Skocz do zawartości

Miejscówki za Friko - mobilna mapa na Androida


koder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo niestety na tej mapce zamiast nazw są liczby całkowite. Co gorsza jej właściciele są kompletnie zabetonowani i zamknięci na wszelkie propozycje ulepszeń.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich kempingów? Przecież to na dziko:)

 

czyli w krzakach? :hmm:

 

 

Wiem, że na dziko, chodzi mi o to, że na chmurkach są tlyko numery, a nie podświetla się np miejscowość, dopiero jak wejdę w mapy google to od razu mnie "nawiguje". Tzn że z telefonem wszyskto ok, z apką też, tylko żeby sprawdzić każdą pinezkę muszę otworzyć google?

 

Czy te miejsca są sprawdzone? Można stawiać i nikt mandatu nie wlepi?

(jestem szczęśliwie obdarowaną przez mylycję mandatem za wjazd do lasu - sprzed 2 lat-  tzn ostrożna jestem teraz)

Edytowane przez NabAwe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz. Miejsca są cały czas dodawane. Jedynie zmienił się serwer.

Ale nikt nie usuwa miejscowek ktore juz nie sa "na dziko" jak np parking pod Ksiazem, rejon Ladka, rejon Karpacza, okolice Kolobrzegu...

 

Pojezdzilbys troche po tych miejscach a nie pisal sprzed komputera to bys byl madrzejszy o wiedze praktyczna...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie coś powinno być uwolnione, żeby społeczność miała możliwość swobodnego dodawania i archiwizacji miejsc, dodawanie zdjęć i komentarzy, meldowania się w danej miejscówie.

Admin nie będize w stanie tego ogarnąć. Tymczasem wygląda to tak, że społeczność zgłasza miescówki i od razu traci wszelką możliwość edycji przesłanych danych. Przechodzą one "na własność" admina portalu, a ten nie chce się nimi dzielić. Posiadam wystarczające umiejętności, żeby takie coś ogranąć od tsrony IT, ale jak próbowałem ich do tego zachęcić, to mi posta skasowali - tak się tam dyskutuje - to są ich dane i wara.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane wspolrzedne czesto sa bledne. Wspolrzedne pod Licheniem na mapie prowadza w okolice Płocka.

 

Bledem jest to ze uzytkownicy dodawali miejsca z map google sugerujac sie zdjeciami sprzed lat bez ich wczesniejszej weryfikacji.

 

Jak okolice Bolkowa - miejsce wypoczynku bez mozliwosci biwakowania i lesnicy wyganiaja zmotoryzowanych, okolice Darlowa - obecnie prywatna, ogrodzona posesja.

 

Szkoda ze nie ma mozliwosci edytowani i zglaszania takich miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tymczasem wygląda to tak, że społeczność zgłasza miescówki i od razu traci wszelką możliwość edycji przesłanych danych. Przechodzą one "na własność" admina portalu, a ten nie chce się nimi dzielić.

 

OOO jakieś nowe informacje. Tylko czy do końca prawdziwe.

Miejscówki były zgłaszane przez forumowiczów i można było z nich korzystać do woli do puki ktoś nie umieścił ich na innym forum bez słowa że autorami są ludziska z karawaning.pl i wtedy zaczęła się cała heca i ludziska stracili chęć tworzenia bazy żeby ktoś inny spijał śmietankę.

Mimo wszystko chwała koledze koder-owi za ogarnięcie tematu i stworzenie fajnej apki z tego co miał dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie usuwa miejscowek ktore juz nie sa "na dziko" jak np parking pod Ksiazem, rejon Ladka, rejon Karpacza, okolice Kolobrzegu...

 

Pojezdzilbys troche po tych miejscach a nie pisal sprzed komputera to bys byl madrzejszy o wiedze praktyczna...

Po pierwsze, to Ty siedzisz cały czas przed kompem i klepiesz posty we wszystkich tematach, a o moją wiedzę praktyczną, to się nie martw. Jakoś sobie daję radę przez tyle lat :]

Po drugie, wysłałeś maila do osoby która zarządza miejscami że takowe nie istnieją? Ja tam nigdy nie miałem z tym problemu i zmiany były nanoszone bez jakiś dziwnych problemów.

Po trzecie, jak jesteś taki obcykany w parkowaniu na dziko, to sam stwórz taką mapę (wnieś coś od siebie, a nie tylko krytykę) i daj do niej nieograniczony dostęp. Tak aby każdy mógł ją redagować. Zobaczymy co z tego wyjdzie :ok:

Pozdrawiam i nie zamierzam dalej wchodzić z Tobą w polemikę B)

PS: Nie mam żadnych korzyści z mapy, a jedynie podoba mi się ten projekt i zdaję sobie sprawę ile musiał poświęcić Adam własnego czasu na redagowanie mapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie, wysłałeś maila do osoby która zarządza miejscami że takowe nie istnieją? Ja tam nigdy nie miałem z tym problemu i zmiany były nanoszone bez jakiś dziwnych problemów. - PW przez forum karawaningowca - brak odzewu...

 

Po trzecie, jak jesteś taki obcykany w parkowaniu na dziko, to sam stwórz taką mapę (wnieś coś od siebie, a nie tylko krytykę) i daj do niej nieograniczony dostęp. Tak aby każdy mógł ją redagować. Zobaczymy co z tego wyjdzie :ok:

- aktualizuje swoje i inne miejsca na Maker'ze Google - tam przynajmniej nie przepadną ... mam dodane blisko 100 lokalizacji i 700 zdjęć ;-) i to z rejonu PL i CZ 

 

 

Apka jest bardzo fajna ....

 

- tylko w niej sporo miejsc gdzie ktoś miejscówką na dziko nazywa koniec drogi na końcu wsi, 200 od drogi "3cyfrowej" czy prywatną posesje z kolegi z forum,  raczej tego miejscowka na dziko nie mozna nazwac... a raczej koczowaniem na dziko - kazda taka zgloszona miejscowka powinna byc potweirdzona przez 2-3 ekipy i poparta zdjeciami.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam dalej wchodzić z Tobą w polemikę 

 

 

To polemizuj ze mną. Mam doświadczenie w prowadzeniu otwartego serwisu, który gromadzi, przetwarza i udostępnia bez ograniczeń podobne w strukturze dane, tylko inna jest zawartość merytoryczna. (każdy punkt ma współrzędne, opis, zdjęcia, i komentarze innych użytkowników, tylko w miejscówkach są to miejsca do biwakowania, a w tamtym serwisie skrzynki geocache - pojemniki z zawartością ukryte pod podanymi współrzędnymi, które uczestnicy serwisu mogą fizycznie odnajdywać. 

 

> daj do niej nieograniczony dostęp. Tak aby każdy mógł ją redagować. Zobaczymy co z tego wyjdzie :ok:

 

Same dobre rzeczy: Przecież jest mnóstwo tego typu projektów, gdzie dostępny jest silnik informatyczny, a zawartość dodają edytują i usuwają wszyscy, publicznie i bez większych ograniczeń. (zazwyczaj ograniczeniem jest tylko konieczność założenia konta w danym serwisie). Tak działa OpenStreetMap, wikipedia, stack overflow, i jeszcze setki a może tysiące serwisów. Jest nawet jeden taki, który gromadzi dane bardzo podobne do miejscówek za free, przeznaczony dla użytkowników camperów. (serwis francuski). Kwestię kiepskich czy niekatulanych danych rozwiązują sami użytkownicy poprzez komentarze, oceny a nawet edycję wadliwych danych. Właśnie beton tamtego pana polega na takim PRL-owskim myśleniu, że jak coś jest publiczne to od razu przyjedzie tłum dzikich baranów i wszystko rozwali. Tymczasem nic takiego nie ma miejsca. Złośliwe jednostki się zdarzają, ale to naprawdę jest promil i wcześniej czy później im się nudzi, jak widzą że ich szkodnikostwo pozostaje bez większych reakcji. ponadto, np w OSM systemy kontroli wersji zapamiętują w repozytorium każdą zmianę, każdy commit i w każdej chwili można przywrócić dowolną paczkę danych, wycofać każdy złośliwy commit.

 

 

 

PS: Nie mam żadnych korzyści z mapy, a jedynie podoba mi się ten projekt i zdaję sobie sprawę ile musiał poświęcić Adam własnego czasu na redagowanie mapy. 

I całkiem niepotrzebnie, bo konsekwencje tego są takie, że dane są nieaktualne, dodawanie kolejnych miejsc jest utrudnione, dostęp do danych też jest mocno ograniczony. (w tej chwili już nawet nie da się pobrać aktualnego pliku xml/kml (czy dowolnego konwertowalnego formatu). jedna osoba nie jest w stanie administrować manualnie taką paczką danych bez utraty jakości tych danych. pomimo tego, że pieczę sprawuje tam jedna osoba - w zasadzie panuje tam bałagan: dane nie są usystematyzowane i wszystko wskazuje na to, że nie mają konkretnej struktury wpisów i eksport czy migracja danych jest problematyczna.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Google Maps działa na takiej zasadzie, że to ludzie wszystko dodają, edytują itp. Nie ma w tym nic złego a wręcz przeciwnie. Bez społeczności dziś nic nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko jest jedno ale. To nie my zebraliśmy te miejsca do kupy, tylko kto inny. Taki miał zamysł i ma prawo się tego trzymać.

Przykładowo podaję miejscówkę którą sam zgłaszałem: https://polskicaravaning.pl/miejscowki/miejscowka-097-pomiechowek,3956

Jak widać, każdy może dodać komentarz, jak również swoje zdjęcie. Więc w czym problem? W tym że tylko ktoś może tam mieszać, a ja nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.