Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co,  to oznacza auto plus przyczepa :hmm:  czy samo auto :niewiem:  jeżeli DMC z przyczepą ma być do 3,5t to dlaczego na granicy

podczas kupna winiety mówili mi że liczy się tylko auto a przyczepa nie ma znaczenia, i zakupiłem właśnie winietkęD1

 

D1: pojazdu ≤ 3.5t
Wszystkie pojazdy (motorower, samochód osobowy, samochód osobowy z przyczepą i samochód kempingowy) o maksymalnie dopuszczalnym ciężarze całkowitym do 3,5t.

 

Jest oczywiście winietka D2

 

B2: pojazd kempingowy & bus < 3,5t
Pojazd kempingowe i busy (łącznie z przyczepami) o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t.

 Można te kategorie  interpretować jako DMC z przyczepą lub DMC samego auta bo zapis o przyczepach jest w nawiasie. :hmm:

Ja już nie wiem jak to czytać :pad:

 

No i sorki za OT  :blagac:  ale za niedługo wyjazd i nie chce władować się na minę. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No najbardziej pogmatwane to mają chyba z wszystkich krajów :) dla mnie to jednak bardziej idzie w stronę że niestety łapiesz się pod kategorię B2, Ze względu na niejasności na Twoim miejscu ominął bym Węgry i pojechał przez Austrię i Słowenię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale za niedługo wyjazd i nie chce władować się na minę. :look:

@TOM3653

Największa mina jest na terenie PL między punktami A - B  < STOP mieliśmy przed wjazdem na wiadukt ( A )

... dalej jazda ~30min jednym pasem tego krótkiego odcinka.

W przeciwnym kierunku korek był znacznie większy, MASAKRA !

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Za kilka dni wracamy z Włoch ale już od Cieszyna przez Żory A1 > Siewierz > Warszawa

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM - ja omijam Węgry, właśnie przez niejasność winiet - jest temat na forum - przejazd przez Węgry dla zestawu pow 3,5 T - i tam nikt nie potrafi odpowiedzieć czy można jechać i z jaką winietą.

 

może bym i jechał przez Węgry - ale nie wiem czy zestaw 2505 + 1500kg to winieta na drogi lokalne ta tańsza, czy droższa - coś ponad 200zł za marnej jakości drogę lokalną.

 

Postanowiłem odchudzić przyczepę - mając na uwadze wagi w Austrii  i śmigam w tym roku autostradą.

 

Miałem już raz rozmowę z policją na Węgrzech i nie wyobrażam sobie tłumaczyć im, że przed wyjazdem sprawdzałem ze nie muszę mieć winietki a oni mówią że muszę i trzeba płacić mandat....

 

 

Aha - Ired stałeś w Tychach, bo chyba dawno tam nie jechałeś ? ja od lat omijam tą trasę i śmigam A1 / S1 czyli Cieszyn / Skoczów / Żory / A1 / Siewierz...

 

Teoretycznie mają tam skończyć prace chyba w te wakacje, ale raczej bym nie wierzył tylko jechał A1

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem system opisany na oficjalnej stronie dość jasno precyzuje temat Winietek.

 

Do 3,5t samochód występuje jako D1

D2 to autobusy

 

a dopiero dla ciężkich samochodów dostawczych podział 2,3 oraz 4+ osi jest system box'a

 

 

www.toll-charge.hu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest też informacja o kwalifikacjach pojazdów i wychodzi na to że brane jest pod uwagę DMC zestawu

http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=439&Itemid=27

W zeszłym roku , jak kupowałem winietę na granicy, poproszono o dowody rejestracyjne i pani zliczała masy samochodu i przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krixos ale to jest przewodnik a nie wiarygodne źródo

no to zobacz tu :

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/d1,e-matrica,roczna,dla,sam,do,3%2C5,t,0,1,200.html

Chyba wiarygodniejsi

W klasyfikacji D1 wszędzie się powtarza 3,5T łącznie z przyczepą.

z tego też by wynikało że zestaw musi się mieścić w 3,5t

http://www.tolltickets.com/country/hungary/vignette.aspx?lang=pl-PL&mnu=c

 

jest jeszcze informacja z węgierskiego systemu opłat http://toll-charge.hu/Root/Shared/Languages/pl.pdf

oczywiście też bardzo jasno zapisana, ale wg mnie osobowe z przyczepami i kampery o łącznym DMC są w tej samej grupie co autobusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM - ja omijam Węgry, właśnie przez niejasność winiet - jest temat na forum - przejazd przez Węgry dla zestawu pow 3,5 T - i tam nikt nie potrafi odpowiedzieć czy można jechać i z jaką winietą.

Ale Tom pewnie chce pomoczyć  :pupa:  w termach, a wszyscy go instruują , że ma Węgry omijać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zeszłym roku , jak kupowałem winietę na granicy, poproszono o dowody rejestracyjne i pani zliczała masy samochodu i przyczepy

A jak ja w zeszłym roku kupowałem winietke to powiedzieli mi że przyczepa nie ma znaczenia, :look:

 

Ale Tom pewnie chce pomoczyć  :pupa:  w termach, a wszyscy go instruują , że ma Węgry omijać...

O tak stare kości się tego domagają  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 W ubiegłym roku jechałem przez Węgry autostradą w obie strony. Na granicy w Rajce kupowałem miesięczną winietkę. Pokazałem dowód rejestracyjny z auta i przyczepy (razem powyżej 3,5 t) , i dostałem winietę na auto . Kobieta pokazała w dowodzie , mniej niż 3.5t kategoria D1. Kłopotów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ze strony HU wynika że sam holownik jeżeli ma poniżej 3,5t to D1 i w drogę.. przyczepa  nie ma znaczenia. w zeszłym roku współtowarzysze tak właśnie płacili.

 

 

Hej!

 W ubiegłym roku jechałem przez Węgry autostradą w obie strony. Na granicy w Rajce kupowałem miesięczną winietkę. Pokazałem dowód rejestracyjny z auta i przyczepy (razem powyżej 3,5 t) , i dostałem winietę na auto . Kobieta pokazała w dowodzie , mniej niż 3.5t kategoria D1. Kłopotów nie było.

Ja też tak miałem w zeszłym roku, i mam nadzieję że w tym będzie tak samo. :]

Ale i tak to wszystko jest jakieś zagmatwane. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie

Podłączam się do tematu... czy ktoś z Was mo że polecić ciekawą trase z Poznania do Dubrovnika? Planujemy wyjazd w 4 osoby cepką na 16 dni i planujemy dojechać do celu jak najszybciej, a poźniej w drodze powrotnej zrobić sobie ze 3 przystanki na 3-4 noce (może nocleg na jakieś wyspie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.