Skocz do zawartości

Przedsionek do przyczepy Fendt 590 (1050)


Fendt590

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Szukam dośc długo przedsionka do mojej przyczepy (Fendt 590). Producent podaje rozmiar 1050.

Na aukcjach nic ciekawego nie znalazłem, a jeżeli już był ładny to cena zaporowa ponad 2000 PLN.

Znalazłem też nowy w firmie Center-Camp w tej kwocie.

Czy miał ktoś doświadczenie z tymi przedsionkami?

Materiał to podobno Solatex 290 ale co to jest ? Czy to tylko nazwa marketingowa ?

 

Proszę o pomoc w doborze.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mąż jest właśnie w Holandii i rozmawiał z właścicielem zakładu produkującego przedsionki marki Walker ( można powiedzieć znajomy od lat).

O materiale Solatex 290 jeszcze nie słyszał . Dopatrzył się gdzieś na zdjęciach " waterproof 2000 " ,według niego jest oznaką wodoszczelności,

i tak  obecnie produkowane namioty w których śpią nasze dzieci mają często oznakowanie" waterproof 1500"

Przeawżająca cena nowego przedsionka to robocizna , niektórzy producenci np. Gerjak  ( po przeniesieniu produkcij do Polski , następnie

bankructwie- całkowitej wyprzedarzy mienia w Holandii), przeniósł produkcję do Azii  . Miał już problemy z całą partią.

Nawet przedsionki produkowane w Azji , nie mogą być w tej cenie ( jeśliby używali pełnowartościowego materiału ).

Nie mam żadnego doświadczenia z produktem. Nie chcę zniechęcać do kupna, może okazać się to strzałem w 10 .

Lecz jeśli ja podjeła bym to ryzko i wyprodukowałabym przedsionki  pod moją nazwą , to  z gumowym dachem ( 8 lat dośwadczenia w kontaktach z ludzmi kupującymi przedsionki , które często stoją od maja do września w lesie, na polu , nad jeziorem.

Pozdrawiam

 

 Pani Beata

 

I dla osób które zechcą na mnie wieszać psy.

   517528295

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam,

Prawie prawda . Hypercamp , który jest robiony przez Obelink ( duża sieć sklepów sportowych , szyje u tego producenta , który zaoferuje dobrą cenę ),

ma modele z gumy ( poliester obustronnie pociągnięty PVC czy PCV - zawsze zapominam). Poza tym -modele Starcamp ale nie mam żadnego zdania

,nie znam.Może coś na rynku Niemieckim ,ale nie mam rozeznania.Dorema jeden model.

Wszystkie renomowane firmy ( Iabella ,Brand ,Walker, Dorema ,nowego Geriaka robionego w Azij jeszcze nie widziałam), probią przedsionki z tak dobrych materiałów,żę nie ma różnicy , jedyna to to że gumę można myć , dłużej utrzymamy  ją w optycznie lepszym stanie .Przedsionków niegumowanych nie myjemy

Jeśli już to szarym mydłem startym w ciepłej wodzie , delikatnie gąbką .Od dachu jak najdalej ( zamiatamy ,usuawmy świeże odchody ptasie-ręcznikiem

kuchennym ,żywicę zostawiamy do całkowitego wysuszenia- potem można ją zeskrobać paznokciem ).

Nigdy nie miałam przedsionka droższego jak 2000 pln (chyba,że nowy) . Te rozm. miewam regularnie . trzeba dobrze szukać w internecie.

Pozdrawiam

 

  Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.