Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

W nadchodzące wakacje postanowiłem spakować rodzinę i pokulać się w stronę Adriatyku. Konkretnie Chorwacja - na początek jej północna część (coby nie było za daleko) - region Istria.

Jeszcze nie zdecydowałem na jaki camping się wybierzemy, przeglądamy narazie cenniki i to co poszczególne campy oferują a muszę przyznać że oferta jest przebogata wybierzemy pewnie któryś z tu wymienionych http://www.chorwacja24.info/campingi/istria co by na nowo nie odkrywać Ameryki... nie spodziewałem się że będziemy mieć dylemat czy na campingu ma być basen ze słodką wodą czy korty tenisowe ;-))

Czy jest coś o czym trzeba szczególnie pamiętać jadąc do Chorwacji camperem? Adaptery? przejściówki, reduktory?

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Waldemar_Morawski

 

Nasze ulubione kempingi  < na obu byliśmy wielokrotnie, trasy dojazdu różne ...

 

Zapraszamy do klikania na naniesione znaczniki informacji w panelu lub na mapie.

Jak oddalisz znajdziesz więcej info ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka podstaw, pewnie je znasz, ale może ktoś skorzysta ;

 

- ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny (turystyczne)

- dobry assistance dla auta

- karta ekuz (lub paszporty dla wszystkich - mogło się to zmienić po wejściu do UE)

- przejściówka lub przedłużacz z końcówką CEE - ale przeważnie wystarczy zwykła "Polska" wtyczka

- winiety na drogi, którymi jedziesz

- pas sztormowy do markizy

- kurtki dla wszystkich - czasami wieje 2-3dni solidnie

- nie przeciążać sprzętów - w Austrii lubią ważyć

- nie brać 100 litrów piwa i napoi - tam też są sklepy :)

 

Mięso drogie, bardzo drogie, restauracje też - chyba że jada się pizze lub spagetti - to jest porównywalnie jak u nas. Inaczej za dobry obiad z rybą czy też mięsem zapłacisz spokojnie ok 60zł i więcej od osoby.

 

My w tym roku planujemy 3 raz Chorwację, tym razem też zobaczymy Istrię - po raz 1 i powoli zaczynamy już szukać resortów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi utkwiło w pamięci, to gwoździe się przydają, długie i grube , zależy jeszcze gdzie "wylądujesz" ale, w większości przypadków ciężko wbić śledzia...ja miałem solidne śledzie aluminiowe i większość połamałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzie to się najlepiej robi z odpowiednio dociętych i naostrzonych kątowników 10-tek, jeżeli chodzi o jedzenie w knajpach to Marka trochę poniosło :) ja osobiście lubię w Cro stołować się i jeść różnorakie owocowe morze - porcja kalmarów z frytkami kosztuje tyle co u nas w lepszej knajpie schabowy :) 60-70 kun, oczywiście można wybrać rybę klasy I-szej i zapłacić 300 kun :)

Dodatkowo wspomnę że jak będziesz wybierał trasę przez Węgry to kieruj się bezpośrednio na Słowenię i przejeżdżasz całą wzdłuż autostradą, wychodzi tyle samo jak nie taniej niż płacić za autostradę Chorwacką na bramkach, a dodatkowo omijasz Zagrzeb gdzie lubi być ciasno i korkowo przy bramkach

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi! Będziemy lecieli z pod szczecina, więc wstępnie rozkminiam trasę przez Berlin, Monachium, Villach albo opcją "włoską" na Triest..

Tak jak pisałem na pierwszy raz poprzestaniemy na Istrii. Co do campingu to chyba padnie na http://www.chorwacja24.info/camping/tasalera bo ceny campów z basenami są dośc wysokie a będąc nad Adriatykiem chyba obejdzie się bez basenu... ewentualnie na miejscu sprawdzimy inne campy bo sporoich tam...

Odliczając czas do wyjazdu zaczyna się dłużyć :)

Z gwozdziami dobry pomysł, będe miał dobudówkę - taki tarasik i łapie to wiatr jak niewiem... :)

A co do owoców morza, ekstra tyle że ja człowiek od grilla jestem :) Ryby, raki, mięso, pieczarki wszystko z grilla a własnie pozwalają tam rozpalać grilla na campach?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do owoców morza, ekstra tyle że ja człowiek od grilla jestem :) Ryby, raki, mięso, pieczarki wszystko z grilla a własnie pozwalają tam rozpalać grilla na campach?

 

pozdro

 

tylko gazowego lub elektrycznego. Czasami są wydzielone stacjonarne, przeważnie murowane grille, gdzie można podpalić sobie ogień. Swojego grilla węglowego nie zabieraj - szkoda kilogramów i miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do owoców morza, ekstra tyle że ja człowiek od grilla jestem :)Ryby, raki, mięso, pieczarki wszystko z grilla

a własnie pozwalają tam rozpalać grilla na campach? < tak, wyznaczone miejsce = B

 

@Waldemar_Morawski

Zachęcamy i polecamy kemping Stupice <  Premantura.

 

A B C D  < lokalizacja, przybliż wszystkie punkty, obracaj kursorem obraz

 

A < nasze najlepesze miejsce na tym kempingu, blisko sanitariatów

B < grill

C < nasza plaża

D < kamp Tasalera, położony jest blisko drogi Premantura - Pula ... hałas !

Na wysokości kempingu w kierunku Premantury jest pod góóórę ... więcej gazu !

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Wszystko kupisz w Premantura, raz w tygodniu rano (koniec targu ~ g.12:00) jeżdziliśmy na targ do Puli ~9km.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w sumie... to i ja jestem zainteresowany Chorwacją w tym roku.

Waldek, Koledzy, może jakiś mały konwój utworzymy?

Moja trasa do miejsca które Waldek wskazał:

https://www.google.pl/maps/dir/Gubin/Ka%C5%A1tanje%C5%BE+16,+52100,+Banjole,+Chorwacja/@48.4193663,11.6778357,6z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4707cdf1d558db01:0xa238f2302cec72fd!2m2!1d14.7284576!2d51.9489824!1m5!1m1!1s0x47632b56d9d38fa9:0xddd86fa45b5388b1!2m2!1d13.8615476!2d44.8256529

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Będziemy lecieli z pod szczecina, więc wstępnie rozkminiam trasę przez Berlin, Monachium, Villach

albo opcją "włoską" na Triest.. < dobry wybór, tak jeżdziliśmy do HR

 

@Waldemar_Morawski

Opcja Triest  < zerknij

 

Wszystko zależy od grubości Twojej karty płatniczej masz do wyboru 2 opcje:

1. Autostradą do Triestu + SLO

2. Drogami lokalnymi Włochy + SLO bez winiety !

 

Paliwo Willach < info, tu zawsze tankujemy do pełna ...

Przed literą [ i ] na mapie zjazd = (czerwona linia) na drogę lokalną #83 A (przybliż), dalej do Udine SS13 ... SS14 Triest.

Omijasz autostrady w SLO  >  kierunek HR=Pula.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Wszystko wskazuje na to że w tym roku będziemy:

GPS: N45,57392, E12,8131                              44,79980, 13,91985

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat.

 

W poniedziałek 19 maja pierwszy raz wybieramy się z narzeczoną do Chorwacji.

Będzie to typowa objazdówka wzdłuż wybrzeża. Jedziemy Vanem, w którym mamy specjalny box bagażniku. Dlatego mamy na pewno mniejsze ograniczenia dotyczące tras.

 

Chcę jechać przez Węgry, bo trasę znam na pamięć, od 25 lat jeździmy tam do naszych przyjaciół.

To tego punktu na Węgrzech znam drogę - http://goo.gl/maps/ZcJpe

 

Później zastanawiamy się którą trasę wybrać.

Czy autostradą do Brinje i zjechać do Senj i dalej już wybrzeżem drogą e65 (8) - http://goo.gl/maps/zHlx2

 

Czy jest jakaś ciekawa trasa w widokami (oprócz prostej autostrady), którą polecacie od granicy z Węgrami do wybrzeża?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś ciekawa trasa w widokami (oprócz prostej autostrady), którą polecacie od granicy z Węgrami do wybrzeża?

 

@gladki83

Polecamy naszą ulubioną drogę # 1 od Karlovac do wybrzeża = królowa chorwackich dróg.

 

Do Twojej trasy dodałem tylko punkt D ...

A B C D  < recepcja kemping KORANA >  więcej  ... przybliż

 

Klikaj na naniesione znaczniki informacji na mapie lub w panelu.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, czy są jakieś przeciwwskazania by jechać do Cro jeszcze w czerwcu?

Planuję po 20.06 na jakieś 2-3 tygodnie, może dłużej, ale chciałbym wystartować przed wakacjami by po powrocie jeszcze Bałtyk odwiedzić.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 czerwca to już właściwie sezon :-D przeciwwskazań nie ma a wręcz zaletą jest ze jeszcze nie ma oblężenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.