Skocz do zawartości

Majówka 2014 r. [ I ]


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy już prawie spakowani,
jedziemy w stronę słońca ...                                             i błękitnego nieba ...


Nasza trasa  na 2 dni z noclegiem w punkcie B, zapraszamy >  A - B - C  
Przez ostatnie 2 lata jeżdziliśmy od Siewierza do A1 > Rybnik > Skoczów > Cieszyn,

z powodu remontu dróg od ~Siewierza do Bielsko Białej.
Pogoda na pierwszy dzień jazdy  jutro kiepska ...

PL                                                                                               SK


Na 2-gi dzień  podobna
A

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

PS

Tubylców prosimy o pomoc ...

... czy są tam jeszcze jakieś prace drogowe=korki od Siewierza > Bielsko Biała do Cieszyna ?

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na jedynce trochę ciasno w Tychach ,z Bielska do Cieszyna jest czysto nie wiem skąd informacje o remontach

 

@piotrekbb

 Dziękujemy za info ...

 

GDDKiA "wykopki" na 1

< na jutro

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Jutro ruszamy ~godz.07:00 ... ~19:00 - 20:00 będziemy w punkcie B na naszym ulubionym parkingu (nocleg).

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tubylców prosimy o pomoc ...

... czy są tam jeszcze jakieś prace drogowe=korki od Siewierza > Bielsko Biała do Cieszyna ?

 

Przed Tychami - remont na "gierkówce", ruch jednym pasem - masakra w dzień. Wieczorem i w nocy płynnie. Piotrek wspominał o wahadle między Cieszynem a Żyliną - nie przypominam sobie ale on jest bardziej na bieżąco, bo często jeździ :) Niemnie to droga bardzo mocno zatłoczona i choćby z tego powodu, rozważ proszę spokojniejszą drogę Bielsko - Zwardoń - Cadca. Ominiesz spory kawałek tej drogi, a od Żyliny już autostrada aż do Włoch. A i do Zwardonia jest już kilka kawałków ekspresówki po polskiej stronie. Winiety kupuj na pierwszych stacjach w SK (w Cadcy po lewej stronie-problem z parkowaniem ale da się :) ) Potem, przed samą autostradą w Żylinie, już znacznie bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahadło ze światłami jest gdzieś w połowie drogi CZ -SK na E75 ,mosty robią to szybko nie skończą.Jak trafisz na szczyt to minimum pół godziny nie twoje.

Zapomniałem,że za Zwardoniem (SK) też wahadło ale pójdzie lepiej bo mało kto jeździ a być może już skończyli.Resumując ja bym jechał na Zwardoń jak zwykle ,teraz jechałem na Cieszyn bo musiałem.

Korkuje się również przed bramkami już w Italii bo remont i jedna cześć drogi wyłączona (mijanka z ograniczeniem do 60km/h)

Najtańsze paliwo (ON 1,23€) oczywiście na mijance Wiednia (Gewerbestraße 1 , 7111 Parndorf) później Klagenfurt ale pewnie Ired to wszystko wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Złapałem" swoją anteną mizerne "rwie się" free WiFi na parkingu, nie wiem czy uda się wysłać cokolwiek ... ?
Wczoraj cały dzień jazda w upierdliwym deszczu, wciąż pada na naszej trasie ... kierunek południe.

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechaliśmy wczoraj ~godz.15:30 wszystko OK !

Przez dwie ostatnie noce wycieraczki auta latały mi przed oczyma. Jaka ulga że mamy to za sobą.

Wszyscy jeszcze śpią ... Polska już po wschodzie Słońca, Włochy jak niżej ...

Dziś w nocy trochę kropiło z przerwami ...

Prognoza ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Wszystkim dziękujemy za kibicowanie na trasie ...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired,

w Caorle jest jakies miejsce z darmowym lub tanim wifi? czy moze uzywasz wloskiej karty sim?

 

Bede w San Francesco od 24 sierpnia, a niestety ich ceny internetu są raczej zaporowe (rok temu okolo 1.5-3E/h zalezy od ilosci kupionych).

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired,

w Caorle jest jakies miejsce z darmowym lub tanim wifi? czy moze uzywasz wloskiej karty sim?

 

@mcmaly

Nie ma w Caorle i okolicy takich miejsc, ... nawet w Macdonald's  San Donna trzeba płacić za dostęp do WiFi...

 

Na kempingu Marelago  <  brak dostępu do WiFi, pojechaliśmy do Caorle

 

W punkcie Vodafone (Caorle) kupiliśmy lokalną kartę SIM  za ~ 20 euro

Klikaj na naniesione znaczniki informacji w panelu lub na mapie.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.