Skocz do zawartości

przyczepa i na zimę....


reggie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli domek holenderski to proponuję dokładnie wybierać. Większość domków holenderskich ma cienkie ścianki i pojedyńcze szyby okienne. Przy pojedyńczych szybach zimą bedzie pojawiał sie lód wewnątrz i topniejąc wnikał w ściany. Latem jak słońce przygrzeje to wewnątrz robi się sauna.

Lepiej dołożyć trochę więcej sianka i kupić dobrze izolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie pomysł był bardzo fajny, ale cóż - sorry taki mamy klimat. Tak czy siak nie rezygnujcie teraz z pomysłu zakupu przyczepki bo raz ze się wam przyda jak sam pisałeś na pewno do jesieni a potem co sezon. A jak nie kupicie to kasa się rozejdzie bo wsadzicie to w dom i potem znów trzeba będzie wolnych środków szukać... ewentualnie pomyśl od razu nad wiatą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie Maras  & Jankes, na pewno lepsze rozwiązanie - ale jak wspomniałem chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym i potem wykorzystywać mobilność przyczepy.  A domek i przyczepa razem to już nie fajnie dla kieszeni i w ogóle... Gdybym chciał tylko przekoczować zimę to jak najbardziej. Myślałem, że po prostu są jakieś modele, które pozwalają uniknąć zimowych przykrości - to jeszcze te pół roku (może mniej) jakoś zacisnęło by się zęby i przeczekało - ale skoro szlag ma mnie trafiać, mam kombinować z podłączeniami nie znając się na tym, ma to zamarzać i wiecznie walczyć z zimnem itp... to nie ma co. 

 

Masz rację KETRAB, trza to kupić. Tak nawet uzgodniliśmy z kobitą. Siedzę i siedzę nad tymi przyczepami - fajne niektóre ale jakoś nie ufam zdjęciom i opisom. Jak już coś wykukam na serio to poproszę was o jakąś pomoc/opinie. Aha - no i faktycznie nie mam innego wyjścia jak zrobić E. Także jak wam coś fajnego wpadnie w oko to ślijcie linki. 

Edytowane przez reggie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggie - zima w budce to prawdziwy hard-core ;(   sam myślałem ( tylko myślałem ) o wypadzie w góry na ferie i niestety...kwatery.

Twoje plany pewnie i do ogarnięcia o ile temperatura na zewnątrz max ok. zera. poniżej już zaczyna się zabawa. moim zdaniem byłoby to baaaaardzo uciążliwe i miałbyś dość po tygodniu mrozów. druga sprawa życie w dwie osoby na 10m2 powierzchni ? tydzień dwa trzy, ale dłużej... :klnie:    :tuk: 

nooo nie wiem, już chyba lepiej kątem u rodziny czy znajomych pomieszkać?

a zakup budki jak najbardziej bierz pod uwagę, bo taki domek na kołach to naprawdę coś wspaniałego :palacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale gdybyś jednak jeszcze miał pewne wątpliwości to o ile jeszcze nie czytałeś a znajdziesz chwilkę :) to polecam:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/5070-ufo-kosmiczne-patenty/

 

samo życie i WIELE można wyciągnąć wniosków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobic - kwestia determinacji...

Znajomi sprzedali mieszkanie, kupili działkę i zaczeli budowę. Jako, że wiele rzeczy robili sami, zamieszkali w przyczepie na budowie.

Przyczepa to jakaś duża angielka. Praktycznie w przyczepie tylko spali i gotowali - a cały dzień spędzali na budowie. Oczywiście intensywnie była używana też łazienka. Z ogrzewaniem nie było problemów - grzali konwektorami elektrycznymi. Nie było też problemów z wilgocią - kwestia wentylacji. Mieszkali tak ponad rok. Niestety, po tym czasie przyczepa raczej nie nadawała się już na kempingi - po prostu intensywna eksploatacja ją zużyła. Dlatego też w takim przypadku nie szukałbym drogiej przyczepy, tylko taką, którą później można sprzedać na inną budowę lub wręcz na części. Albo poszukać kontenera mieszkalnego.

Innym minusem jest to, że znajomi na propozycję wyjazdu wakacyjnego z przyczepami reagują jakoś nerwowo... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko - ten gościu od UFO to prawdziwy kosmita :). Przyczepka wygląda jak pojazd do pomiaru siły huraganów - i myślę, że śmiało by się w tym sprawdziła :miga: .

 

Stu... no i zamąciłeś mi w głowie... a już prostowałem światopogląd :).

 

Nic to - będzie jak będzie a przyczepe i tak kupimy. Idę jakieś pooglądać i pomarzyć... :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wygląda sprawa wody ? przecież zamarzną zimą przewody wodne


a moze coś takiego na zimę http://allegro.pl/kontener-mieszkalny-biurowy-budowlany-finlandia-i4255492733.html nie mówię że ten konkretny z tej aukcji ale jest tego trochę na necie za nie wygórowaną cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to jest ?

 

http://otomoto.pl/fendt-zarejestrowana-z-klimatyzacja-a-650-T4320282.html

 

Jak na 11-lat i cenę.... wygląda nieźle. Tylko jakieś żółte "fugi" w łazience. Co o tym sądzicie?

O tak!!!!!!!!!!

To doskonała przyczepa:

Dla kogoś , kto ma zamiar zacząć przygodę karawaningową . :hmm:

Dla dwóch osób. Nic nie pisałeś o dzieciach, dlatego pisze o dwóch osobach.

No i wagowo też będzie Ci odpowiadała.

A tak już na poważnie.

Jak chcesz coś kupić i liczysz na jakieś porady, to napisz w ile osób chcesz wypoczywać.

Czy zamierzasz jeździć na pola kempingowe z infrastrukturą. Prąd, sanitariaty, prysznice.

Czy może preferujesz wypady na tzw " na dziko "

Określ max. DMC przyczepy.

To tak na początek, potem samo się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.