Skocz do zawartości

Jakie jest zużycie gazu przez poszczególne urządzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ja osobiście średnio podczas sezonu od kwietnia do listopada zużywam około od 1 do 1,5 butli gazu 11kg z BP 

 

 

Z 5 litrową pojechałem na urlop i co najmniej połowę gazu przywiozłem z powrotem.

Kiedyś jak miałem budkę(i) to woziłem 11kG, z reguły na cały sezon wystarczała.

:)

 

no właśnie jest problem - bardzo ogólnie piszecie - na sezon starcza  :hmm:

 

co to znaczy sezon ??? i ile używacie gazu 

 

bo przecież co innego podgrzanie sie przez noc nad Bałtykiem w lipcu , a co innego grzanie przez tydzień w kwietniu 

i z kuchenką też - jeden zagotuje kawę rano a drugi obiad z dwóch dań pichci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, no to tak trochę bardziej szczegółowo, ogrzewanie to wiadomo jak jest zimno to się uruchamia i tyle, sezon zaczynam w kwietniu więc cały wekend ogrzewanie przeważnie pracuje i kończę w listopadzie więc również pracuje cały wekend ogrzewanie , jak już wspomniałeś nad polskim morzem czasami nawet latem trzeba je uruchomić , co do gotowania w przyczepie :hmm:  jak jadę na urlop to nie po to by spędzać przedpołudnie na przygotowanie ciepłego posiłku na obiad , a jedynie kuchenki używam po to by podgrzać jakieś tam danie wcześniej przygotowane w domu i zasłoikowane  :] , a inne gorące potrawy jak karkówka, kiełbaska , boczek , czy banany, tudzież rybka przyrządzana jest na grillu, z zasady bardziej jeżdżę na kempingi gdzie dostęp do sieci 230V nie jest ograniczony przez co na kawkę czy herbatkę używam czajnika elektrycznego 1500W ( oszczędność gazu ) . Gaz z BP w kompozycie używam od 6 lat i nie zamienię na inny.

Nie wiem czy taka odpowiedź cię usatysfakcjonuje w pełni , jeśli nie pisz dalej a my będziemy odpowiadać na twoje wątpliwości .

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem i nie znalazłem  :oslabiony:

 

albo nie umiem szukać  :look:

 

a pytanie mam takie - lodówka ile spala na dobę 

 

truma na godzinę / noc / czy jakiś inny znany czas 

 

i kuchenka (powiedzmy dwa palniki )

 

bo zastanawiam sie jaką butlę szykować - 5kg / 11kg / BP ???

 

Nie wiem, jak bardzo szukałeś :niewiem: , ale w tym temacie, post #13 

Wszystko masz szczegółowo podane, więc łatwo wyliczyć dokładnie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś z Was kiedyś sprawdzał ile gazu ciągnie lodówka?

Jakie jest zużycie dobowe gazu w gramach? Moja lodówka ma 130 W na 230 V i nie mam pojęcia na ile czasu starczy butla.

Czy w przypadku zasilania lodówki gazem jest możliwość regulacji mocy chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Ewa max. zuzycie gazu powinno byc podane na tabliczce znamionowej. Wystapilo by ono przy bardzo duzych upalach i zadanej najnizszej temperatury w lodowce.

Co do regulacji na gazie to tak i nie, zalezy to od lodowki.

Zrob zdjecie przedniego panela lodowki oraz wnetrza (pustej ;) ). Wtedy Ci odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić jednoznacznie ile zużyje gazu, wpływ na to ma wiele czynników np.temp. zewn.nawet ilość produktów w lodówce itp.

Jest możliwośc regulacji pokrętłem płomienia gazu przy lodówce, tak jest w mojej. Wiecej gazu pobiera kuchenka i ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podczas siedmiu dni korzystania z lodówki zasilanej gazem, zużyłem 3 kg gazu. Było to w okresie lipowych upałów, temp. wewnątrz lodówki jaką otrzymałem to 6 stopni C.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tegorocznych wakacjach butla 11kg w Greckich upałach i podczas drogi cały czas włączona i ostatniego dnia płomyk zgasł :hmm:  czyli gazu brak.

 

22dni pracy lodówki.

 

W zeszłym roku chyba na dłużej starczyło ale nie wiem czy to nie było podyktowane tym że obecnie miałem wentylatorki na kratce i wyciągało ciepłe powietrze co skutkowało większym zużyciem gazu. :swieca:

Gotowanie wody może z 5razy ale tylko do herbaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było to podyktowane mniejszą pojemnością butli? Butle umownie nazywane są 11 kg. Miałem butlę, na której było wybite 10,2 jak również miałem butlę 11,8. Poza tym od różnych dostawców butle też różnie się sprawowały. Zdarzało się, że butla, w podobnych warunkach eksploatowana w domu wytrzymywała mi 2 miesiące i parę dni, a zdarzało się, że i 4 miesiące wytrzymywała. To już nie była różnica wynikająca z paruset gramów gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było to podyktowane mniejszą pojemnością butli? Butle umownie nazywane są 11 kg. Miałem butlę, na której było wybite 10,2 jak również miałem butlę 11,8. Poza tym od różnych dostawców butle też różnie się sprawowały. Zdarzało się, że butla, w podobnych warunkach eksploatowana w domu wytrzymywała mi 2 miesiące i parę dni, a zdarzało się, że i 4 miesiące wytrzymywała. To już nie była różnica wynikająca z paruset gramów gazu.

Cyfry  na butli to masa własna butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.