Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z Łodzi i okolic. Zaproponowałem ten temat dla Forumowiczów z Łodzi i okolic abyśmy w jednym wątku umieścili nasze sprawy związane z karawaningiem dla Koleżanek i Kolegów zamieszkałych w tym rejonie Polski. Moglibyśmy skomasować tu naszą wiedzę, porady, opinie, adresy i namiary na poszczególne miejsca i rzeczy nas interesujące np. sklepy, serwisy, warsztaty, usługi, campingi, spotkania oraz wszystkie inne sprawy dotyczące naszego regionu. Wszystko to mielibyśmy w jednym temacie i nie trzeba by było tracić czasu przeglądając kilkadziesiąt innych wątków. Mam nadzieję, że pomysł Koleżanki i Koledzy zaaprobują i będą korzystać z tych wiadomości jak i przede wszystkie aktywnie się udzielać. Taki bardzo lokalny leksykonik chyba by nam pomógł w rozwiązywaniu wielu sprawach. Na dobry początek mam pytanko do Ziomali. Jakie znacie stacje obsługi pojazdów w Łodzi (adresy) które mają uprawnienia do wykonywania przeglądów technicznych do DR.

 

pozdrawiam i zapraszam do aktywnego uczestnictwa w temacie.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponawiam pytanie odnośnie stacji obsługi w Łodzi, które mają uprawnienia do robienia przeglądów technicznych przyczep campingowych do DR, bo nie wszystkie mają. Na jakich stacjach Koledzy robią te przeglądy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pomysł na lokalny leksykon bardzo ciekawy - popieram. Co do przeglądów przyczepek mogę polecić stację na Bałutach  ul.Tokarzewskiego 2 (teren MPO). Korzystam co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę, ale Łódź nieodmiennie kojarzy i się z czasami, gdy notorycznie pokonywałem trasę Wrocław  - Łódź. Jest tam otóż pewien bar, który wyrósł z prostego baru kontenerowego na coś większego. Namiary: http://barskorpion.com/dojazd.html to nie jest reklama, bar mieści się tuż przed Łaskiem. Nie jestem udziałowcem (niestety) :) Polecam flaki i moje najlepsze danie: schabowy w panierce, frytki, zestaw surówek i koniecznie na schabik smażone pieczarki :slina:  Parking teraz jest wielki, spokojnie można zajechać z każdą przyczepką. Jeśli mój wpis nie jest w temacie, to proszę go usunąć.

EDIT. Właśnie teraz zobaczyłem cennik. Ciekawe, że te ceny są niezmienne, ciekawe, czy smak też ten sam co przed laty :)

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Ja korzystam ze stacji obsługi, która wykonuje przeglądy przyczep a mieści się w Łodzi na ul. Rokicińskiej przy ul. Augustów tuż za sklepem Zielpol na terenie ,,elektrowni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Tylko napiszcie, czy tam pracują normalni diagności, czy służbiści. Wiecie zawsze jakaś pierdółka może wyjść, a przegląd będę robił pierwszy raz w Łodzi, dlatego pytam. Aga oczywiście, że tak.  :]  Bardzo to kilkakrotnie podkreślałem w pierwszym moim poście (co nie wszyscy tak czynią) zwracając się "Koleżanki i Koledzy". :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę, ale Łódź nieodmiennie kojarzy i się z czasami, gdy notorycznie pokonywałem trasę Wrocław  - Łódź. Jest tam otóż pewien bar, który wyrósł z prostego baru kontenerowego na coś większego. Namiary: http://barskorpion.com/dojazd.html to nie jest reklama, bar mieści się tuż przed Łaskiem. Nie jestem udziałowcem (niestety) :) Polecam flaki i moje najlepsze danie: schabowy w panierce, frytki, zestaw surówek i koniecznie na schabik smażone pieczarki :slina:  Parking teraz jest wielki, spokojnie można zajechać z każdą przyczepką. Jeśli mój wpis nie jest w temacie, to proszę go usunąć.

EDIT. Właśnie teraz zobaczyłem cennik. Ciekawe, że te ceny są niezmienne, ciekawe, czy smak też ten sam co przed laty :)

Wcale się nie wtrącasz (w złego słowa tego znaczeniu), wręcz przeciwnie, to co napisałeś dotyczy Ziemi Łódzkiej (no może raczej województwa łódzkiego) i może się komuś przydać na trasie.  :slina:  O takie i inne info właśnie chodzi. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację od naszego Kolegi Szantymen'a, że w czerwcu uprawnienia do przeglądu przyczepek ma też dostać stacja obsługi pojazdów po sąsiedzku sklepu ze sprzętem karawaningowym "Allcamp" na ul. Przybyszewskiego 196 / 204, ale jeszcze trzeba ciut poczekać. Jak nie zdążą do końca czerwca (przegląd mi się kończy) to skorzystam z Waszych namiarów. Napiszcie co sprawdzają na przeglądzie (jak wspomniałem, będzie to mój pierwszy przegląd) to ja też wcześniej zwrócę na to baczniejszą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Napiszcie co sprawdzają na przeglądzie (jak wspomniałem, będzie to mój pierwszy przegląd) to ja też wcześniej zwrócę na to baczniejszą uwagę.

Byłem ze swoją budką kilkakrotnie na przeglądzie, tak jak pisałem wyżej na Tokarzewskiego w bazie MPO, i szczerze mówiąc to sprawdzali tylko światła pozycyjne i stop oraz działanie hamulca najazdowego. Dwa lata temu diagnosta spojżał jeszcze na numer ramy i to wsio. Jeśli wszystko u Ciebie działa i nie masz łysych opon to pewnie problemów nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ze swoją budką kilkakrotnie na przeglądzie, tak jak pisałem wyżej na Tokarzewskiego w bazie MPO, i szczerze mówiąc to sprawdzali tylko światła pozycyjne i stop oraz działanie hamulca najazdowego. Dwa lata temu diagnosta spojżał jeszcze na numer ramy i to wsio. Jeśli wszystko u Ciebie działa i nie masz łysych opon to pewnie problemów nie bedzie

To co wspomniałeś jest OK. Tylko nie mam światła przeciwmgielnego, ale to już było przerabiane na forum, więc chyba też będzie OK. Tam w bazie MPO musisz się wcześniej umówić, czy jedziesz "z drogi" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jechałem w ciemno, jak było jakieś auto to czekałem chwilę. Ja też nie mam światła przeciwmgielnego i nigdy diagnosta nie zwracał na to uwagi... no chyba że cos sie zmieniło w tej kwestii ??  Jeśli ktos robił ostatnio przegląd, to może sie wypowie?

Edytowane przez rapid (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem. Mam złącze 7 pin, i zasilanie cepki poprowadzone po przeciwmgielnym z auta, czyli w przyczepce nie mam przeciwmgielnego. Diagnosta od razu to zauważył, z tym, że ja prosiłem o bardzo dokładny przegląd z ważeniem, przeglądem ramy, zawieszenia, osi, amortyzatorów itd. Będę zmieniał instalację na 13 pin dla własnej wygody.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem. Mam złącze 7 pin, i zasilanie cepki poprowadzone po przeciwmgielnym z auta, czyli w przyczepce nie mam przeciwmgielnego. Diagnosta od razu to zauważył, z tym, że ja prosiłem o bardzo dokładny przegląd z ważeniem, przeglądem ramy, zawieszenia, osi, amortyzatorów itd. Będę zmieniał instalację na 13 pin dla własnej wygody.

Piszesz, że diagnosta to zauważył ale czy cepka przeszła przegląd bez tego światła czy nie? Tak pytam bo to chyba jest istota sprawy - trzeba mieć,czy można mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.