Skocz do zawartości

Przejazd bez Via Boxu z Krakowa na Hel.


wojti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z szanownych forowiczów przejeżdżał lub zna trasę z Krakowa lub okolic na Hel, bez użycia Via boxu ( dla zestawu powyżej 3.5 t)

 

Za wszelkie informacje z góry dziekuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W czasie ostatnich wakacji przejechaliśmy po Polsce ponad 2800 km.

Z Krakowa przez Toruń, Malbork, na Hel, potem wybrzeże i zjazd przez Borne, Międzyrzecz, Wrocław.

Używaliśmy Viaboxa, nie omijaliśmy tras płatnych.

W sumie wydaliśmy niecałe 100 zł, co przy całym koszcie paliwa było nikłym ułamkiem wydanej kwoty.

Po co kombinować, szukać, omijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za link do mapy, ale widziałem ją już wcześniej. Natomiast chodzi ma bardziej o to , czy ktoś osobiście jechał wcześniej wspomniana trasą i mógłby się podzielić informacjami np. którędy jechał, jakimi drogami, przez jakie miasta itd.

 

Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na jednorazowy wypad z Viaboxem  to za dużo formalności z jego załatwianiem. Po Polsce Ewo 0208 wogóle nie jeździmy z przyczepą.Poza tym  grzecznie zadałem pytanie i miałem nadzieję na życzliwa odpowiedź na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być ostroźnym . Miałem przypadki, że trasa miała być bez bramek a jednak były i odwrotnie; sprawdzałem stan konta bo miały być bramki a nie było. Dotyczyło to sytuacji wokół nowo otwartych dróg lub będacych w budowie (objazdy).  Regułą jest, ze znak " droga płatna" jest mało widoczny i stawiany w miejscu z którego nie ma odwrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na jednorazowy wypad z Viaboxem  to za dużo formalności z jego załatwianiem. Po Polsce Ewo 0208 wogóle nie jeździmy z przyczepą.Poza tym  grzecznie zadałem pytanie i miałem nadzieję na życzliwa odpowiedź na temat.

 

Też jeden raz wybrałam się po Polsce, zwykle jeździmy na południe Europy, jak Ty.

Moja odpowiedź jest jak najbardziej dobrą i życzliwą radą.

 

PS.Formalności wyglądały tak: jedziesz, podpisujesz umowę, płacisz kaucję, zabierasz skrzyneczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo 0208  dziękuje bardzo za dobre chęci,ale nie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Na samym początku zaznaczyłem ,że przejazd z Viaboxem mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że moja rada nie spełnia Twoich oczekiwań.

 

Po powrocie z Helu opisz swoje wrażenia, trasę, koszty, zużycie paliwa.

Może się to okazać cenną wskazówką dla innych zainteresowanych podróżami bez Viaboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo 0208  dziękuje bardzo za dobre chęci,ale nie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Na samym początku zaznaczyłem ,że przejazd z Viaboxem mnie nie interesuje.

Nikt Ci całej trasy od A do Z nie wytyczy, skorzystaj z kalkulatora tego na stronie Viatolla ale jadąc i tak trzeba być czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy będziesz jechał drogami krajowymi czy bocznymi to i tak musisz mieć Viaboxa. ITD latem śmiga na motocyklach na bocznych drogach, jak zatrzymają Ciebie bez Viaboxa a masz więcej jak 3,5 t to łykasz śledzia. 3000 zł.


Viatoll jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów pow.3,5 tony. Czy będziesz mijał bramownice czy nie to i tak musisz mieć go na pokładzie załadowanego odpowiednimi finansami.


Doładowanie stanu konta na wybranych stacjach paliwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.