Skocz do zawartości

Zaczep Westfalia SSK 2 - prawda odkryta.


pat68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chodz temat juz zakurzony to jednak tu zadam moje pytanie.W swojej przyczepie mam zestaw westfalie skk 2 i zamykajac szczeki zauwazylem ze raczka zamykajaca jest dosc luzna po zamknieciu.Wine za to pewnie ponosi  amortyzator,wiec jest do wyminy.Mam zamiar wymienic rowniez okladziny i tu moje pytanie czy warto?

Koszt wymiany to 110 € .Decydujac sie na zmiane zaczepu  musze liczyc sie z kosztem 300€ (alko aks 3004)DMC przyczepy to1400.Wymieniac czy naprawiac?Czy jest duza roznica techniczna (sposob prowadzenia sie zestawu) pomiedzy tymi zaczepami??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.Chodz temat juz zakurzony to jednak tu zadam moje pytanie.W swojej przyczepie mam zestaw westfalie skk 2 i zamykajac szczeki zauwazylem ze raczka zamykajaca jest dosc luzna po zamknieciu.Wine za to pewnie ponosi  amortyzator,wiec jest do wyminy.Mam zamiar wymienic rowniez okladziny i tu moje pytanie czy warto?

Koszt wymiany to 110 € .Decydujac sie na zmiane zaczepu  musze liczyc sie z kosztem 300€ (alko aks 3004)DMC przyczepy to1400.Wymieniac czy naprawiac?Czy jest duza roznica techniczna (sposob prowadzenia sie zestawu) pomiedzy tymi zaczepami??

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się że nie warto. To stabilizator starej daty i konstrukcji. Proponuję rozwiązanie pośrednie - poszukać rzetelnego, używanego stabilizatora nowszego typu i masz spokój na jakiś czas. W stabilizator tej konstrukcji, chyba nie warto już inwestować :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 masz spokój na jakiś czas. W stabilizator tej konstrukcji, chyba nie warto już inwestować :hmm:  

No i chyba rozwiales moje wotpliwosci.Uzywany stabilizator to mniej wiecej koszt 120-180€ +wymiana okladzin.Chyba jednak zdecyduje sie na nowy.Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja odgrzeje kotleta :D

Gdyby ktoś miał na sprzedaż lub wiedział gdzie można kupić zabezpieczenie na ssk 2

DSC02574.thumb.JPG.b1300f96494fe08ee86ccb1fb4adcbea.JPG

DSC02577.JPG

To proszę o informację.

Edytowane przez chiccoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Radi napisał:

Ja mam do sprzedania ( ogłoszenie forumowe wygasło) - cena 50 zł (mogę oczywiście wysłać kurierem za pobraniem + 25 zł)

Jak będzie pasować do tego zaczepu to biorę.

Prześlij mi swój nr na PW. - zadzwonię to się dogadamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam prośbę o podpowiedź. Po zapięciu zaczepu na kuli wskaźnik z boku zaczepu wskazuje kreskę pomiędzy + i -. Obawiam się, że jestem blisko granicznego zużycia. Pytanie zużycia czego - czy to kwestia kuli czy samego zaczepu? Jeśli kuli to jaka średnica kwalifikuje ją do wymiany? Zaczep SSK1

Edytowane przez darioze (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, darioze napisał:

Witam. Mam prośbę o podpowiedź. Po zapięciu zaczepu na kuli wskaźnik z boku zaczepu wskazuje kreskę pomiędzy + i -. Obawiam się, że jestem blisko granicznego zużycia. Pytanie zużycia czego - czy to kwestia kuli czy samego zaczepu? Jeśli kuli to jaka średnica kwalifikuje ją do wymiany? Zaczep SSK1

Jedno i drugie ulega zużyciu. Wymiar dla kuli haka to  od 49,61 do 50 mm. W zaczepie  zużywają się okładziny  jak również głowica dociskowa. Te zużycie jest pokazane na tym właśnie boku o którym napisałeś. 

Zakładając nowy zaczep na stary czyli zużyty hak wskaźnik z boku pokaże zużyty zaczep.  Co jest normalnym zjawiskiem bo głowica dociskowa będzie bardziej odchylona w kierunku kuli. Najprościej jest zapiąć przyczepę na nowy no prawie nowy hak np. u kolegi. I już będziesz miał odpowiedź. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maras napisał:

Jedno i drugie ulega zużyciu. Wymiar dla kuli haka to  od 49,61 do 50 mm. W zaczepie  zużywają się okładziny  jak również głowica dociskowa. Te zużycie jest pokazane na tym właśnie boku o którym napisałeś. 

Zakładając nowy zaczep na stary czyli zużyty hak wskaźnik z boku pokaże zużyty zaczep.  Co jest normalnym zjawiskiem bo głowica dociskowa będzie bardziej odchylona w kierunku kuli. Najprościej jest zapiąć przyczepę na nowy no prawie nowy hak np. u kolegi. I już będziesz miał odpowiedź. 

  

Dziękuję :) kula ma chyba 49,70 mm ale sprawdzę jeszcze raz na wszelki wypadek. Faktycznie sprawdzenie na innym haku będzie najprostsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Mimo że od poprzedniego wpisu minęło trochę czasu, chciałem Wam powiedzieć że po wielu poszukiwaniach w końcu udało się kupić  blokadę do SSK 2 na naszym portalu Aukcyjnym ( ma już kilka ładnych lat ale nie była używana ) 

spacer.png

Warto szukać :) 

Pozdrawiam. 

 

 

 

Zabezpieczenie-dyszla-zaczepu-Westfalia-SSK-1-i-2.jfif

Edytowane przez lukasz89
brak informacji (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.