Skocz do zawartości

Łotwa od 30 czerwca 2014


stef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To już zaklepany termin więc piszę, bo może ktoś będzie miał ochotę dołączyć.

Otóż

Ruszamy 30 czerwca (poniedziałek) w kierunku Litwy potem Łotwa. Docelowo kemping Krimalienki nad samym morzem. Jedziemy z małymi dziećmi - 1 i 5 lat wiec raczej stacjonarnie ale oczywiście wycieczki dalsze i bliższe jak najbardziej w planie (min. Ryga, Sigulda, Ceisis).

Planujemy spędzić tam 2 tyg.

Co do uczestników to rusza z nami jeszcze kolega Paczek z Fanklubu niewiadówek oczywiście z rodziną.

Po drodze oczywiście przepiękny pałac w Rundale

Jeśli pogoda nie dopisze - zawsze można ruszyć w inne miejsce, np. nad otwarte morze do kierunku półwyspu Kolka.

Ogólnie trasa - około 600km z Białegostoku poprzez Rundale do m.Tuja (kemping). Ale oczywiście jeśli ktoś z Was jedzie z głębi polski to możemy zrobić międzylądowanie np. w okolicach pałacu Rundale, np. m. Buska kemp. Nameji  lub na parkingu przy samym pałacu.

Moja fotka z kempingu Krimalienki 2 lata temu.

IMAG0180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chorwacja odpadła ze względu na choroby dzieci i Agnieszki. Musimy odłożyć marzenia na przyszłość. W razie czego mamy 1 dzień do domu a nie 3. Niestety.

Zapomniałem dodać orientacyjnej mapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Stef, miejscówka bardzo fajna. Powiedź tylko, jak z wiatrami ? Bo rozumiem, że stoi się praktycznie z widokiem na Bałtyk. Jak wrócisz daj jakąś relację. Z tego co widzę, to cena za kemping za 14 dni rekompensuje dłuższy dojazd niż nad nasze wybrzeże, a doznania zdecydowanie lepsze, no i Bałtyk tak ze 2 stopnie cieplejszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z wiatrami... wieje jak... 

Dwa lata temu tak nam wiało, że obudziłem się z namiotem na nosie. Szybko przesunęliśmy namiot o kilka metrów od skarpy i zastawiłem samochodem... wtedy dało się spokojnie spać.

Przyczepę postawię nie na samej skarpie jak namiot - widać na fotce - tylko w drugiej linii, czyli jakieś 20 metrów od skarpy. Może nie będzie takiego widoku, ale za to spokojniej i blisko do gniazdka z prądem.

Relacja będzie na bank.

tomekk nie wiem skąd jesteś, ale z Białegostoku mam ciut dalej ale czasowo to dojadę o wiele szybciej... viabaltica omija większe miasta i praktycznie korki zdarzają się w okolicach Kowna i Rygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Co z wiatrami... wieje jak... 

Dwa lata temu tak nam wiało, że obudziłem się z namiotem na nosie. Szybko przesunęliśmy namiot o kilka metrów od skarpy i zastawiłem samochodem... wtedy dało się spokojnie spać.

Przyczepę postawię nie na samej skarpie jak namiot - widać na fotce - tylko w drugiej linii, czyli jakieś 20 metrów od skarpy. Może nie będzie takiego widoku, ale za to spokojniej i blisko do gniazdka z prądem.

Relacja będzie na bank.

tomekk nie wiem skąd jesteś, ale z Białegostoku mam ciut dalej ale czasowo to dojadę o wiele szybciej... viabaltica omija większe miasta i praktycznie korki zdarzają się w okolicach Kowna i Rygi.

 

Jestem z okolic Łęczycy, gdzie diabeł Boruta straszy i stąd porównanie tych odległości. Ano właśnie Viabaltica kieruje się w tamtym właśnie kierunku...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt od Ciebie A1 i jesteś w 3 mieście. Ja zanim się "przeprawię" przez Warmię i Mazury z zestawem, a potem postoję w korkach w okolicach 3 miasta... to inni już dawno będą leżeli w okolicach Kłajpedy czy Rygi na plaży :)

 

A relacje będzie na 100%. rawie wszystkie swoje wyjazdy opisuję - http://mojuaz.com Jest tam również relacja z objazdówki wzdłuż wybrzeża - Litwa, Łotwa - Estonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,Stef jak dobrze czytam to caly zestaw 10 euro, a prad w tej cenie jest?Jeszcze jedno zabierasz rowery.

 

Dokładnie, zestaw 10 euro w tym prąd, prysznice toalety. Wygód, raczej jest to łąka z słupkami z prądem , kranami i kontenerami w których są prysznice i toalety. Gwiazdek próżno szukać ale nie jest źle. Czyste i wygodne prysznice z ciepłą wodą. Toaletę wiozę z sobą wiec nie potrzebują. Na polu 230V z gniazdami jak u nas. Wifi też w cenie ale zasiąg raczej słaby i trzeba siedzieć przy knajpce żeby korzystać z neta... ale to na plus bo jest pretekst by wyskoczyć na zimne piwko :)

Zastanawiałem się nad rowerami, ale odpuszczam. Do sklepu około 2 km więc spacerek dobrze zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby kogoś z Was interesowało specyficzne hobby - strzelectwo dynamiczne - i w dniach 5 bądź 6 lipca był w okolicach Kowna, zapraszam na Mistrzostwa Litwy, z dużym udziałem Polaków oraz innych nacji. Specyficzna, bardzo fajna rekreacja z elementami sportu :smirk:

Tutaj http://www.ipsc.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=651:lithuania-open-2014&catid=87&Itemid=849 więcej informacji (część po angielsku :)) a strzelnica znajduje się tutaj https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=lt&t=h&om=0&msa=0&msid=109822330786420394581.00044332fce5fa7e84151&ll=54.961626,24.02225&spn=0.017099,0.037594&z=15&dg=feature , tuż nad brzegiem rzeki Neris ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Helo,Stef mam jeszcze pytanie na dwa tygodnie bedziesz przedsionek rozkladał,bo sie zastanawiam czy brac balast. i jeszcze jedno o ktorej planujesz wyjezdzac Ja to prawdopodobnie wyjade 29 w niedziele a jak nie to razem z Tobą jak można:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Przedsionek - tak planuję bo pogoda może być różna a Gabryśka potrzebuje przestrzeni do nauki chodzenia :)

Planuję tydzień nad morzem - bo pewnie dłużej to nie wytrzymamy i potem przemieścimy się o 70 km do Parku Narodowego Gauja - tam już typowe zwiedzanie parku i przepięknych skał, podziemnych jezior itd. Ale wszystko bez ciśnienia, na spokojnie.

 

My planowaliśmy wyruszyć w poniedziałek, bo znajomy z Opoczna  (którego serdecznie pozdrawiamy) ma dojechać do nas z niedzieli na poniedziałek i rano mieliśmy ruszyć do Bauski, ale dziś zadzwonił i nie wiadomo czy pojedzie. Tak więc jeśli mu się niestety nie uda, to możemy ruszyć w niedzielę, dla nas to żaden problem. Dziś z racji brzydkiej pogody poszliśmy na spacer do sklepu i zakupiliśmy wstępnie prowiant który może postać, dla nas spakować przyczepę to żaden problem. 

Fajnie by było podjechać większą ekipą tym bardziej, że dzieciaki miały by co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stef, mnie już przekonałeś, jadę  :]

tyle że do poniedziałku to ja już nie zdążę się wybrać (jak ta sójka :mlot:  ), moje pakowanie trwa przy najmniej dwa tygodnie, więc zapewne wyjedziemy z domu około 11 Lipca

po drodze chcemy jeszcze obejrzeć granicę morską Litwy (całe 90 km), więc na Krimalienki dotrzemy gdzieś ok 16-18 lipca, 

a potem albo Saarema/Tallinn, albo Wilno/Troki/Drusienniki

 

może się nam uda spotkać  :piwo:

 

BTW: podrzuci ktoś jakąś bezpieczną miejscówkę na szybki nocleg przelotowy w trasie; gdzieś w okolicach Augustów/Suwałki/granica

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na się uda spotkać... 

My pewnie nad morzem nie wytrzymamy 2 tygodnie i przeniesiemy się Parku narodowego Gauja, ale nie wiadomo.

Przykładowe miejsca w Parku Gauja:

1339928518914.jpg1339688847709.jpg

 

Wyjazd traktuję jako zupełnie lajtowy, bez pośpiechu, bez planów. Jak się spodoba i będzie pogoda to pewnie siedzimy nad morzem i robimy wycieczki a może nie... :) to jest piękne w naszych karawaningowych wakacjach :)

 

Co do Estonii to pamiętaj, że możesz za free przenocować na jakimś parkingu jedna noc pod warunkiem pozostawienia po sobie porządku - dlatego ten kraj jest taki piękny !!

Ale jeśli nie byleś w Wilnie, Tokach, Druskiennikach i parku Grutoparkas to zawijaj w trasie powrotnej bo warto !!

 

Jak będziesz chciał nocleg w okolicy Palangi to znajomy polecał kemping: http://www.osupis.lt/ podobno fajny i czysty. Co prawda był tam 2 lata temu ale mam nadzieję, ze dużo się nie pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.