Skocz do zawartości

Czy da rade pociągnąc przyczepe ...


camil3q

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym osobiście nie ciągnoł fiatem uno niewiadówki .Nie wyobrażam sobie tego zestawu przy bocznym wietrze :serducha: dla mnie to bardzo ale to bardzo ryzykowny zestaw.

 

No nie przesadzajmy aż tak. To jest autko tej samej klasy co felcia czy polo. Tylko deczko lżejszy jest fiacik (długość ta sama). Sam ciągałem niewiadówkę peugeotem 205 tylko, że miałem diesla) i jechało się wmiarę. Ale tylko w przepisowych prędkościach. Powyżej 70 zestaw trochę niestabilnie się prowadził.

 

Bagaż nie woź w przyczepie tylko w samochodzie - to wpłynie napewno lepiej na prowadzenie. I zwiększ ciśnienie w oponach o jakieś 0,3 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Szary nie widze tego pod góre :biwak:

 

Oj wyjedzie ! Ja ciągałem po naszych beskidzkich drogach 126e maluszkiem i nie górki problem stanowiły (zawsze można wrzucić 2jkę - szkoda tylko tych z tyłu :hehe: ) tylko proste odcinki, na których czwórki włożyć sie nie dało - opór powietrza :serducha: przeważał :swieca:

 

A z uniaczem spokojnie pojedzie byle miec sporo czasu i bez nerw :lol:

post-34345-imported-3993913a-c99b-4890-868e-caa558b5ca9d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń, gdy maluchem ciągnąłem wszystko co mozliwe wynika, że wystarczy zmniejszyć przełożenie całkowite w zespole napędowym aby w miarę swobodnie holować max. dopuszczalne wagowo przyczepy. W maluchu miałem zmniejszone przełożenie 3 i 4 biegu. W Nysie zamieniłem koła z 16 na 14 cali. Dało to lepszy efekt, bo wszystkie biegi były krótsze. W Fordzie zastosowałem niskoprofilowe opony. I tak radzę zastosować do Fiata Uno - najszybciej i najtaniej mozna to wykonać. Oszczędność sprzęgła gwarantowana a i mobilność zespołu będzie lepsza. Pozdrawiam AdamH. :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie że pociągnie to na 100% sie zgadzam.Mam obawy co do komfortu głownie psychicznego.Ale jak najbardziej nie chce zrazić kolegi,tylko chce aby był świadomy pewnych rzeczy.Z radami kolegi AdamH i ze zdrowym rozsądkiem wszystko jest możliwe :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociągnie, pociągnie.... wszak kolega będzie jedził na letni wypoczynek a nie na jakis tam rajd barbórki czy co gorsza paryż - dakar ... :serducha:

obecnie to już DAKAR.staruje z Lizbony nie z Paryża.

co do holowania-przy odrobinie rozsądku i cierpliwości da radę.powoli ale do przodu.jedyny warunek to dobry stan techniczny auta(silnik,chłodzenie,sprzęgło,hamulce).kolega ciąga taką sejem 900 i daje radę to i uno sobie poradzi.nie porwałbym się na jazdę do Chorwacji ale delikatnie po kraju bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.kolega ciąga taką sejem 900 i daje radę ..

 

jaką...???? :swieca:

 

Panowie ja Daewoo Tico 800 ccm poj. moc podobno 40KM ( od mojej zony)holowałem audi A6 avant o wadze twardo przekraczajacej 1,5 tony a tico 550kg przez 50 km z Wisły do Żor i tez dało rade ...ale to był szczyt głupoty :serducha: i ani kilometra dalej bym jej już nie holował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiatem Uno jeździłem kilka lat :]. Silniczek 1.0 na gaźniku i całe 45 KM pod maską. Zdarzyło ciągnąć mi się raz przyczepkę o wadze 600 kg :klotnia: - była to jednak zwykła towarówka. Starsze Niewiadówki mają masę w okolicach 400 kg dochodzi niestety do tego opór powietrza który to wraz z prędkością zwiększa się w kwadracie :klotnia:.

Uniaczek da se rade z Niewiadówką, jednak jazda takim zestawem nie będzie niczym przyjemnym :klotnia:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Co do Uno 1.0 -> komfortowo nie będzie ale dasz radę. Używaj mózgu i będzie OK. Nie jedź w Alpy. Niższy bieg i wolniej przy silnym wietrze.

 

Może dla zwiększenia komfortu pomyśl o przyczepie namiotowej. Są dużo lżejsze i opór powietrza znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazaniem twojego problemu bedzie.. jazda za innym kolega, ktory ma cycepke. On staje na pierwszej lini oporu a ty za nim... w ten sposob to moze uda ci sie osiagnac 80 km/h.

 

Powodzenia

 

P.S.

Ale tak naprawde to zaopatrz sie w pojazd z mocniejszym motorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.