Skocz do zawartości

Góry Sowie


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to proponuję "dozować" zwiedzanie gór wówczas wrażenia będą rosły nie malały.

W pierwszej kolejności wybierzcie się na Błędne Skały. I tu uwaga: można samochód pozostawić na dolnym parkingu i na górę spacerkiem, albo zapłacić parę groszy i wjechać autem. Wjazd odbywa się wahadłowo o odpowiednich godzinach. Osobiście radzę zapłacić i wjechać na górę.

Po zwiedzeniu Błędnych Skał kierunek Karłów i wycieczka na Szczeliniec.

Obie atrakcje można zaliczyć jednego dnia, ale nie koniecznie przecież to urlop...

Jak już jesteście w okolicy to proponuję "wisienkę na torcie", czyli Skalne Miesto w Czechach. To jedyne 40 km od Radkowa.

I tu też są dwa skupiska (rejony) do zwiedzania. Najpierw proponuję przejść Adrszpaskie Skalne Miasto a następnie Teplickie Skalne Miasto. Oba można przejść jednego dnia.

 

 Jeżeli zaczniecie zwiedzanie gór w odwrotnej kolejności to Błędne Skały mogą Was rozczarować... 

 

Warto przejechać się Drogą Stu Zakrętów (DW 387) i to dwa razy. Raz  ostrożnie z rodziną i podziwiać widoki i drugi samemu podnosząc adrenalinę... :drive:  Z przyczepą nie polecam...

 

Kompleks Riese  to obowiązek dla każdego chłopca. Kobiety nie koniecznie to interesuje - mogą zostać na plaży... :]  I tu też uwaga: są co najmniej trzy kompleksy do zwiedzenia Walim, Osówka i Włodarz.

 

Jaskinia Niedźwiedzia jest super ale wymaga wcześniejszej rezerwacji biletów !!! Nie mieliśmy rezerwacji i czekaliśmy na pulę biletów osób które nie odebrały zamówionych ponad dwie godziny ! Warto pomyślec o tym wczesniej.

 

Zamek Książ może rozczarować. Poza jedną salą obskurne wnętrza. Lepiej to wygląda tu: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/wirtualny-spacer-po-zamku.html  niż w realu. No chyba, że wycieczkę potraktować jako uzupełnienie zwiedzania Riese i wybrać sie do zamkowych podziemi.

 

Wambierzyce to nie tylko sanktuarium ale też ruchoma szopka (szopki). Takie se.

 

 

Myślę, że to co podałem to sama esencja regionu, reszta to dodatki . Zależy co kto lubi.

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sporą garść informacji co do samego zamku byłem tam 20 lat temu ale był jakiś kongres i za dużo nie zobaczyłem ,skalne miasto raczej odpadnie bo, chłopaki nie mają ani dowodów ani paszportów

dowody,paszporty?po jaką cholerę?jesteśmy w Unii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadąc z Książa w stronę Rzeczki możecie jeszcze podjechać do Zagórza i zobaczyć Zamek Grodno, jak dobrze pamietam to kiedyś można było kupić bilety łączone do sztolni i Grodna i wtedy wychodziło troszkę taniej

dowody,paszporty?po jaką cholerę?jesteśmy w Unii!

dowody,paszporty?po jaką cholerę?jesteśmy w Unii!

,skalne miasto raczej odpadnie bo, chłopaki nie mają ani dowodów ani paszportów

Zgodnie z prawem dzieci za granicom piwinny mieć dokumenty tożsamości. Jedź przrpisowo i zachowuj się jak Europejczyk to nikt Ciebie nie skontroluje. Ale to tylko sugestia - wybór należy do Ciebie. Skalne miasto jest warte tej odrobiny ryzyka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem dzieci za granicom piwinny mieć dokumenty tożsamości. Jedź przrpisowo i zachowuj się jak Europejczyk to nikt Ciebie nie skontroluje. Ale to tylko sugestia - wybór należy do Ciebie. Skalne miasto jest warte tej odrobiny ryzyka...

sz.publiko,mieszkam parę kilometrów od czeskiej granicy,tam się chodzi na piwo,czasami po tańszą wódkę,nikt nikogo nie kontroluje,zapomnijcie o komunie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warto przejechać się Drogą Stu Zakrętów (DW 387) i to dwa razy. Raz  ostrożnie z rodziną i podziwiać widoki i drugi samemu podnosząc adrenalinę... :drive:  Z przyczepą nie polecam...

 

z przyczepą to jest dopiero adrenalina :yay:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADRIAn - Zagórze jest w Polsce, tak jak pisałam pomiędzy Wałbrzychem a Rzeczką, więc nie ma potrzeby przekraczania granicy:)

 

Pisałem ze "smartphone" i cytat z Waszego posta sam się jakoś wkleił. :huh:

Moja odpowiedź nie odnosiła się do Waszej propozycji. :rolleyes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2012r. stacjonowaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym nad brzegiem Zalewu w Radkowie.

http://www.nocownik.pl/10280-gospodarstwo-agroturystyczne-nad-zalewem-radkow-ul.html

 

attachicon.gifDSC02713.JPG

 

Myślę, że jak na lipcowy wyjazd położenie miejscówki przy plaży to dodatkowy atut.

Widok na swoją przyczepę ze Szczelińca - bezcenne !

 

attachicon.gifDSC02580.JPG

 

 

 

dzisiaj dzwoniłem podobno nie ma problemu z miejscem do rozbicia

cennik :

auto+przyczepa 15 zł

osoba dorosła 12zł

dzieci do lat 7  8zł

prąd 5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj czy bedziesz mógł stacjonowac na terenie posesji czy na polu biwakowym. Na posesji wygodniej i chyba bezpieczniej.

 

Edit: tak przeliczam standardowe 2+2 i trochę drogo...

Edytowane przez ADRIAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.