Skocz do zawartości

Norwegia 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieramy się w dwójkę na wakacje do Norwegii (samochód przystosowany do spania + ewentualny namiot) i chciałbym zasięgnąć porady, usłyszeć jakieś sugestie co do trasy.

16-07

Karlskrone -> Vaxjo -> Jonkoping -> Gotene (360 km) (nocleg przy stacji paliw PREEME Lundängsgatan 1, 533 91 Götene, Szwecja)

17,18-07

Gotene (szwecja) -> Karlstad ->  Lillehammer (454 km  - prawie 6 godzin)

 Lillehammer -> Dombas -> Andalsnes  ( Nocleg  :  Kamping  Mjelva Camping Og Motell , ul. Mjelva  współrzędne GPS :  62.54528, 7.72139   LUB (drogi )   Åndalsnes Camping Og Motell   ul. Gryttenveien 1  współrzedne GPS 62.55194, 7.70417  ) 262 km , 3h30 min

19-07

Andalsnes -> Nesset -> Riksvei  koło Eide -> Trollkirka –> Molde  (4 godziny + zwiedzanie jaskini) 221 km (nocleg – kamping Fannestrandvn. 140 , Molde , współrzędne GPS  :  62.74222, 7.23194 )

20-07

Molde -> przeprawa promem Molde-Vestnes/E39 -> droga E39, zjazd na 650 kierunek Valldal, przeprawa promowa prom Eidsdal-Linge, droga 63, Geiranger   (nocleg NAF Vinje Camping wsp GPS 62.09472, 7.21833  lub Grande Hytteutleige og Camping (4gwiazdki)  )  - 3godziny około 120km

21,22-07

Wycieczka statkiem po fiordzie

Wyjazd popołudniu albo następnego dnia rano

23-07

Geiranger -> Dalsnibba -> Grotli -> Lom -> Galdhøpiggen  140 km 3h  Nocleg np. w Raubergstulen wsp GPS  61.7175, 8.390556 , lub Leirvassbu 2687 Bøverdalen (hotel)

Wycieczka po górach

25-07

Galdhøpiggen -> Jostedal  nocleg Jostedal Camping , Gjerde, NO-6871 Jostedal  ( 1,5h , 143 km)

Wycieczka po lodowcu

26-07

Jostedal  -> przeprawa promem i płatna -> Vossevangen ->  Eidfjorden  (Vøringfossen ) 4  godziny  236  km , nocleg Camping Kjaertveit , ul. Hereidsvegen 4 , wsp GPS : 60.46881, 7.073  lub Måbødalen Camping og Hytter , Øvre Eidfjord , wsp GPS : 60.42472, 7.12667 , lub Sæbø Camping (22 euro) Øvre Eidfjord , wsp GPS : 60.42583, 7.12417

27-07

Gdzieś można stanąć na jeden dzień np. Park Narodowy Hardangervidda, Uvdal-Stavkirke , Flesberg

Powrót do Karlskrone 946 km 12 godzin

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czolem DarekN,

 

napisz prosze, jakie mieliscie temperatury w Norwegii.

 

Dziekuje.

 

Ze Stockholmu pozdrawia

 

MaK

Wysokie, żeby nie powiedzieć, że upały. Wszędzie chodziliśmy w krótkich rękawkach i spodenkach. Mieliśmy 2 dni deszczowe (w tym jeden w Bergen :-) ), ale temperatury średnio 23 stopnie. Może to jakaś anomalia, ale skóra mi złazi z twarzy i czoła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wtrącę sie w temat. Pamiętaj (moze sie ktos zgodzi) ze w NOR dzienny limit przejechanych km to tak 200-max300

ze wzg. na ograniczenia których sie przestrzega i teren nie pozwalający "rozwinąć skrzydeł" :)

ja tego nie wiedziałem i w zeszłym roku chcąc przejechać zakładany dystans zrobiłem rodzinie "zajezdnię" a nie wakacje :)

pozdr i życze miłego wypoczynku w tym pięknym kraju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, bardzo interesujaca trasa - Czy masz może plan swojej podróży naniesiony na mapy googla? Czy trasa jest ok na kamper z trójką dzieci 2/10/12 lat? :) Mam jakieś 10 - 13 dni na Norwegię :) Jadę pierwszy raz. Z góry dziękuję za pomoc!! Pozdrawiam 

Niestety, mapki Google nie mam - gdzieś mi "wcięło". Pozostało tylko to :

https://goo.gl/photos/SMdEqvgzW7eaV6Hv5

Kamperem wszędzie gdzie byłem dało się wjechać, nawet drogą Trolli od strony północnej.

Zgadzam się z Cicikiem, że skrzydeł nie rozwiniesz.:-)

Z dzieciakami polecam wycieczkę statkiem po fiofdzie w Geiranger. W tym roku wybierałem się do Molde (wyspa Runde), żeby zobaczyć maskonury, ale nie dojechałem.

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzieciakami polecam wycieczkę statkiem po fiofdzie w Geiranger.

 

A ja uważam, że z góry to ładniej to wszystko wygląda, a trasa na pieszą wycieczka może być łatwa, wręcz spacerowa.

 

W tym roku wybierałem się do Molde (wyspa Runde), żeby zobaczyć maskonury, ale nie dojechałem.

 

Może nie dojechałeś, bo z Molde na Runde to kawałek. :)

https://goo.gl/maps/py9bj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że z góry to ładniej to wszystko wygląda, a trasa na pieszą wycieczka może być łatwa, wręcz spacerowa.

 

 

Może nie dojechałeś, bo z Molde na Runde to kawałek. :)

https://goo.gl/maps/py9bj

Z 2-letnim dzieckiem ? Jak napisałeś, może być łatwa. :]

Co do Molde, to zwiedzanie w tym roku skończyłem w Trodheim, więc faktycznie nie dojechałem, a właściwie nie dopłynąłem. Z Molde organizowane są rejsy (z Alesund też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2-letnim dzieckiem ? Jak napisałeś, może być łatwa. :]

 

Z dwuletnim maluchem, piesza wycieczka dobrze zorganizowana może być dużżżżo łatwiejsza niż wycieczka stateczkiem - jeszcze da się wsadzić do plecaka do noszenia szkrabów. :)

Nie słyszałem o tych rejsach ale może i są. :) Wiem, że z Maskonurami było swego czasu krucho. My w każdym bądź razie widzieliśmy (nie chwaląc się :)) ale o dobrych zdjęciach to bez długiego obiektywu albo szybkiej ręki z dobrym aparatem to zapomnij. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.