Skocz do zawartości

transalpina i transforgarska- maj 2014- proste pytania


wikked

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów i Koleżanki.

Mam proste pytanie:

czy od 1 maja przejadę obie trasy ewentualnie którą przejadę, lub który odcinek przejadę której trasy.

Sprzęt- osobówka,

spanie- nie chcecie wiedzieć ale powiem jak pojadę i wrócę.

 

Bardzo Was proszę o rzeczowe wypowiedzi lub podlinkowanie stron gdzie znajdę informację na temat panujących warunków.

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z naszej wyprawy pamiętam że transfogararska jest w nocy zamknięta od 21 do 7 rano, jest tunel który to właśnie zamykają

jak pamiętam jest ona oficjalnie otwarta od połowy czerwca do połowy września - wszystko zależy od warunków atmosferycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajną stronkę tylko nie mogę odszyfrować czy zamkniete są obie trasy czy tylko odcinki.

http://www.welcometoromania.ro/Romania/Romania_Drumuri_Probleme_r.htm

Ja chcę podjechać od pólnocy albo jedną albo drugą albo obie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam, aby trasę transfogaraską udostępniono wczesniej niż w czerwcu, tam leży jeszcze śnieg i zamknięty jest tunel pomiedzy odcinkiem południowym i północnym. Jesli chodzi o transalpinę to trudno mi powiedzieć, ale jesli ma się napęd 4x4 opony zimowe i łańcuchy, a sniegu nie ma zbyt dużo, to nie ma tam zamykanych na kłódkę tuneli.

Poczytaj na formch, nie widziałam wpisu, aby ktos przejechał Transfogaraską  poczatkiem maja. Znajomi pojechali w maju motorami, postukali w bramę i musieli zawrócić. Przy tym założeniu mozna dojechać z jednej i drugiej strony. W lipcu jak jechalismy tamtędy leżał jeszcze śnieg, a wtym roku im troche dopadało o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez Szaraja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy od 1 maja przejadę obie trasy ewentualnie którą przejadę, lub który odcinek przejadę której trasy.

...///...

Bardzo Was proszę o rzeczowe wypowiedzi lub podlinkowanie stron gdzie znajdę informację na temat panujących warunków.

 

@wikked

Tunel w najwyższym punkcie drogi jest zamknięty

od października (lub listopada) do kwietnia (lub maja) z powodu śniegu i wiatrów >  więcej ...

 

Transfăgărășan, 

 

2:15 - 2:48 < ^licznik czasu^, początek ...

2:48 - 4:42 < wjazd na szczyt, widok, zjazd ...

4:42 - 4:58 < tunel ...

... AD2012 ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kamperowe plany na majówkę w Transylwanii ale nici z tego bo.....http://jurnalul.ro/webcam/balea-lac-transfagarasan-170.html#170

piękny widok duże różnice temp dzień\ noc ,aż dziw bierze że na tej szer geog jeszcze taka zima  mimo że wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wikked

Tunel w najwyższym punkcie drogi jest zamknięty

od października (lub listopada) do kwietnia (lub maja) z powodu śniegu i wiatrów >  więcej ...

ired obejrzałem filmik i wspomnienia wróciły.........

 

taką trasę warto przejechać,doznania i wspomnienia niesamowite,góry przepiękne.

 

ps,zdjęcia robione lipiec 2010.

 

Irek

post-8250-0-95018400-1398329823_thumb.jpg

post-8250-0-26772700-1398329868_thumb.jpg

post-8250-0-93902100-1398329907_thumb.jpg

post-8250-0-15565200-1398329943_thumb.jpg

post-8250-0-88441600-1398329991_thumb.jpg

post-8250-0-90703400-1398330049_thumb.jpg

post-8250-0-75559000-1398330112_thumb.jpg

post-8250-0-28813300-1398330149_thumb.jpg

post-8250-0-02310500-1398330198_thumb.jpg

post-8250-0-59113500-1398330237_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to mnie właśnie irytuje- chciałem teraz rekonesans majowy zrobić i się nie uda. Ale widoczki niezapomniane i to chyba właśnie przez to tak mnie tam ciągnie.

 

Pozdrawiam,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired obejrzałem filmik i wspomnienia wróciły.........

taką trasę warto przejechać,doznania i wspomnienia niesamowite,góry przepiękne.

ps,zdjęcia robione lipiec 2010.

Irek

@gazirek

Dziękujemy za super zdjęcia, 1-sze i 6-ste są bajkowe (zestaw+tunel) nadają się na widokówkę.

Odnośnie wspomnień to jeżdzimy dlatego żeby po latach było co wspominać.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jechalem chwilę z ekpią z Jepnieci.pl i okazało się że własnie jadą do Rumunii. We wtorek/środę dadzą znać czy jest przejezdna ewentualnie czy jest w jakimś odcinku przejezdna. Pakuje łańcuchy do auta i jadę :D

p.s. zastanawiam się czy jest w stanie mnie coś powstrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś optymistą kolego ja zmieniłem destynacje na tatry niżne w SK szkoda mi tyś km i tego nie przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy optymistą ale nie odpuszczę. Mam kontakt z ekipą która jutro atakuje jedną i drugą trasę (nie wiem w jakiej kolejności). Jeśli przejadą to dadzą znać i jadę za nimi. Dam znać jak wrócę czy się udało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.