Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już odpowiadam:

Dz.U. z 2013 poz. 951 • Brzmienie od 1 stycznia 2014

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Rozdział 3.

Światła.

&12 pkt 1

Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne:

...13) przeciwmgłowe tylne — pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

(ustęp 2 mówi: pkt 12-15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. oraz pojazdu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;)

Czyli najprościej:
Jeśli przyczepa została zarejestrowana po 1 stycznia 1986 r MUSI posiadać światła przeciwmgielne (przeciwmgłowe) tylne.

 

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już odpowiadam:

 

Dz.U. z 2013 poz. 951 • Brzmienie od 1 stycznia 2014

 

Czyli najprościej:

Jeśli przyczepa została zarejestrowana po 1 stycznia 1986 r MUSI posiadać światła przeciwmgielne (przeciwmgłowe) tylne.

 

 

Czyli, z tego co napisałeś po 1 stycznia 2014 obowiązuje nas posiadanie przeciwmgielnego (no chyba,że przyczepa starsza niż 28lat).Ja mam przegląd ważny do lipca to zdąże sobie zamontować - w sumie żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że przyczepa zarejestrowana (po raz pierwszy) po dniu 1 stycznia 1986 r. musi posiadać tylne światło przeciwmgłowe. Nie ma znaczenia, kiedy Ty robiłeś przegląd (lub Twój poprzednik). Zobacz w dowodzie rejestracyjnym najstarszą datę. Oczywiście, nie każdy diagnosta zwróci na to uwagę, ale wydaje mi się, ze dla własnego bezpieczeństwa warto mieć takie światło, nawet, jeśli przyczepa jest w naszym obrocie od 1985 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat światła mamy przerobiony - jak mus to mus a jak nie mus. to też warto. Mam inne pytanie do Ziomali z miasta i okolic: gdzie (w Łodzi lub blisko ) można sprawdzić najazd, wyregulować hamulce,zmienić zaczep itp.? Jakie serwisy polecacie? Wydaje mi sie że będzie to istotne zwłaszcza dla tych, którzy nie czują sie na siłach aby samemu gmerać przy mechanice.Proszę o adresy i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwa adresy, ale nie korzystałem z ich usług więc nie mogę zaopiniować. Zadzwoń i sprawdź.

1. Łódź, ul. Mazurska 45 tel. 42 641 74 36

2. Łódź, ul. Beskidzka 64 tel. 606 190 361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port ja kupiłem w tamtym tygodniu u tego sprzedawcy:

http://allegro.pl/zbiornik-baniak-na-brudna-wode-45-l-i4316071331.html

Cena dość atrakcyjna, biorąc pod uwagę koszt nowego.

Ta niebieska klapka to jest tylko do schowania lejka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest pojemnik i "pojemnościowy", tylko jak czytałem na forum to dość często zdarzają się kradzieże ..... szkoda by było. WYPLUĆ i ODPUKAĆ W NIEMALOWANE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację od naszego Kolegi Szantymen'a, że w czerwcu uprawnienia do przeglądu przyczepek ma też dostać stacja obsługi pojazdów po sąsiedzku sklepu ze sprzętem karawaningowym "Allcamp" na ul. Przybyszewskiego 196 / 204, ale jeszcze trzeba ciut poczekać. Jak nie zdążą do końca czerwca (przegląd mi się kończy) to skorzystam z Waszych namiarów. Napiszcie co sprawdzają na przeglądzie (jak wspomniałem, będzie to mój pierwszy przegląd) to ja też wcześniej zwrócę na to baczniejszą uwagę.

Oj Port dla własnego i Twoich najbliższych bezpieczeństwa zrób wszystko żeby wszystko w Twojej przyczepie było sprawne, a zwracanie baczniejszej uwagi winno dotyczyć wszystkiego a nie tylko wybranych - zwraca na nie diagnosta - elementów  a co reszta ma być byle jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okręgowa stacja kontroli pojazdów wykonująca przeglądy przyczep kempingowych:

Łódź, ul. Łęczycka 11

Przegląd przeszedł bez światła przeciwmgielnego, wszystko było OK, tylko diagnosta kazał odkleić mi naklejkę "NL" która była przyklejona na przyczepie bo inaczej mi nie podstępluje. Nie mogłem odkleić bo się zwulkanizowała. Powiedział, żeby nakleić na nią naklejkę "PL" i w końcu podstęplował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.