Skocz do zawartości

HVS 30


pioch30

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma o czym mówić, najważniejsze, że to wszystko może być czasem dla kogoś przydatne.

Jest - bez dwóch zdań.

Co do tytułowego bohatera...naszła mnie jeszcze jedna myśl. A jakby połączyć aku z HVS i dodatkowo do wtyczki, żeby w czasie jazdy się ładowała bateria? Może to idiotyczne co piszę, ale nic się nie stanie?

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podstawowe pytania: gdzie jest zamontowany ten akumulator, jakiego jest typu i jego parametry :hmm:

Zwykła kwasówka, w bakiście 74Ah - ma być do zasilenia 2 pompek, 3 m ledów  ( 15W w sumie) i jednej lampki 5W. Czasami oczywiście jakaś ładowarka do telefonu przez USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro akumulator jest standardowy i umieszczony w bakiście, to najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie to, które narysowałem:

post-8228-0-58655900-1488744870_thumb.jpg

 

Bardziej zaawansowaną, ale zdecydowanie droższą opcją, jest zastosowanie tzw. izolatora akumulatorów, jednak w Twoim przypadku, raczej nie jest niezbędne.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale pod warunkiem, że masz w pełni "obłożoną" przewodami wtyczkę i gniazdo haka.

W tym przypadku, interesują Cię wyprowadzone w przyczepie i "czynne" przewody z pinów 9 oraz 13.

Jeśli zastosujesz diodę w/g rysunku, to dołączam rysunek poprawnego podłączenia:

post-8228-0-28036400-1488802943_thumb.jpg

Warto przykręcić ją do jakiegoś niewielkiego radiatora, np. kilku centymetrowego odcinka aluminiowego płaskownika i zadbać o zabezpieczenie przed wilgocią i przypadkowymi zwarciami.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja się podepne do tematu bo też mam hvs 30 i przy podłączeniu budki do 230 działa wszystko tj pompki i oświetlenie na 12v. Ale z hvs 30 z gniazda EINGANG jest wprowadzony przewód do kostki na tyle przaczepy i jest tam połączony z kablem wychodzący z AUSGANG i dopiero tam jest rozprowadzane pod instalacje 12v w budce. Jak je rozliczę w kostce to tracę całe zasilane 12v. Jak podłącze do tego miejsca gdzie w kostce gdzie są podłączone te kable akumulator bez podłączenia przyczepy poz 230v jest ok tj działa cała instalacja 12v jak z podłączonym 230v po chwili w hvs 30 działa wyłącznik termiczny i odłacza z hvsa 230v w sensie to zabezpieczenie z boku i całość jest zasilana z akumulatora do rozładowania.

Z haka nie dostaje prądu wogle do środka- wtyk 7 pin.

Nie wiem czy zrozumiale to opisałem. Ale jak ktoś to zrozumie to proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Wiem że temat stary ale odgrzeję. Posiadam hvs20 Czy można wymienić w min lub podłączyć W jakiś sposób jakiś mocniejszy zasilacz który wystarczy do ładowania telefonu i jakiś świateł Led? Pozdrawiam i proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Możesz kupić zasilacz np. taki (8 - 9 A powinno Ci raczej wystarczyć):

http://allegro.pl/zasilacz-desktop-120w-12v-10a-do-tasm-led-i7139463705.html

Zapisujesz i robisz fotkę, w jaki sposób masz obecnie podłączone przewody, odłączasz zasilacz i zgodnie ze sztuką modernizujesz fragment instalacji w/g załączonego rysunku:

5ad7c5baa3c92_przykad1.thumb.jpg.51bce34395ebd4282dc6955a90a7fafc.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrozumiałem Twoje pytanie, że chcesz wymienić zasilacz na "mocniejszy", więc narysowałem, jak masz nowy zasilacz podłączyć do instalacji, aby zachować dotychczasowe funkcje realizowane przez "HVS20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Trochę późno ale pracy było tyle przy przyczepie że czasu brakowało na zaglądanie na forum. Kristofer ogromne podziękowania za pomoc. Wszystko działa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.