskie :hehe: .

Jak nasi forumowicze nie będą zaiteresowani to wystawimy je na allegro :hehe: mówie Ci jest to dobry interes .

 

Pogadałem sobie biznesowo i zmykam :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tutaj się podepnę. Wybieram się w Czwartek do Tropical Island na ichszejszy Camp. A w drodze powrotnej chciałem zahaczyć o ZOO z Berlinie. Ogonek mam wprawdzie mały ale zastanawiam się jak z parkingiem może być w tamtej okolicy. Będzie to Sobota rano. Może ktoś był widział, coś zaproponuje. Po zwiedzaniu chciałem zrobić szybką strzałe do domu.

 

Dodam tylko że chodzi o to ZOO: http://www.zoo-berlin.de/

 

I o tą drogę: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Tropical-Islands-Allee,+15910+Krausnick-Gro%C3%9F+Wasserburg,+Germany+(Tropical+Islands)&daddr=Borussiastra%C3%9Fe+to:hardenbergplatz&geocode=FQwNGgMdicnRACGRvS91koYUIA%3BFYiVIAMdLijMAA%3BFc8zIQMdX3TLACkXTScm_lCoRzEzFAJ8rdP_7Q&gl=pl&hl=pl&mra=ls&via=1&sll=52.505107,13.33487&sspn=0.009469,0.01929&ie=UTF8&t=h&z=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upssss nie doczytałem tematu wcześniej. To cwaniaki :hehe: naklejeczke zdobyć nie problem w każdym TUV-ie widzę są po 5 - 15 ojro. Cóż alternatywnie zmiana planów, będzie w drodze powrotnej albo Safari w Świerkocinie, albo Pyrkowe ZOO :bukiet:

 

A coś ze zwierzakami być musi bo mi Córcia żyć nie da, bo obiecałem że będzie Lew, Ihaaaa i Muuu. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.