Skocz do zawartości

Przejazd bez Via Boxu z Krakowa na Hel.


wojti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do niedawna jeździłem ciężarówką pow 3,5 t i musiałem mieć Viaboxa. A jeździłem dużo wioskach. ITD kontrolowało mnie nie raz i zawsze inspektor sprawdzał Viatolla.


Jeżeli udowodnisz ITD że poruszasz się np tylko po drogach gruntowych to nie musisz mieć Viatolla. Ale jeżdżąc drogami bocznymi na pewno przetniesz nie raz drogę krajową a tu Viatoll obowiązuje i musisz go mieć. Wystarczy że tylko przetniesz drogę krajową bez Viatolla i Ciebie złapią to koniec.

Edytowane przez Kogilogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, skoro kolegi nie interesuje ViaBox i związana z tym kilkuminutowa operacja wydrukowania umowy i uiszczenia należności oraz kaucji i woli marszczyć asfalt na dziurawch drogach wojewódzkich i powiatowych, tłuc na nich przyczepę, więc pozostaje siąść do mapy, :pub: w jedną rękę, szkło powiększające w drugą i wytyczyć trasę z grodu Kraka na cypel wiatrów.

Alternatywa dla mapy - navi z opcją "omijaj drogi płatne" i przed siebie.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeden raz wybrałam się po Polsce, zwykle jeździmy na południe Europy, jak Ty.

Moja odpowiedź jest jak najbardziej dobrą i życzliwą radą.

 

PS.Formalności wyglądały tak: jedziesz, podpisujesz umowę, płacisz kaucję, zabierasz skrzyneczkę.

W kwestii formalnej : to nie jest umowa - właściwa nazwa to chyba cyrograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe formalności zajmują 10 minut, i nawet kolejne 10 bym nie kombinował czy warto czy nie. Co będzie jak np trafisz na wypadek na drodze, remont, mega korek i tym podobne ? Będziesz musiał ominąć ten kawałek drogi i przejedziesz pod jedną bramownicą. Mając pecha zapłacisz 3000zł i narobisz sobie kłopotów...

 

ja bym tam zapakował te 240zł i na najbliższą stację z viatollem się udał. Ja aktualnie walczę o viaboxa2 z antenką - czekam na info, że jest już do odbioru. Muszę po niego jechać prawie 80km w jedną stronę. Do najbliższej bramki mam 50km - i co z tego ? itak kiedyś trzeba będzie pod nią przejechać..

 

nie kombinuj bo jak zawsze - taniej i prościej wyjdzie drogo i z problemami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moment, chcecie mi powiedzieć, że jadąc zestawem osobówka+przyczepa i nie przekraczam dmc 3,5T to muszę mieć viaboxa??

Chyba nie za bardzo...

Był czas kiedy Viatoll usiłował narzucić taką interpretację, że nieistotna jest suma DMC holownika i przyczepy a obowiązuje wartość z rubryki F3 w DR holownika. Przepychanki z Viatollem na ten temat opisałem w wątku " Co z tym Viatollem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to okey, dopiero co kupiłem przyczepę i nie mam pojęcia o viatool-ach itd, pamiętam za to komentarze z RMF FM, jak viatool wchodził, ile to trzeba zapłacić za viatoola ciągnąc przyczepę osobówką z południa polski nad morze... Tak mi to jakoś zostało w głowie że dziś czytając posty o viatoolach (posty z 2012r) to momentami głupiałem. 

Mam Scenica i z tego co pamiętam to dmc jest chyba 1900kg, przyczepa ma chyba 1200??, no to się zmieszczę :)

Ale dzięki za odpowiedź i rozwianie moich obaw :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego da sie jechać bez i juz. Nie dostaniesz kary jezeli nie przejedziesz po platnym odcinku (niekoniecznie pod barmownuca). Natomiast maarec ma chtba racje. Co zrobić w środku dnia czy nocy jak ta droga 3-ciej kategorii zostanie zamknieta z powodu wypadku/remontu? Wtedy bedziesz musial zostawic cepke na poboczu i w nieznanym sobie terenie szukac urzadzenia aby kontynuowac podroz. Koszt paliwa na objazdach moze i nie bedzie wysoki ale czas jazdy bedzie znacznie dluzszy a do tego na nawierzchnie trzeba uwazac. Ceoka na 100% bedzie miala straty po takiej podrozy. Moze nie odrazu wyjda ale wyjda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy będziesz jechał drogami krajowymi czy bocznymi to i tak musisz mieć Viaboxa. ITD latem śmiga na motocyklach na bocznych drogach, jak zatrzymają Ciebie bez Viaboxa a masz więcej jak 3,5 t to łykasz śledzia. 3000 zł.

Viatoll jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów pow.3,5 tony. Czy będziesz mijał bramownice czy nie to i tak musisz mieć go na pokładzie załadowanego odpowiednimi finansami.

Doładowanie stanu konta na wybranych stacjach paliwowych.

Viaboxa musisz mieć tylko i wyłącznie na drogach objętych opłatą, proszę nie pisać głupot. ITD na motocyklach szuka kierowców omijających punkt kontroli stacjonarnej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam 3350 :yay:  i cieszy mnie to

Ja mam 3495 :]  to jest wynik

Co do tematu,niewarto kombinować,w okolicach gd i gdyni,masz terminale kontenerowe,także w sezonie ciepłym ITD jest sporo,dziś jechałem obwodową to mijałem 2,jeden sciągał dostawczaka,tu nie stoją tu sie przemieszczają wszędzie,i jak coś zapala sie napis ,jak temu dziś,JEDZ ZA MNĄ  :miga: ,także nie warto kombinować dla paru złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z szanownych forowiczów przejeżdżał lub zna trasę z Krakowa lub okolic na Hel, bez użycia Via boxu ( dla zestawu powyżej 3.5 t)

 

Za wszelkie informacje z góry dziekuję.

wpisałem sobie te 2 adresy w targeo, w ustawieniach wpisałem "omijaj drogi płatne, omijaj autostrady " i wynik wyszedł taki:

drogami płatnymi :   658 km i 8h44min,

drogami niepłatnymi:  672km  i  10h13min

 

tak ot mnie ciekawiło,jak by mnie to dotyczyło to bym się (...wymoderowano...) na drogi płatne i autostrady, tym bardziej że z cepką po autostradzie i drogach szybkiego ruchu 80km/h przepisowo.  (moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.