Skocz do zawartości

hobby przednia sciana


Arturo43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną Brać. Powiedzcie mi prosze czy w budkach hobby classic z 93 roku przednia ściana od zewnątrz na wysokości okna , a raczej między oknem a boczną listwą powinna być twarda w docisku? :oslabiony: Oglądałem taką budę i wlaśnie zastanowiło mnie żę jak próbuje dociskać przednie poszycie jest tak jak by troszke luzu miedzy zewnętrznym poszyciem a konstrukcją pod spodem i da się nacisnąć blachę tak mniej wiecej o centymetr lub dwa. N pozostałych scianach jest twardo. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macałem. Patrzę na strony, gdzie pokazują zdjęcia tego modelu - nad oknem jest listwa, gdzie łączą się blachy. Jak na mój gust pomiędzy blachami wciekało i konstrukcja jest już do roboty. Skoro się ugina... Próbowałeś pomacać od środka w tym miejscu? Jak zachowują się rączki manewrowe - też mają luz? Ja bym się bal tej przyczepy. Ale opieram się wyłącznie na Twoim opisie. A wiesz, że takie ugięcie, to subiektywne wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ściana zamsze musi być twarda "w docisku". Pytanie jest takie: czy miękkie jest drewno pod spodem, czy blacha odstaje od ściany? W każdym przypadku trzeba zachować ostrożność, gdybyś zamieścił jakieś zdjęcie tego miejsca coś może by było łatwiej ocenić? Jestem szczęśliwym właścicielem takiej budki, więc chyba będę mógł pomóc. Chyba, że pytasz o narożnik przedni przyczepy, który jest  "miękki" na jakieś 30 cm, gdyż jest w nim tylko powietrze :)

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Żeby była jasność. To ja byłem oglądać budkę na prośbę Arturo i moją nieufność wzbudziła właśnie ta przypadłość. Nie znam się na Hobby ale w mojej budce, zrobiło sie podobnie po lekkim podlaniu sciany przez wodę. Zewnętrzna blacha na przedniej scianie, lekko się ugina i czuć, że nie jest zespolona z "deską" pod spodem. reszta przyczepy jest idealnie zespolona.

 

Trafko, idealnie to oznaczyłeś na swoim zdjęciu. Dokładnie o te rejony chodzi.  Pomiędzy rączkami jest OK. Jeżeli tak ma być, lub te typy tak mają - to po sprawie :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Żeby była jasność. To ja byłem oglądać budkę na prośbę Arturo i moją nieufność wzbudziła właśnie ta przypadłość. Nie znam się na Hobby ale w mojej budce, zrobiło sie podobnie po lekkim podlaniu sciany przez wodę. Zewnętrzna blacha na przedniej scianie, lekko się ugina i czuć, że nie jest zespolona z "deską" pod spodem. reszta przyczepy jest idealnie zespolona.

 

Trafko, idealnie to oznaczyłeś na swoim zdjęciu. Dokładnie o te rejony chodzi.  Pomiędzy rączkami jest OK. Jeżeli tak ma być, lub te typy tak mają - to po sprawie :)

dokladnie zo co jeszcze raz dzięki Kajetan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji przypominam o pomyśle Andrewa wykorzystania odsłoniętego narożnika celem wywiercenia dziurek w bakiście dla odprowadzenia skraplającej się wody. Uchroni to demolowania przez wodę parapetu (wybrzuszenia, nasiąknięcia).

Zdjęcia poglądowe umieszczone w poście nr 81 w temacie Robaka: Dłubanie paluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.