Skocz do zawartości

Góry Sowie


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy możecie polecić jakiś kemping w Górach Sowich w rozsądnej cenie i żeby nie było na nim tłumów , co do sanitariatów nie mam jakiś specjalnych wymagań ,byle by wszystko nie było dodatkowo płatne , miałem jechać na Mazury , ale chyba w tym roku nic z tego nie wyjdzie :oslabiony:  , ogólnie chciał bym trochę pozwiedzać , ale znając zonę to będzie chciała gdzieś się poopalać i popluskać , więc było by fajnie jak był by gdzieś jakiś zbiornik wodny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie czy możecie polecić jakiś kemping w Górach Sowich w rozsądnej cenie i żeby nie było na nim tłumów , co do sanitariatów nie mam jakiś specjalnych wymagań ,byle by wszystko nie było dodatkowo płatne , miałem jechać na Mazury , ale chyba w tym roku nic z tego nie wyjdzie :oslabiony:  , ogólnie chciał bym trochę pozwiedzać , ale znając zonę to będzie chciała gdzieś się poopalać i popluskać , więc było by fajnie jak był by gdzieś jakiś zbiornik wodny .

 

Nie zapomnij zwiedzić kompleks Riese i zdać relację. Jestem żywo zainteresowany i ciągle nie mogę sie wybrać  :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki termin wyjazdu przewidujesz? ,nasza wersja awaryjna też jest skierowana na południowy - zachód Polski -przełom lipca i sierpnia.

Miejsc na noclegi tam jest dużo i można jechać w ciemno,w gospodarstwach agroturystycznych,ośrodkach wczasowych,itp.-można znaleźć miejsce noclegowe-wystarczy porozmawiać z gospodarzem obiektu.

Warto zabrać mapę turystyczną Sudetów i tam są zaznaczone pola kempingowe i namiotowe (tak ostatnio spaliśmy w Radkowie (okolice Strzelińca)nad zalewem -niestety ceny dość wysokie ,ale można tam poleżakować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie polecić jakiś kemping w Górach Sowich w rozsądnej cenie i żeby nie było na nim tłumów , co do sanitariatów nie mam jakiś specjalnych wymagań ,byle by wszystko nie było dodatkowo płatne , miałem jechać na Mazury , ale chyba w tym roku nic z tego nie wyjdzie :oslabiony:  , ogólnie chciał bym trochę pozwiedzać , ale znając zonę to będzie chciała gdzieś się poopalać i popluskać , więc było by fajnie jak był by gdzieś jakiś zbiornik wodny .

Camping w Wolibórzu całkiem przyjemny, tylko trzeba czasami powalczyć z obsługą o miejsce na którym chcesz stanąć. Więc lepiej tą sprawę załatwiać z szefem. Tak na marginesie na tym campingu wszystko nawet ksiązki w bibliotece po niemiecku jedynie regulamin tylko po polsku. Ale warto pojechać.

http://www.dwor.info.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki termin wyjazdu przewidujesz? ,

Wszystko zależy kiedy u żony w pracy będzie przerwa na remonty (najprawdopodobniej początek sierpnia)

"ed" dzięki za info :) , ogólnie na którą stronę bym nie zerkną to jest ten wspomniany przez ciebie kemping

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Gór Sowich zahacz o Świdnicę piękne miasto i jeszcze ładniejszy camping w cenie baseny i rowery do dyspozycji, Camping jest na ul. Śląskiej a jak dobrze trawisz to najesz się śliwek i różnych innych owoców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stasiu1971" jeżeli pomoże Ci to w zaplanowaniu wypoczynku w rejonie Gór Sowich oraz innych ciekawych miejsc Dolnego Ślaska i Republiki Czeskiej,  to polecam relację http://forum.karawaning.pl/topic/11874-dolny-%C5%9Bl%C4%85sk-znany-i-mniej-znany-relacja-z-podr%C3%B3%C5%BCy/  Szkoda tylko, że miejsce postojowe w Bardzie jest nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę się wyjaśniło wyjazd w okolicy 20 - 24 lipca , raczej tylko na 1 tydzień chyba skożystam z cempingu na którym był Spablo1 w Pasterce ,no chyba że ktoś jest chętny na dołączenie się to można przedyskutować jakąś inną propozycję

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2012r. stacjonowaliśmy w gospodarstwie agroturystycznym nad brzegiem Zalewu w Radkowie.

http://www.nocownik.pl/10280-gospodarstwo-agroturystyczne-nad-zalewem-radkow-ul.html

 

post-6371-0-37832200-1403712543_thumb.jpg

 

Myślę, że jak na lipcowy wyjazd położenie miejscówki przy plaży to dodatkowy atut.

Widok na swoją przyczepę ze Szczelińca - bezcenne !

 

post-6371-0-37643600-1403712449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać coś więcej , bo na ich stronce bardzo ubogie info , jak z sanitariatami (ilość sztuk i czy płatne) i jakie były opłaty , z góry dzieki za info , a bym zapomniał , czy to jedyne pole namiotowe/cempingowe w pobliżu , czy było ich wiecej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc panowie lista chętnych na wyjazd, dodam że to będzie dopiero mój pierwszy wakacyjny wyjazd cepką co w sumie byłem na weekendzie w Brennej ale to co innego.

 

1. data 20 lipiec  powrót po około tygodniu

 

2.data 24 lipiec  powrót po około tygodniu

 

planowanie zwiedzanie:

 

KOMPLEKS "RIESE - OLBRZYM" Osówka & Włodarz

 

GÓRY SOWIE

 

GÓRY STOŁOWE

 

ZAMEK KSIĄŻ

 

KOPALNIA ZŁOTA

 

KĄPIELISKO RADKOWSKI 

 

JASKINIA NIEDŹWIEDZiA

 

TWIERDZA KŁODZKO

 

KAMIEŃ ZĄBKOWICKI  ,KLASZTOR

 

WAMBIERZYCE

 

KUDOWA ZDRÓJ

 

DUSZNIKI ZDRÓJ

 

Oczywiście można coś jeszcze dodać , coś ująć, coś  zamienić , itp , to jest na razie wstępna propozycja, proszę się dopisać do listy , jak był by ktoś chętny.Zapraszam

 

1.Stasiu , Ewa + (16 i 11)

2.

3.

4.

5.

 

jeżeli komuś przyjdzie jakiś ciekawy obiekt do głowy to proszę dopisać poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7298976.jpg

 

Jest to bardziej pole namiotowe niż kemping, które przylega do posesji, na której znajduje się budynek mieszkalny z pokojami do wynajęcia, oraz kilka drewnianych domków kempingowych i pawilonik (zdj.) sanitarny. Z posesji jest bezpośrednie wyjście (furtka) na plaże, wiata i grill. Byliśmy ( IX -po sezonie) jedynymi karawaningowcami, więc rozlokowaliśmy się bezpośrednio na posesji, nie na polu biwakowym. Sanitariaty schludne, czyste, z ciepłą wodą. 

Nie wiem jakie jest obłożenie w pełnym sezonie i jak w tedy jest z dostępem do sanitariatów, prądu itd. Cen nie pamiętam a poza tym minęło prawie dwa lata, więc wszystko mogło się zmienić.

Na podlinkowanej stronie jest nr. telefonu - dzwoń popytaj.

 

Dla nas była to tylko baza wypadowa do zwiedzania okolicznych atrakcji. W lipcu na pewno byśmy się pluskali w zalewie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.