Skocz do zawartości

Nasze norweskie podróże, małe i duże_2013


Rekomendowane odpowiedzi

Ired szacunek za dogłębną analizę zdjęć  :yes:

 

Heniek my zlekceważyliśmy troszkę pogodę i za późno wyszliśmy ale nadrobimy to następnym razem.

 

PART 5  https://plus.google.com/photos/103577479905430560532/albums/5919712311141211489?banner=pwa&authkey=COTV3P-VudCEBg

 

Gairangerfiord post-4137-0-70617100-1400485520_thumb.jpg jeden z piękniejszych, zjawiskowy ...kierujemy się na Alesund post-4137-0-83158000-1400485845_thumb.jpg 

 

i akwarium atlantyckiego post-4137-0-93646000-1400485651_thumb.jpg...super sprawa dla dzieci i dorosłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Part 6 i 7    LOFOTY


Kilka fajnych miejscówek w drodze na Lofoty, mijamy Koło Podbiegunowe i takie tam.... i w końcu same LOFOTYpost-4137-0-02069900-1400570412_thumb.jpg.

 

To jest zawsze stalowy punkt programu kiedy jesteśmy już w Norwegii...miejsce zjawiskowe i słowo "zjawiskowe" nie jest tu absolutnie żadnym nadużyciem  :nono:  :yes:

W tym roku nie wjeżdżaliśmy głęboko na te wyspy bo znamy je dość dobrze i skupiliśmy się na wyspie Storremolla którą w sumie też znamy dość dobrze ale chcemy połowić post-4137-0-68179200-1400570282_thumb.jpg a na wyspie jest polska baza wędkarska LofotenFishingCenter http://www.wedkarstwownorwegii.pl/, znamy właścicieli Anię i Andrzeja...super ludki, pływamy na ich łodziach ale po tym sezonie zapadła decyzja, że kupujemy duży ponton z silnikiem icon_cool.gif

Widziałem już sporo fajnych miejsc ale Lofoty są wyjątkowe i jedyne...skały schodzące bezpośrednio do oceanu, turkusowy kolor wody. Tam trzeba po prostu być i zobaczyć to na żywo....może ktoś kiedyś pojedzie naszym śladem i wiem na 100%, że potwierdzi moje słowa.
Albanie, Grecje, Chorwacje wymiękają pod kątem widoków i możliwością swobodnego karawaningu...pod kątem temp wody wymięka Norwegia icon_e_wink.gif

 

part 6 ---> https://plus.google.com/photos/103577479905430560532/albums/5919742274767054625?banner=pwa&authkey=CIvVu8vRqZGJlAE

 

part 7 ---> https://plus.google.com/photos/103577479905430560532/albums/5919774045574004881?banner=pwa&authkey=CKmnrtbfz-jUXQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi źle  ale zazdroszczę :slina:  :slina:  :slina: . Oglądając Twoja wyprawę myślę sobie kiedy ja tak pojadę :hmm: . Co więcej smak rośnie  ale jeszcze nie teraz. Kurczę niespotykane widoki i chyba wrażenia  .......słów brak .......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odsłona...końcówka Norwegii i Szwecja post-29-0-87255800-1401041038_thumb.jpg  ....ehhh...to była dla nas wspaniała wyprawa :blagac: icon_exclaim.gificon_e_biggrin.gif

Zastanawiam się co napisać na koniec....TO JEST PO PROSTU NASZ ŚWIAT...miło jak ktoś zadał sobie trud zobaczenia tych wszystkich zdjęć albo choćby części i zerknięcia na komentarze. W przyszłym roku dajemy po 12 latach odpocząć Skandynawii od nas i nam od Skandynawii ale tylko po to żeby następnym razem smakowało jeszcze lepiej icon_twisted.gif

 

part 9 ---> https://plus.google....CLOh5vTfqbvY8gE

 

part 10 ----> https://plus.google....CLOh5vTfqbvY8gE

 

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne foty ! W tym roku wybieramy się w Lipcu. Chcemy przejechać Norwegię z północy na południe. Lofoty i Vesteralen to oczywiście punkty obowiązkowe ! Czy możesz wskazać miejsca gdzie można zatrzymać się poza kempingami z przyczepą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My generalnie nie korzystamy z kempingów a co do miejsc postojowych...nie mam koordynatów ale uwierz mi , że wystarczy trochę wyobraźni a miejsc jest od groma. Będziecie na Lofotach to polecam plażę Hauklandpost-4137-0-43991600-1401874425.png  ...przed Leknes będzie kierunkowskaz. Jedna z piękniejszych plaż, fajnie osłonięta. Jest Ramberg post-4137-0-65529900-1401874467_thumb.jpg  ale tam za bardzo nie ma gdzie przenocować natomiast można stanąc w dzień i się delektować widokami i spacerem...kąpać sie nie radzę :]    

 

Wieczorkiem dam jeszcze kilka 

Edytowane przez darboch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Lofotach skręcając do Heningsvear jest plaża Rørvika post-4137-0-12433800-1401951785_thumb.jpgpost-4137-0-40356800-1401951855_thumb.jpg

 

i jest kilka innych których nazw nie znam ale też są zjawiskowe post-4137-0-97982800-1401951882_thumb.jpgpost-4137-0-29394300-1401951872_thumb.jpg

 

Generalnie ze znalezieniem plaż nie powinieneś mieć problemu bo masz już jakieś punkty zaczepienia z postawieniem przyczepki też chyba nie :]  

Edytowane przez darboch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szczegółowe informacje. Czy masz doświadczenie jak wygląda kwestia noclegów poza kempingiem w południowej części Norwegii (od Trondheim do Bergen). Podejrzewam że te tereny są bardziej zaludnione i tym samym mniej możliwości spania na dziko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mieliśmy z miejscówkami najmniejszego problemu ale musisz uwzględnić to, że będziecie jechać z przyczepką i to jest pewne utrudnienie bo nie wszędzie nią wjedziesz albo zostaniesz wpuszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Norwegia coraz bliżej - już za dwa tygodnie :). Czy masz doświadczenie jak wygląda wymiana butli LPG w Norwegii? Gdzie można wymienić, jaki orientacyjny koszt, czy ten sam standard przyłączy co w Polsce? Mam 11 kg butlę i nie jestem pewien czy wystarczy na 3 tygodnie (lodówka, ogrzewanie i gotowanie w przyczepie). Masz może doświadczenie czy jedna butla wystarczy czy też powinienem zabrać dwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zapytać żeby upewnic sie do paru rzeczy. Też planuje może za rok wybrac się do Norwegii. Z tego co piszesz to:

1. Mozna się tam zatrzymać praktycznie w każdym miejscu?

2. Co zrobić w szara wodą i reszką z ubikacji ? - są tam jakieś miejsca ? czy poprostu wylewa się pod przyczepkę.

3. Czy taniej płynąc z Danii czy może z Polski?

4. Czy są jakieś miejsca z opcją prądu?

5. Ile kosztuje tak srednio kamping ? auto i przyczepa?

 

dziekuję z góry za odpowiedź i napewno jeszcze o wiele zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tankowania gazu nie liczyłbym na to, jest kilka miejsc gdzie to zrobią np. Narvik ale lepiej zabrać 2 butle i po stresie :yes:

 

Robert

Ad 1 Tak można ale oczywiście w ramach zdrowego rozsądku

Ad 2 Na większości stacji benzynowych są miejsca gdzie możesz tego się pozbyć, w większości przypadków za darmo lub symboliczną opłatą

Ad 3 Nie wiem jak jest z przyczepami bo mam kampera ale to możesz posprawdzać na ich stronach internetowych , Stena Line, Fjord Line, Polferries

Ad 4 Im dalej na północ tym bardziej dostępne są takie miejsca z myślą o turystach ale i niżej się zdarzają i nie mówię tu o gniazdkach w kibelkach bo te są raczej dla obsługi ale o tych ogólnie dostępnych na parkingach.

Ad 5 Nie wiem, nie korzystam znaczy raz korzystałem to za kampera 250 nok za dobę także tanio nie jest.

 

Bierz pod uwagę, że specyfika kampera i przyczepy jest troszkę inna w tym przypadku na korzyść kampera. Jest też wiele miejsc gdzie masz zakaz wjazdu przyczepą ze względu na chociażby duże wzniosy i upady a także kręte drogi. Zawsze można zostawić przyczepę i podjechać pod atrakcję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.