Skocz do zawartości

Co dziś zrobiłem w swojej Hobbytce?


GregorY

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wątek informacyjny dotyczący zmian, unowocześnień, przeróbek, samoróbek, dłubanek i modernizacji. Szerszy opis umieszczany w osobnych wątkach będzie można zalinkować.

Może po pobieżnej lekturze czytelnicy wpadną na pomysł - co jeszcze mogę sam zdziałać lub do kogo się zwrócić bo już to robił :)

Starajmy się też udokumentować stosownymi fotkami.

 

Osobiście dzisiaj montowałem chlapacze (wreszcie) oraz praktycznie od nowa zbudowałem tablicę bezpieczników na 230V -każdy obwód na osobnym esie.

post-5296-0-73675400-1399824620_thumb.jpg

Jutro rzeźbię po stronie niskiej. Foty wrzucę po finiszu :)

Uporządkowałem schowek z prostownikiem i aku.

post-5296-0-68730000-1399824622_thumb.jpg

i na końcu zamontowałem termometr zewnętrzny i wewnętrzny :)

post-5296-0-96957200-1399824619_thumb.jpg

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wiszą chlapacze w Hobbitku :)

 

GregorY jakiej pojemności masz akumulator  ??? Chcę na drugi sezon zamontować właśnie taką elektrownię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze! Nie pomyślałem! Zamontuję.

 

Czyli temat przynosi efekt!

 

Cieszę się.

 

Chlapacze są niezbędne bo szkoda podłogi - w czasie deszczu wszystko zostaje na podłodze od spodu.

Widziałem kiedyś adrię, która miała ciężką drogę po żwirze i szutrze - za kołami sklejka poszła w drzazgi.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód czujnika poprowadziłem za karniszem i roletą chowając kabelek za czarną uszczelka okienną wewnątrz budki. Koło dolnego zamknięcia wyprowadziłem go na zewnątrz - końcówka lekko wystaje pod oknem.

Od strony przedsionka nie miało by to sensu - przy rozłożonym przedsionku podczas upałów termometr pokazywałby bzdury.


Co do chlapaczy - jest kilka szkół wieszania.

 

Niektórzy zdejmują koło i przykręcają do plastykowego nadkola, jeszcze inni do aluminiowego profilu montowanego do podłogi.

Ja przykręciłem bezpośrednio do podłogi - chlapacz nie wisi pionowo lecz lekko łukuje co moim zdaniem zwiększa powierzchnie ochrony. Otwory na wkręty pociągnąłem sikaflexem ograniczając dostęp wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie byłaby bardziej realna temperatura, gdyby czujnik wyprowadzić pod przyczepą, gdzieś, przy zewnętrznej ramie? Jeśli masz pod oknem, to wystarczy słoneczko i dopiero będą bzdury na wyświetlaczu, a tak masz realną temperaturę w cieniu, przy gruncie.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale długość kabla jest ograniczeniem. Podobnie jak wyszukanie otworu w podłodze.

Masz kilka wyjść: 4 otwory w każdym narożniku, otwór wentylacyjny w szafce kuchennej (przy zaworach gazu) i ewentualnie przepychanie obok rur odpływowych. Bo logicznym jest, ze swiadomie podłogi nie będziesz dziurawił dla jednego czujnika.

Moje mocowanie jest niestety kompromisem, choć czujnik przy podłodze szczególnie rano również będzie przekłamywał ciągnąc temperaturę przy gruncie podczas dużej wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem zamontować jeszcze drip stop.

Ponieważ już było za ciemno na zdjęcia - posłużę się fotką Family-Campu (u nich tez kupowałem, ale proszę tego nie traktować jako reklamę).

Mój montaż w odróżnieniu od tego na załączonym zdjęciu sięga z dwóch stron do kolorowego paska.

Przydatne w czasie jazdy i podczas postoju bez przedsionka.

 

post-5296-0-88321100-1399973289.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamknąłem przyczepę - koniec robót z zewnątrz... :) uszczelka przedniego okna i klin na swoim miejscu (palce mam pomiażdżone....)

Jutro tylko elektryka (niskie napięcie) i zaczynam pakować budkę na Boże Ciało...

ale jestem zmęczony...................................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męcz się  męcz, a wówczas satysfakcja większa. Powodzenia

 

 

Zdążyłem zamontować jeszcze drip stop.

Ponieważ już było za ciemno na zdjęcia - posłużę się fotką Family-Campu (u nich tez kupowałem, ale proszę tego nie traktować jako reklamę).

Mój montaż w odróżnieniu od tego na załączonym zdjęciu sięga z dwóch stron do kolorowego paska.

Przydatne w czasie jazdy i podczas postoju bez przedsionka.

W czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.